Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пейзаж и природа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пейзаж и природа

    Що не...аз винаги съм за тестовете и достигане на истината...
    Дори се ангажирам, да направя от статив снимка на 1600 и на 3200 исо и с Никона и с малкия и да видим каква ще е разликата, въпреки, че...аз лично не използвам такива иса...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Пейзаж и природа

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Та мислите ли , че си заслужава вложението , като дори и да има някаква разлика тя е толкова малка, че не знам дори дали я има...
      В заключение...с по две думи от вас може ли...?
      Снима ли Никона по-добре от Самсунга, като той е дори и с обектив струващ повече от тялото + обектива на Самсунга, а последния е с най-калпавия си китов обектив...?
      Поздрави!
      Така зададен въпроса е с лесен отговор НЕ.
      Ако можеш да направиш същия кадър, или близък до него със техника за по малко пари, не виждам смисъл да се наливат допълнително пари.
      Аз лично съм на принципа - вземаш нещо базово и в момента в които започне да ти носи пари ъпгрейдваш (ако има нужда). Не бих налял кофа пари в техника, ако тя няма възвращаемост...

      Коментар


      • От: Пейзаж и природа

        Е за това говорим...
        П.П.Сега ще ми е интересно да се съберем с Маринката и да направим тест на трите фотоапарата.Говорим за пейзажна фотография.
        Той е с предимството на FF матрицата и новите технологии, ама и на едни други пари...
        Да стигнем веднъж за винаги до истината, аджаба оправдано ли е като краен резултат подобно вложение, или...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: Пейзаж и природа

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Е за това говорим...
          П.П.Сега ще ми е интересно да се съберем с Маринката и да направим тест на трите фотоапарата.Говорим за пейзажна фотография.
          Той е с предимството на FF матрицата и новите технологии, ама и на едни други пари...
          Да стигнем веднъж за винаги до истината, аджаба оправдано ли е като краен резултат подобно вложение, или...
          Никакъв проблем, даже и пускаме на печат после и гледаме Защото ако е само за качване във форума предполагам по горната снимка и с телефона би я обработил по същият начин и предполагам разлика няма да има! М/у другото я ги нареди телефона, самсунга и никона на един пейзаж и ги пусни във форума Пак ще трябва да се събираме на по бира

          Злати имаш един подарък от мен
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • От: Пейзаж и природа

            Е не...снимките изрично написах да се гледат не във форума а във Flikr и то на цял екран...То тук намалени и сгърчени от форумния софтуер е безмислено...
            Направо мисли за един пикник някъде сред природата, в хубаво време, да заложим стативите и да видим аджаба кой и колко...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: Пейзаж и природа

              Абсолютно сте прави, при така зададен въпрос, но.... Аз пък не съм си купил апарата да снимам само пейзажи, макар че в последно време преобладават. Миналата седмица го използвах в една пещера, където се наложи да снимам на исо по голямо от 3200, и изобщо не съм очарован от Канона. Наскоро си взех един малък Панасоник, и той се справи значително по добре, макар и с доста по малка матрица. Така че работата е относителна, а за парите - имал дал, дай боже всекиму да може да си го позволи, че да се наслаждаваме и ние тук на хубави кадри.
              Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

              Коментар


              • От: Пейзаж и природа

                Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
                Абсолютно сте прави, при така зададен въпрос, но.... Аз пък не съм си купил апарата да снимам само пейзажи, макар че в последно време преобладават. Миналата седмица го използвах в една пещера, където се наложи да снимам на исо по голямо от 3200, и изобщо не съм очарован от Канона. Наскоро си взех един малък Панасоник, и той се справи значително по добре, макар и с доста по малка матрица. Така че работата е относителна, а за парите - имал дал, дай боже всекиму да може да си го позволи, че да се наслаждаваме и ние тук на хубави кадри.
                Е то принципно нищо не е добре да снимаш на високо ниво...портрети примерно също...Просто по някога се налага наистина, но това са пренебрежително малък брой кадри, за да затваряш няколко пъти повече пари за техника за тях...
                Ако все си направи статистика колко кадъра на все 1000 са с исо над 1600 и ще видите колко съм прав.
                А темата тръгна просто от едно изказване на Ники/n960/ по повод един...пейзажен кадър на Марин с Пентакс...
                П.П.Между другото...когато посетихме северозападна БГ, снимах в няколко пещери и не помня да ми се е налагало високо исо.Наистина в едната/Венец/ си беше разрешено снимането и аз се изтипосах със статива..., но в Магурата снимах от ръка и пак не съм ползвал високо исо.Просто обектите си бяха осветени от прожектори и тази светлина ми беше достатъчна да снимам на поносимо исо от ръка с много добър краен резултат...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Пейзаж и природа

                  Абе тестове и без това щеше да има...ама поне раздвижихме темата, което е по-радостно, защото се почувствах, като...едно време...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Пейзаж и природа

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ASTO9183.jpg
Прегледи:1
Размер:605.5 КБ
ID:5752881

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ASTO9202.jpg
Прегледи:1
Размер:873.1 КБ
ID:5752882
                    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                    Коментар


                    • От: Пейзаж и природа

                      Да дам и моите 5 стинки по темата... По моето скромно мнение, при идеални условия с каквото и да снимаш, ще стане снимка. Идията на многото кинти, вложени в техниката е, че когато и да ти потрябва - в дъжд, кал, сняг, пясък и т.н. да не те подведе и да извадиш кадър. Дали ще е за пейзаж, портрет, състезание некво и пр., трябва да си готов за стрелба. ...На когото му трябва естествено. Снимал съм с кво ли не - като почнеш от смяна 8, та до Никон Д3 и сега К-1. Всяко си има идеята и предназначението. ...И не на последно място е фактора "удоволствие", който няма нищо общо с изброеното дотук. Та, ако ще правим тест при хубаво време, по добре да щракам с хуавея
                      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                      Коментар


                      • От: Пейзаж и природа

                        Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                        ... Та, ако ще правим тест при хубаво време, по добре да щракам с хуавея
                        A kогато предлаганото качество при хубаво време от К-1 е като от Хуявея к'во да кажем?
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Пейзаж и природа

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]913486[/ATTACH]
                          Браво!Много хубаво настроение носи
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • От: Пейзаж и природа

                            Мерси

                            Коментар


                            • От: Пейзаж и природа

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              A kогато предлаганото качество при хубаво време от К-1 е като от Хуявея к'во да кажем?
                              Ще кажем "браво" на хуавей и лейка ! И за да не е праздно

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ASTO9255.jpg
Прегледи:1
Размер:1.77 МБ
ID:5752891
                              По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                              Коментар


                              • От: Пейзаж и природа

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170512_160506.jpg
Прегледи:1
Размер:552.2 КБ
ID:5752892
                                HONDA DOMINATOR 650
                                ОРЕЛ ASTRA
                                РСПБЗН-Приморско

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X