Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пейзаж и природа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пейзаж и природа

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Не съм разбирач- фотограф, Svetlio, залагам на въздействието, което ми оказват нещата. Вероятно, от техническа гледна точка спецовете тук ще дадат някакви съвети и препоръки, но за мен първата снимка е уникална. Втората също е хубава, но първата направо ме разбива.
    Благодаря
    От техническа гледна точка кусури имат но за мен въздействието/внушението е по-важно.
    Поздрави.

    Коментар


    • От: Пейзаж и природа

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:284.7 КБ
ID:5586981

      Коментар


      • От: Пейзаж и природа

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1715.jpg
Прегледи:2
Размер:148.2 КБ
ID:5587220
        HONDA DOMINATOR 650
        ОРЕЛ ASTRA
        РСПБЗН-Приморско

        Коментар


        • От: Пейзаж и природа

          Първоначално публикуван от Svetlio70 Преглед на мнение
          Благодаря
          От техническа гледна точка кусури имат но за мен въздействието/внушението е по-важно.
          Поздрави.
          Напълно съгласен
          Важното е, че успяваш да уловиш момента и то го правиш много добре.

          Много хубави снимки в темата от различни хора, благодаря за което.
          .

          Коментар


          • От: Пейзаж и природа

            Хайде и от мен няколко пейзажа.

            Това са езера близо до Voss, Норвегия.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7083.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5587818

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7129.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5587819

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7130.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5587820

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7140.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5587821

            А това е Согне фьорд - Аурланд.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7222.jpg
Прегледи:1
Размер:227.0 КБ
ID:5587817

            Мился, че трябва да си купя някакъв филтър, че да не прегаря така небето. Какво ще кажете вие?

            Коментар


            • От: Пейзаж и природа

              Какво да мислим...завиждаме ти Хубави снимки!
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Пейзаж и природа

                Мда...и аз се присъединявам към благородната завист.Хубави места и хубави снимки.
                П.П.Относно филтъра...Добре е да се снабдиш с един или два неутрални градиенти/говоря за онези големите правоъгълните, а не тези които се навиват на обектива/.Прочети из нета инфо за това какъв да е филтъра и какъв размер стойка и филтри да си купиш/не залагай на малкия размер, защото после при снимане с широк обектив в кадъра влиза стойката на филтъра-мисля че оптималния вариант е стойка и филтри с размер 100х150мм./
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Пейзаж и природа

                  Филтъра е вариант, но тези стърчащи планини ще станат недоекспонирани в горният край, към небето. По добре снимай 2-3 експозиции. Най-вероятно апарата има auto bracketing - с него дори с 3 кадъра през 1EV пак ще имаш достатъчно информация. Досега каквото съм тествал става дори и без статив. После естествено трябва да инвестираш малко време да обработиш снимките, но резултата си струва. И другото е да снимаш на RAW, от него излиза доста повече детайл после.
                  Ето бърз пример каква е идеята

                  ПП. Кога ще почнат да ми се виждат постовете без да чакам одобрение?
                  'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                  Коментар


                  • От: Пейзаж и природа

                    Айде и аз сред завистниците! Браво, хубави снимки, носят позитивен заряд!!!
                    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                    Коментар


                    • От: Пейзаж и природа

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:444.8 КБ
ID:5587962

                      Коментар


                      • От: Пейзаж и природа

                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Пейзаж и природа

                          Ей-й-й, това ще да е най-снимания завой на река в световен мащаб! Нещо много рошави цветовете? Опит за ХДР или е от времето?
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Пейзаж и природа

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Ей-й-й, това ще да е най-снимания завой на река в световен мащаб! Нещо много рошави цветовете? Опит за ХДР или е от времето?
                            Ами на първо място от времето и след това може и донякъде от обработката, а тя е опит със смесване на светъл и по-тъмен кадър в два слоя и работа с четката.
                            При мен се вижда сносно, иначе много ли е зле...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Пейзаж и природа

                              Какво да кажа, не гарантирам, че моя монитор е перфектен, но виждам светъл контур по билата на хълмовете като от прекалено изостряне и общ жълто-зелен оттенък по земната част. Небето пък е неопределено, като с пресилен контраст. Повтарям, че това е на моя монитор, който е калибриран ама едно време.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Пейзаж и природа

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Какво да кажа, не гарантирам, че моя монитор е перфектен, но виждам светъл контур по билата на хълмовете като от прекалено изостряне и общ жълто-зелен оттенък по земната част. Небето пък е неопределено, като с пресилен контраст. Повтарям, че това е на моя монитор, който е калибриран ама едно време.
                                И аз така го виждам - контурите "режат" и горе и долу при реката; в небето има и доста "артефакти".
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X