Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво заснех днес ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво заснех днес ...

    Бленда 16 и нагоре, фокусираш на безкрайност и минаваш на ръчен фокус, за да не се мести обектива. След това на ниско ИСО и скорост 2-3 секунди щракаш кадър на осветена бяла стена на 1-2 метра от тебе, като правиш кръг с апарата по време на експонирането. Целта е да получиш разфокусиран добре осветен кадър, на който идеално ще се виждат боклуците.

    П.П. Може да фокусираш и на минималната за обектива дистанция и след това да снимаш небето.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Какво заснех днес ...

      Много ти благодаря! А как да разбера дали един обектив е остър или не е? Или да прочета ревюта от професионалисти и - в тигана..? Иска ми се сам да определям де,та за това питам
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • От: Какво заснех днес ...

        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
        А как да разбера дали един обектив е остър или не е?
        Или да прочета ревюта от професионалисти и - в тигана..? Иска ми се сам да определям де,та за това питам
        Ревютата дават добър ориентир, но винаги може да случиш на бройка, която да не се вмества в средните стойности.
        И за германската прецизност се говореше много, но съм попадал на косъм между лещите на Флектогон 20мм преди години.
        (не че имаше отражение върху снимката, но все пак... дори с пукната челна леща съм снимал, важно е задната, рисуващата да е ОК)
        За остротата /и не само.. винетиране, аберации/ си разпечатай от т. нар. мири - фотографските чартове. И снимай от статив на разл. бленди.

        Коментар


        • От: Какво заснех днес ...

          Благодаря!
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • От: Какво заснех днес ...

            Малко допълнение към поста на J.u.l.i.u.s - преди да снимаш мирите, трябва да си убеден, че дадения обектив няма фронт или бек фокус. Ето ти едно материалче за размисъл http://photocafe.bg/af-adjustment/

            П.П. Все пак си признавам без бой, че не разбирам от полупрозрачните Сонита. Може пък те да не страдат от такова заболяване. Най-добре погледни в Алфафорума за консултация
            Последно редактирано от коко келеша; 27-01-17, 05:45.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Какво заснех днес ...

              Коле мерси много! Раничко ми е още да схвана какво пише в статията (макар и на кирилица),но разбрах,че може да дам някъде да ми го калибрират. Благодаря още веднъж!
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • От: Какво заснех днес ...

                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                ... Раничко ми е още да схвана какво пише в статията...
                Без паника

                Системата ти за фокусиране е като гений-артилерист който може по парабола да вкара снаряд на комина в дупката но не го вижда, а борави с подадена от датчиците му информация. От статична информация (ти си тук, комина е зад баира) до съвсем динамична (ти си тук, комина е зад баира и се движи в тази посока, за да го уцелиш трябва да изстреляш снаряда на Х метра пред или зад него та да се срещнат в правилния момент при тази му скорост на движение и тази ти скорост на снаряда).

                Когато тази информация е грешна (което може да се случи от физическо разместване на автофокусния датчик, от палав обектив с проблемен характер и лошо пиянство или по ред други причини, снаряда ти започва да пада малко пред комина (фронт фокус) или малко зад него (бекфокус). И ако си късметлия - апарата ти ще има опция в менюто да коригираш тези отклонения, работеща на принципа "за този обектив - винаги ще стреляш малко по-далеч или малко по близо от това което показват уредите".
                Последно редактирано от Goblin; 27-01-17, 16:37.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Какво заснех днес ...

                  Ха-ха Разсмя ме много с артилерията! Разбрах,обаче,точно какво ми се казва.Благодаря!
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • От: Какво заснех днес ...

                    Гоблине, защо не са всички учители като теб.( аз бях кемаф на 2с1)
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Какво заснех днес ...

                      Добре,че не си бил мерач...
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • От: Какво заснех днес ...

                        Винаги съм се възхищавал на Гоблин за начина по който обяснява. Чета го с удоволствие дори и да знам това, което той обяснява! Най-обичам обаче обясненията му преди да банне някой, защо го банва Извинявам се за оффтопика. Бъди все така красноречив Гоблин!
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • От: Какво заснех днес ...

                          Слънцето се е прибрало за малко на топло:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:slunce.jpg
Прегледи:1
Размер:242.2 КБ
ID:5742293

                          Коментар


                          • От: Какво заснех днес ...

                            Дунава се размрази

                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Какво заснех днес ...

                              Сурва, Перник




                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • От: Какво заснех днес ...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ASTO5313.jpg
Прегледи:2
Размер:239.1 КБ
ID:5742356
                                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X