Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пейзаж и природа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пейзаж и природа

    Браво! И тия фотоси с мъничкото Хапаратче? Що се отказа от големия...?

    Коментар


    • От: Пейзаж и природа

      Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
      Браво, хубав ефект е станало със замазания автомобил...
      А следващата много ми харесва. Уловил си момента.
      Да, водопада е с ND-филтър + самоснимачка 2 сек. /да не размажа кадъра/ + броене на идващия автомобил от завоя.
      Така че и сребристото Пежо 106, което хванах да изглежда като лимо.

      А за язовира... точно тоя момент за едната бройка да го изпусна.
      Стоях на язовирната стена под проливния дъжд повече от 1/2 час и реших, че тия тежки облаци ще си останат.
      А отидох с идеята да снимам светкавици, но такива нямаше (предната вечер на Панчарево поне имаше, но в далечината).
      Стоях, стоях и тръгнах... и докато карах обратно почти 10 мин. и точно в тоя момент виждам, че небето почва да пожълтява.
      Газ през дупките обратно (който е бил на язовирната стена на Жребчево, знае какъв е пътя до там).
      И това е малкото, което успях да хвана. Ако просто бях изчакал там, но...
      "Хората нерядко се провалят на финалната права, защото не полагат толкова усилия, колкото в началото"

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lights.jpg
Прегледи:1
Размер:548.0 КБ
ID:5755811

      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
      Браво! И тия фотоси с мъничкото Хапаратче? Що се отказа от големия...?
      Ами омръзна ми да влача насам-натам /лентовия Канон/ и да въртя обективи като гламав /понеже не бях привърженик на зумовете/.
      Едно, че отдавна спряха да внасят хубави филми /а и лентовата фотография почна да става мн. скъпа/ и я разпродадох отдавна.
      И не ми се вкарваше пак в тоя филм /само че в цифров вариант - тела, обективи.../
      Сапунерка или не - върши перфектна работа за моите нужди, цели, възможности и т.н.

      Коментар


      • От: Пейзаж и природа

        p.s.
        Най-хубавото на джобните апаратчета (изключвам теглото и компактността за планината) е, че никой не те взима на сериозно с тях.
        Ей тоя образ (така и не разбрах лежал ли е под този чадър, пекъл ли се е...) ме гледа, че снимам напред-назад и ми вика:
        - Момчеее, не му ли плющи затвора на пердето като телешки каиш - не ми го фали такъв апарат!
        - Еее, викам, шефе - ти ми отвори очите за голямата фотография!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:427.7 КБ
ID:5755824

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:434.3 КБ
ID:5755825

        Иначе, сега на язовира е като град. То са палатки, каравани, лодки...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:477.7 КБ
ID:5755826

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:594.9 КБ
ID:5755827

        Коментар


        • От: Пейзаж и природа

          И аз го търся мойто компактно Хапаратче и скоро ще го открия... А с безогледалката - толкоз...


          P6040023

          Коментар


          • От: Пейзаж и природа

            P6040021


            И малко sex...

            Коментар


            • От: Пейзаж и природа

              Супер!
              Какви хубави цветове и фокус.
              С какви габарити е това, с което снимаш, че търсиш по-компактен?

              p.s.
              За мен е важен и "шпионския характер" на апарата, че има места, където иначе никаква снимка няма да мога да направя.
              (в Систинската капела напр. при целия брой шът-кащи охранители и камери)

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Italy_145.jpg
Прегледи:1
Размер:131.2 КБ
ID:5755829

              А стенописите там се смятат за върха в творчеството на Микеланджело!
              И наистина са впечатляващи (само таванът е 1100 кв.м.)

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Italy_146.JPG
Прегледи:1
Размер:985.0 КБ
ID:5755830

              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
              И малко sex...
              Хе-хе...

              Коментар


              • От: Пейзаж и природа

                Браво и на двамата.

                Ето малко с джобния Panasonic LX15, добра конкуренция на Sony RX100.


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010138-1.jpg
Прегледи:1
Размер:1.36 МБ
ID:5755859


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010192-1.jpg
Прегледи:1
Размер:1.26 МБ
ID:5755860
                Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                Коментар


                • От: Пейзаж и природа

                  Пламене, той дава много доби резултати бре...Чак да не повярва човек...Браво!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Пейзаж и природа

                    Пламене, качвай по-често снимки с ,,мъника''...

                    Коментар


                    • От: Пейзаж и природа

                      Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
                      Ето малко с джобния Panasonic LX15, добра конкуренция на Sony RX100.
                      Супер, браво!
                      Панасоника е дори една идея по-светлосилен в широкия си край.

                      Коментар


                      • От: Пейзаж и природа

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Пламене, той дава много доби резултати бре...Чак да не повярва човек...Браво!
                        На моменти и аз се учудвам, макар и с доста по-малка матрица, много добре се държи. Впечатли ме и на исо 3200 - снимките от този пост: http://www.offroad-bulgaria.com/show...45#post3164545 са правени с него.

                        Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                        Пламене, качвай по-често снимки с ,,мъника''...
                        С удоволствие ще ги кача, само че някой преди това трябва да ги нащрака . И на мен ми се иска да са повече, ама пусто неделята само една в седмицата.

                        Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
                        Панасоника е дори една идея по-светлосилен в широкия си край.
                        Това f1.4 повече ми е като рекламен трик, има го само при 24мм, на 25мм вече става 1.6, на 26мм - 1.8, но не е такава болка, че да се мре от нея. Общо взето на кантар са си и двата.

                        И за да не е празДно, пак с "въшката" - тежи само 300гр. - май от това съм най доволен.


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000338-1.jpg
Прегледи:1
Размер:1.10 МБ
ID:5755929


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000375-1.jpg
Прегледи:1
Размер:1.27 МБ
ID:5755930
                        Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                        Коментар


                        • От: Пейзаж и природа

                          Хм, не знам доколко е наистина рекламен трик светлосилата, но Сонито напр. (+ стабилизацията) ми позволява да снимам с 1/8 от ръка, което за мен е повече от перфектно. С филмовите тела под 1/15 не съм успявал да сляза, колкото и стабилно да съм държал апарата, а 1/8 ти позволява да държиш исото ниско и пак да снимаш и водопади, и в затворени помещения... Тройката на сонито има доста агресивно шумоподтискане дори на low и това не ми допада никак в комбинацията с по-острия детайл (спрямо 2-ката, която не беше толкова остра, но пък по-добра на високо исо). Затова съм ограничил автоматичното исо до 400. А горе снимките на 3200 изглеждат много, много добре.

                          Коментар


                          • От: Пейзаж и природа

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_2419-offroad.jpg
Прегледи:1
Размер:271.5 КБ
ID:5755994

                            Коментар


                            • От: Пейзаж и природа

                              Браво момчета,с добър фотограв добре изглеждат тези железа. От кой рудник сте?

                              Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • От: Пейзаж и природа

                                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                                Ще ни се карат
                                И да съм съпричастен към теб (клик за по голям размер):
                                Браво момчета,добре изглеждат тежи големи железа. От кой рудник са снимките?

                                Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X