Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво заснех днес ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво заснех днес ...

    Хм...прочетох макар и не много задълбочено, но...аз имах предвид друго.Детайла при ФФ матрицата е друг, шума при ФФ матриците друг и съответно изгледа на кадъра е...друг!
    За различното фокусно разстояние на обекитивите при кроп и ФФ матриците е ясно и компенсацията в мм фокусно разстояние, както и за ъгъла на обективите произведени специално за кроп и тези за ФФ матриците също.
    П.П.Когато бях пред дилема дали да не си купя обектив 24-70F2.8 за моето кроп тяло всъщност осъзнах, че това фокусно всъщност си е.../около/16-50мм. или...17-55 е горе долу същото като визия през визьора/какъвто и обектив си взех произведен точно за кроп матрица/
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Какво заснех днес ...

      Е при 100 аса колко да са големи ограниченията? А ако сравняваш картинката на 6Д с картинката на 'ist DS на Пентакс от 2000-ната, може да си 100% прав. И все пак съм написал "с известно приближение" .

      П.П. И накрая, нали не мислите, че Калин само е обърнал картинката в джипег и я е плеснал в темата?
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Какво заснех днес ...

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        ...ама има и още един фактор, а именно изгледа на кадъра заснет с ФФ...
        Точно този фактор конкретно за тази снимка няма грам влияние.

        Просто задапаратното устройство е много добро

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Хм...прочетох макар и не много задълбочено, но...аз имах предвид друго.Детайла при ФФ матрицата е друг, шума при ФФ матриците друг и съответно изгледа на кадъра е...друг!...
        Сакън. Не стъпвай в това поле - минирано е от други
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Какво заснех днес ...

          Комисар Арес
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0076.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5641684
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • От: Какво заснех днес ...

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Точно този фактор конкретно за тази снимка няма грам влияние.

            Просто задапаратното устройство е много добро



            Сакън. Не стъпвай в това поле - минирано е от други
            Е...не говорим само за този кадър , а по повод на него...Говорим по принцип...
            Например аз гледам снимки на Млечния път, ама...как да постигна кадрите направени с ФФ матрица и светлосилен обектив, без да направя звездите на чертички, ама и съответно и да нямам повече шум в кадъра отколкото са звездите...
            П.П.А за майсторлъка на задапаратното устройство спор няма...така си е
            Последно редактирано от lubashki777; 13-02-15, 16:25.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: Какво заснех днес ...

              Шефе. Млечния Път го остави. За тази снимка която коментираме ФФ не само не е нужен, но и неопитен фотограф има много повече шансове да се издъни с ФФ отколкото с нещо по-малко.

              А за звездите на чертички и не на чертички - фиксацията върху детайл винаги дъни общия поглед. Моторизирана следяща глава за астрофотография е триста зелени. По-евтино от някои обикновени глави, и със сигурност по-евтино от ФФ.

              Не че не е блага работа ФФ-а, просто нека оставим категоричността извън този раздел
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Какво заснех днес ...

                Първите ,,моделки'' на портретната ми Сигма/60мм/f2,8/ - моите кучки!
                Послушах Гоблин за обективчето и ...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2130002.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5641686

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2130005.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5641687

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2130013.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5641688

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2130015.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5641689
                Последно редактирано от n960; 13-02-15, 17:08.

                Коментар


                • От: Какво заснех днес ...

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Шефе. Млечния Път го остави. За тази снимка която коментираме ФФ не само не е нужен, но и неопитен фотограф има много повече шансове да се издъни с ФФ отколкото с нещо по-малко.

                  А за звездите на чертички и не на чертички - фиксацията върху детайл винаги дъни общия поглед. Моторизирана следяща глава за астрофотография е триста зелени. По-евтино от някои обикновени глави, и със сигурност по-евтино от ФФ.

                  Не че не е блага работа ФФ-а, просто нека оставим категоричността извън този раздел
                  Както винаги е точен Goblin, само ще си позволя да го допълня. Ако на някой му малее формата или мисли, че формата прави визията, да си купи т.н. средноформатна камера, т.е с най-голямия достъпен, актуален цифров формат в момента... В смисъл ако е сигурен, че формата му е единствената пречка... Като си купи средноформатната камера, да звънне да му покажа как правя същите работи с т.н. "кроп"... После ще си поговорим за средноформатна камера и за какво служи... А пък за млечният път и чертичките хептен..., там точно с кроп се "убива рибата...", ако разбира се моторизираната глава не е наблизо... ;-) Та така, зарежете ги форматите, концентрирайте се върху фотографията...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • От: Какво заснех днес ...

                    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                    Първите ,,моделки'' на портретната ми Сигма/60мм/f2,8/ - моите кучки!
                    Послушах Гоблин за обективчето и ...
                    ... ... ...
                    Кх кх кх
                    Че и почваш в същата конфигурация - с G5ца . И аз като се сдобих с моята сигма бях си оставил олимпуса на брат ми който забрави да ми го върне няколко месеца. В момента можеш да се гордееш с най-доброто съотношение цена/качество в историята на цифровата фотография

                    Сега като му се порадваш малко във фотографирането на носове (цял отделен раздел на портретната фотография) - ще почнеш да затваряш блендата от време на време, или ще си вземеш плоскомуцунесто куче

                    Честито. Със здраве да му се радваш.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Какво заснех днес ...

                      Благодаря!!!
                      ... цветно,... със същия обектив, наистина разкошен!
                      П.П. Чакам април, май, когато мъжкарите ще са по цял ден наперени ,,ветрилобразно''...
                      П.П.П. Апаратът е Оли E - PL5 , Гоблине и избора е направен пак по твоите писания...


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2130025.jpg
Прегледи:1
Размер:196.6 КБ
ID:5641713
                      Последно редактирано от n960; 13-02-15, 19:09.

                      Коментар


                      • От: Какво заснех днес ...

                        Ето една снимка...не от днес, но все пак тук е най-подходящото място...
                        Снимката от мен, а всеки да си интерпретира ситуацията според фантазията си...



                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Какво заснех днес ...

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Ето една снимка...не от днес, но все пак тук е най-подходящото място...
                          Снимката от мен, а всеки да си интерпретира ситуацията според фантазията си...



                          Поздрави!
                          Папарак!!! Отваряй нова тема...

                          Коментар


                          • От: Какво заснех днес ...

                            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                            Папарак!!! Отваряй нова тема...
                            Тоз 70-300 ме пързаля брат...Все ми попадат пред него разни интересни неща...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Какво заснех днес ...

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              ...
                              ...всеки да си интерпретира ситуацията според фантазията си...
                              Друг вече го е интерпре...ъъъ...изтълкувал за нас

                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Какво заснех днес ...

                                Думата - дума отваря... преди време имах едно сони НХ200, май беше, с обектив 28-800... Малии, баси крастата. Ходим да проверяваме дюните по плажа, а аз целя мацките на какао бийч . Добре, че се договорихме с колегите - те да мерят, а аз сетне да им покажа снимките. После "осветих филма" преди да се върна вкъщи, че да не спя на изтривалката. А сега новите май са с 28-1200 или нещо от сорта...
                                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X