Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Животинките около нас ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Животинките около нас ....

    DSC00382a by Eddie Adamov, on Flickr

    Коментар


    • От: Животинките около нас ....

      Пуснал съм ги в моята си галерия, но нека да ги има и тук.Мисля, че въпреки трудностите при заснимането/снимани се през стъкло и то на места доста зацапано, както и през решетки, някои от които с доста тесни отвори и то без да има шанс да се доближиш съвсем до тях/, се получиха доста сносни кадри.
      Кадрите са от зоологическата градина в Букурещ!















      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Животинките около нас ....

        Не мога да съм сигурен, ама май малко прекаляваш с шарпинга
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Животинките около нас ....

          Кажи за коя снимка става въпрос, и ще я пусна да я огледаме без никаква обработка.Твърде е възможно и да залитам понякога макар, че се стремя като видя кадъра и да не ми боде очите.Понякога обаче...просто има прекалено ситен детайл и това подсилва илюзията за повече шарп от необходимото.Затова и искам да ми кажеш на кой кадър най-много ти се струва , че има залитане и да го видим необработен...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Животинките около нас ....

            Първата, крокодила и последната на пилето.

            Пак - не мога да съм сигурен. Нито съм фотограф, нито нещо от сорта. Факт е че от малко шарпинг невзрачна иначе снимка може да живне невероятно, а дали е от теб, апарата, обектива - нямам идея.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Животинките около нас ....

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Първата, крокодила и последната на пилето.

              Пак - не мога да съм сигурен. Нито съм фотограф, нито нещо от сорта. Факт е че от малко шарпинг невзрачна иначе снимка може да живне невероятно, а дали е от теб, апарата, обектива - нямам идея.
              Да вземем тази с крокодила.Ето съвсем необработена снимка.Просто от суровия файл/дори няма някакви настройки от софтуера на фотоапарата...т.е. съвсем суров и необработен материал/съм го намалил и съм го конвертирал в JPG формат, за да може да се гледа...



              Ето я същата, но съвсем леко потъмнена и след добавена запълваща светлина.Няма добавен никакъв цвят отново и никакъв шарп...Дет се вика почти чисто девствена...



              Според мен ако добавя сега и цвят...и ще се получи доста близък кадър до този който съм постнал.Разбира се...там има и малко шарп, ама...дай си мнението след като виждаш оригиналите...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Животинките около нас ....

                В цвета няма лошо. Просто не слагай шарп или го сложи с диаметър 0.5-0.7 и около 120-150%, примерно. Говоря за smart sharpen в шопа например. Киликандзера си е шарпнат природно и поне на мен ми идва малко в повече.

                ...ма нали знаеш - мнението е като гъза - всеки си го носи. Та не ми се връзвай много-много. Сам си казал че условията за сминане са далеч от оптималните, та аз отстрани може и да си приказвам, ама като ако тръгна да обработвам сам снимката може и да се справя по-зле.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Животинките около нас ....

                  Снимана е през стъкло..., което на всичкото отгоре не беше и от най-чистото...Просто май тоя другар си е доста релефен...
                  Принципно шарпа е нещото заедно с кривия хоризонт , което според мен много може да развали даден кадър.Не трябва да се залита и особено, когато има ситен детайл в кадъра...трябва да се внимава още повече, за да не се развали иначе добър кадър!
                  Та така...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Животинките около нас ....

                    Любо, помниш ли, че и аз ти казах за повечко шарп на един съсел май беше? Та и при тая ти серия пак има нещо в повече. На мен и хамелеона от първите снимки ми седи като изрязан и залепен върху фона.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Животинките около нас ....

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      На мен и хамелеона от първите снимки ми седи като изрязан и залепен върху фона.
                      Тия гадове така си излизат по принцип на снимка. Даже и Любо да качи снимката без обработка, ще видиш че просто така си стои гадината. Трябват силно оптимизирани условия за снимане че да излезе като на корица на научно списание. Ония гадове с това се занимават цял живот, та им знаят цаката. Ама се съмнявам и те да изкарат велик резултат ползвайки осветлението в зоопарка и снимайки през стъкло.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Животинките около нас ....

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Любо, помниш ли, че и аз ти казах за повечко шарп на един съсел май беше? Та и при тая ти серия пак има нещо в повече. На мен и хамелеона от първите снимки ми седи като изрязан и залепен върху фона.
                        Коко, мога да пусна и онази снимка без обработка...както си е направо от Raw формат, ама ще е все същата...Пробвах тогава да намаля шарпа в нея...ами не е от шарпа. Иска драстично орязване на детайла, но тогава за съжаление...направо се замазва кадъра все едно не е на добър фокус.Направих няколко различни опита...сравних ги след това...ами не ми хареса как се получава и не подмених кадъра с друг такъв.
                        Според мен няма да е шарп, а нещо друго в обработката специално на тези кадри ви дразни.Мен не ме дразни нещо кой знае какво, а принципно съм доста критичен към прешарпването...Виж и кадъра на крокодила...имаш го без никакъв шарп, а след това само с леко затъмняване/gama - мисля се водеше филтъра/ и малко запълваща светлина.Според мен втория кадър само с тези две пипвания започва да се доближава доста до постнатия оригинал.Ако пък добавя и малко цвят и контраст...мисля, че направо ще заприлича на постнатия тук кадър и без шарпене.Ти какво мислиш...?
                        Явно има някаква специфика...ама дали идва от нещо в обработката или от условията на самото заснимане+специфичността на самите обекти...направо не знам ...
                        П.П.За първата снимка с гущера...ами със сигурност не е оп обработката, защото този другар и на живо си изглеждаше, все едно е изрязан и сложен там...
                        Както и да е де...все си мисля, че за тия условия се получиха едни доста сносни кадри...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Животинките около нас ....

                          Най-дебелата катерица, която съм виждал

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03036.jpg
Прегледи:2
Размер:207.8 КБ
ID:5683893

                          ... и най-нещастната...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03058.jpg
Прегледи:2
Размер:110.9 КБ
ID:5683894
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • От: Животинките около нас ....

                            Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение

                            ... и най-нещастната...
                            По-скоро най-мократа.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Животинките около нас ....

                              Знам ли, може и от мониторите да се създава такова усещане.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Животинките около нас ....

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Знам ли, може и от мониторите да се създава такова усещане.
                                Мислех и това да пиша, ама пропуснах...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X