Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво заснех днес ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво заснех днес ...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:182.0 КБ
ID:5726083

    Коментар


    • От: Какво заснех днес ...

      Ей...много готин залез.Браво....
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Какво заснех днес ...



        Sent from my GT-I9060I using Tapatalk

        Коментар


        • От: Какво заснех днес ...

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          много готин залез.

          нямам заслуги, всичко е натурално

          Това уж беше състезание по оран, но единственият присъстващ кон отказа да се прави на трактор и реши да дърпа в галоп...
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:347.4 КБ
ID:5726698

          Коментар


          • От: Какво заснех днес ...

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Това уж беше състезание по оран, но единственият присъстващ кон отказа да се прави на трактор и реши да дърпа в галоп...
            Ееее, баси якия кон...

            Аз днес имам само едно макро на охлюв, че не бързаше за никъде.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_219.jpg
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:5726803

            Че вчера с това колко се гонихме по камънаците...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_213.jpg
Прегледи:1
Размер:122.3 КБ
ID:5726804

            Коментар


            • От: Какво заснех днес ...

              Готино си ги изловил.Надявам се второто не си го снимал от 30см....
              П.П.Всъщност не разбрах много това .."гонихме"...Ти ли го гони или то тебе...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Какво заснех днес ...

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Готино си ги изловил.Надявам се второто не си го снимал от 30см....
                П.П.Всъщност не разбрах много това .."гонихме"...Ти ли го гони или то тебе...
                Мерси. Ами понеже се размотавам с едно Сони рх100 (на което при 105мм му пада рязко светлосилата, та снимах макрото на 28-30мм му режим сега точно гледам екзифа) та това наистина е снимано от 30-40 см разстояние, не повече... но самото змийче беше също толкова дълго - педя/педя и половина и не ми се стори толкова опасно. Като тръгнеше наляво - аз го пресрещах, после като тръгнеше надясно - аз съм пак пред него и му препречвах пътя и така 5-6 кадъра... в един момент то стана по-агресивно, явно фотосесията му дойде в повече и реши, че повече няма да ме заобикаля и тръгна към мен и му направих път в крайна сметка. Иначе се мотаеше по дунавския плаж край Баба Вида. Някой от плажуващите мисля, че нямаха много идея за присъствието? На дебелина - колкото кутре, не му знам вида... може някой вид водна да е? Нямам идея.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snake.jpg
Прегледи:1
Размер:156.7 КБ
ID:5726818

                Коментар


                • От: Какво заснех днес ...

                  Явно се създава илюзия относно размера му.На последния ти кадър си изглежда баш голяма змия.Като я гледам и аз мисля, че е водна, но...това не значи, че ако те ухапе няма да боли...дори напротив баш бая си боли...
                  П.П.Бързам да задам въпроса, който напира у мен...с RX100 коя версия снимаш, че нещо май твърдо ще търся такъв за джобен фотоапарат, който да е винаги с мен...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Какво заснех днес ...

                    Ами с двойката съм /че е с чупещ екран/, понеже на единицата му липсва точно това - едно от най-големите предимства на т.нар. "сапунерки"
                    (може пък от Сони нарочно да са го направили така - за да си продават после по-лесно двойката? Знам ли?)
                    ...
                    Иначе аз мисля да си взема 3-ка, че е с 24мм обектив.
                    Докато 28мм на двойката ми идва "дълъг" в определени ситуации (просто не побира някой неща, а няма накъде да мръдна повече назад!)
                    Иначе 4-то поколение вече ми се струва безмислено - не виждам някакви сериозни подобрения спрямо 3-ката?
                    И той е със същия 24-70мм обектив като тройката (докато 1 и 2 са с 28-105)

                    Коментар


                    • От: Какво заснех днес ...

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      Явно се създава илюзия относно размера му.На последния ти кадър си изглежда баш голяма змия.
                      Да, точно заради перспективата.
                      Това е на най-широкия ъгъл. Змията на преден план изглежда уголемена.
                      Ако бях със 100мм от 40-50 см изобщо нямаше плажуващите да влязат в кадъра. Щеше да е много по-малък зрит. ъгъл.

                      Коментар


                      • От: Какво заснех днес ...

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        че нещо май твърдо ще търся такъв за джобен фотоапарат, който да е винаги с мен...Поздрави!
                        И да не спамя повече излишно темата - да, хубаво е човек да има и компактен вариант.
                        Иначе това сони е може би най-добрия компактен вариант в момента?
                        Аз моя го взех втора употреба на 1/2 цена и ми е на кръста винаги (дори и на ски)... а там какви гледки има понякога.
                        Понеже ми е омръзнало да мъкна торбата с обективите и като разпродадох лентовата апаратура преди години от 1 год. карам само с това.
                        А да не говорим, като тръгна на план. преходи, че всеки грам и сантиметър обем ми идват в повече.
                        А не бих искал да се лиша да заснема нещо подобно...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28476890850_cb0c147a16_o_d.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5726820

                        Коментар


                        • От: Какво заснех днес ...

                          Браво, давай! И аз мъкна мойта безогледалка постоянно...

                          И да не е празДно...



                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9020003.jpg
Прегледи:1
Размер:357.6 КБ
ID:5726845

                          Коментар


                          • От: Какво заснех днес ...

                            Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
                            Ами с двойката съм /че е с чупещ екран/, понеже на единицата му липсва точно това - едно от най-големите предимства на т.нар. "сапунерки"
                            (може пък от Сони нарочно да са го направили така - за да си продават после по-лесно двойката? Знам ли?)
                            ...
                            Иначе аз мисля да си взема 3-ка, че е с 24мм обектив.
                            Докато 28мм на двойката ми идва "дълъг" в определени ситуации (просто не побира някой неща, а няма накъде да мръдна повече назад!)
                            Иначе 4-то поколение вече ми се струва безмислено - не виждам някакви сериозни подобрения спрямо 3-ката?
                            И той е със същия 24-70мм обектив като тройката (докато 1 и 2 са с 28-105)
                            Ами според мен има разлика между тройката и четворката.Без да съм се задълбочавал много матрицата е съвсем друга от ново поколение, което дава доколкото съм чел доста по-големи възможности.В четворката има вече и 4К видео, а на Full HD резолюция може да се снима забавен каданс със страхотно качество, тъй като фотото прави около 1000 кадъра в секунда и така кадъра може да се забави с до 40 пъти...Та има разлика...не е като да няма...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Какво заснех днес ...

                              Любашки, а идеята ти беше само да станеш моторист! Приемам подаръци под формата на Д7100 и 17-55/2.8. Не за друго, ми определено няма да ставам тепърва водач на двуколесно мпс..
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Какво заснех днес ...

                                Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                                И аз мъкна мойта безогледалка постоянно...
                                Супер мъглица си хванал, браво.
                                Като цяло т.нар. сапунерки ми покриват ~85-90% от нуждите... я има/няма 10-15% ситуации, които да не мога да направя по техн. причини.
                                Но размера и теглото в случая са ми решаващи.
                                ...
                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Ами според мен има разлика между тройката и четворката.Без да съм се задълбочавал много матрицата е съвсем друга от ново поколение, което дава доколкото съм чел доста по-големи възможности.В четворката има вече и 4К видео, а на Full HD резолюция може да се снима забавен каданс със страхотно качество, тъй като фотото прави около 1000 кадъра в секунда и така кадъра може да се забави с до 40 пъти...Та има разлика...не е като да няма...Поздрави!
                                Да, най-вероятно е така.
                                Може би трябваше да уточня още в началото, че мен видеото не ме вълнува особено и затова може би не видях голяма разлика!? Не знам...
                                Мен лично ме интересуваше 24-мм обектив (понеже тази дължина ми е любимата).
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X