Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимка на деня

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимка на деня

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 651.jpg
Прегледи:1
Размер:193.0 КБ
ID:5481582
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: Снимка на деня

      Първоначално публикуван от Ivanov
      И моите предположения са такива.
      Да старият път за село Осиково

      Коментар


      • От: Снимка на деня

        Не е нищо особенно но ми хареса идеята.

        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • От: Снимка на деня

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          И аз да изкажа мнение ако позволите....!
          Това е ОФРОУД ФОРУМ и много ми се иска снимките да са свързани с ОФРОУДА.
          Иначе снимки и коментари по гореизброените критерии, мога да си чета и разглеждам в ДРУГИ форуми.
          Не стига, че форума се заля с помията ПОЛИТИКА, ами сега и художествена фотография трябва да учим...
          Тогава да се махне името "Фотография" от името на форума и да се казва офроуд галерия или нещо такова. Докато се казва Фотография, не е лошо да си говорим за фотография все пак с някакво правилно отношение поне за основните неща. Тук никой не говори за fine art фотография. Повечето снимки са си репортажи, пейзажи и прочее популярни жанрове.
          LZ2NKM

          Коментар


          • От: Снимка на деня

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            Димо, прав си, че е добре снимките на деня да са с висока художествена стойност...Та си мисля, дали снимката на деня трябва задължително да има високи фотографски качества, или може да носи емоция, пък дори и самата снимка да не е особено добра?
            Целта на тази тема беше и все още е, да насочим вниманието си към най-добрите фотографии публикувани във форума!
            Онези, които не всеки е забелязал. Пропуснал ги е по една или друга причина.
            Когато ги видиш на Първа страница ти става хубав деня ... да речем. И дават ясна представа що за хора обитават това място в мрежата.
            Не е "Виц на деня", "Смешни снимки" или "Любопитно".
            Разбира се, че е тема за хора, които имат сериозно отношение към фотографията. Защото тук има и такива.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Е Димо, не бъди толкоз критичен.
            Знаеш че критерия за качество е естествено заложен в човешката натура.
            За съжаление Ник аз не смятам, че "критерия за качество е естествено заложен в човешката натура".
            Напротив. Смятам, че много малко част от хората имат такова нещо, а на останалите ни се налага да го развиваме непрекъснато.
            Смятам, че ни залива чалга (музикална, словесна и визуална) от всякъде и критериите напълно изчезнаха.
            Вече не е ясно кое е добро и кое - зло.
            Добро било онова, което се харесва на повечето. Ми не е вярно!


            Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
            Явно нещо не съм доразбрал... Всъщност, каква е идеята - всеки (или почти) да може да постне своя снимка или да сваляме от сайтовете на профитата???
            По-горе съм писал каква е идеята, но и по-напред в темата има писано.
            Снимки от други сайтове се трият.

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            ... защото не всеки е професионалист, с фотоапарат за 5 цифрена сума. Просто всеки обича фотографията и не намирам нищо лошо да се качват снимки. Като не харесате някоя снимка, преместете я в 'Какво заснех днес', но няма нужда да ругаете.
            Професионалистите са онези хора, за които фотографията е професия и над 80% от доходите има са в резултат на дейности свързани с нея. Такива в темата почти няма.
            Останалите сме любители. Повече или по-малко напреднали в "онова" дето толкова ни харесва ...
            Преместването е ресурс. Време на някой да селектира, мести и т.н. Досада.



            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            И аз да изкажа мнение ако позволите....!
            Това е ОФРОУД ФОРУМ. ...сега и художествена фотография трябва да учим...
            Чинел, отваряш първа страница, прочиташ имената на разделите (знам, че ги знаеш наизуст) и разбираш "Какъв е тоя форум". Извинявай ама пет години едно и също бе брат ... И ти и аз сме научили много от "тоя форум" и не толкова за офроуда...И чак пък да трябва да учим нещо ... Не, нищо не трябва. Който взел-взел...каквото взел. Някои - дали. Доколкото продължаваш да даваш-не те разбирам.


            По скоро темата няма да я има отколкото "Обруганото пиле" (с бутилката в задника) да минава за фотография...
            Даже и да е на фокус!

            Съжалявам, че не звуча "празнично" и "позитивно". Не мога да повярвам, че е толкова трудно човек да каже "Ето това ми харесва" - нищо, че не съм го направил аз. Това е супер яка снимка - вижте я! Да селектира внимателно 983те си днешни кадъра и да избере един.
            Има много теми:
            - За цветя
            - За спорт
            - За нощна фотография
            - лични галерии...
            и т.н.
            Ами там е мястото, където да публикуваме всеки ден. Там е мястото и където да разглеждаме, какво другите са публикували. Разбира се и темите от разходки, пътеписи и т.н., теми в които хората са отделили време и внимание да ни представят нещо. Няма да открием "страхотния" кадър в "гозби и рецепти" (въпреки, че не е много сигурно).
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • От: Снимка на деня

              Да обсъдим някаква стройна структура за публикуване на снимки във форума - които претендират само като изображение.
              Не са част от репортаж, или отразяване на събитие, или отразяване на тема, или обединени от някакво друго заглавие, а просто снимки.
              Може би някакво структуриране на раздел фотография, на техника, фотоси за обсъждане техника на снимане, обсъждане на разкадровка, техники за обработка и.т.н.
              Защото като си спомня от къде съм започнал ????
              А и като гледам последните публикации на Жоро Хаджиев във FB, се сещам и докъде още не съм стигнал.

              Тоест до можем да се развиваме някак, да се обогатяваме взаимно в познанията.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Снимка на деня

                Ник, мисля че има тема, която е за обсъждане на техники на снимане, обработка, качество на фотографии и т.н.
                Aut inveniam viam, aut faciam.

                Коментар


                • От: Снимка на деня

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Да обсъдим някаква стройна структура за публикуване на снимки във форума - които претендират само като изображение.
                  Не са част от репортаж, или отразяване на събитие, или отразяване на тема, или обединени от някакво друго заглавие, а просто снимки.
                  Може би някакво структуриране на раздел фотография, на техника, фотоси за обсъждане техника на снимане, обсъждане на разкадровка, техники за обработка и.т.н.
                  Защото като си спомня от къде съм започнал ????
                  А и като гледам последните публикации на Жоро Хаджиев във FB, се сещам и докъде още не съм стигнал.

                  Тоест до можем да се развиваме някак, да се обогатяваме взаимно в познанията.
                  Адаш, аз затова и пуснах тая тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=165754 Мисля, че този форум би бил по-полезен като платформа за споделяне и учене един от друг, отколкото само като галерия, затова трябва качествено съдържание в дискусиите. Гледам, че навремето е имало разни дискусии тук, но са затихнали.

                  Тази тема - "Снимка на деня" трябва да си остане точно както казваш - място за хубави, красиви снимки, или важни моменти от обществения живот, които заслужават да бъдат на главната страница на портала. За останалите снимки, като това куче горе, си има доста други места тук - личните представяния и подобни теми.

                  Пък ти не се отказвай. И аз като се взема насериозно, отварям снимките на Бресон и ми минава. Но това не пречи да се стремя към най-доброто. Все ще съм научил нещо междувременно.
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • От: Снимка на деня

                    g.milusheva от тази тема

                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • От: Снимка на деня

                      Димо от тази тема




                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • От: Снимка на деня

                        boiko73 от тази тема


                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • От: Снимка на деня

                          Добруджа, май 2013

                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • От: Снимка на деня

                            Кадин мост,с. Невестино,Кюстендилско,преди два дни:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5159992.jpg
Прегледи:2
Размер:256.5 КБ
ID:5482353

                            С отражения:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5150017.jpg
Прегледи:2
Размер:197.7 КБ
ID:5482354

                            Коментар


                            • От: Снимка на деня

                              Понеже damon направи някои забележки, ще е любопитно да научим по какви критерии слага той снимки и защо примерно публикуваните от него снимки са добри. Нека има повече подробности.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • От: Снимка на деня

                                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                                Понеже damon направи някои забележки, ще е любопитно да научим по какви критерии слага той снимки и защо примерно публикуваните от него снимки са добри. Нека има повече подробности.
                                Трудно е да се обяснява за всяка отделна снимка. Пък и не винаги има рационално обяснение. Като видиш една снимка - моментално можеш да решиш дали е хубава и лоша, и чак после да я чоплиш точно защо. А как се развива чувството да знаеш дали е хубава или лоша? Според мен чрез гледане на хубави снимки/картини. Ако примерно гледаш само лоши снимки, то тогава има вероятност да разпознаеш лошото като хубаво. Или пък ако видиш нещо различно в масата от фотографии, много е вероятно то да е хубаво.

                                Ако питаш за горните снимки ще ти кажа конкретно. Първата има невероятна композиция със завития път. Пейзаж, който е почти абстрактен. Линията на пътя е като рисунък, и се откроява на фона, който пък е в една тоналност. Изключително красива снимка според мен.

                                На Димо снимката със свода на джамията. Симетрична композиция в която има всякакви геометрични линии, които са абсолютно огледални. Като я погледнеш за пръв път си задаваш въпрос - а какво е това? Една снимка ако може едновременно да задава въпроси и да дава отговори, за мен е хубава. Красота.

                                Дюните. Хубава снимка, линии, сенки, извивки. Красива е.

                                На Бойко снимката - красив пейзаж и отлично техническо изпълнение (няма прегоряло небе и детайли, както често се случва).
                                LZ2NKM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X