Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Животинките около нас ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Животинките около нас ....

    Не е пепелянка. Пепелянките се познават най-лесно, заради рога си над главата, а доколкото мога да видя от снимката, тази няма рог. Колегата, направил снимката, ще каже най-добре.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e_1180377753_Vipera_ammodytes_GPopgeorgiev1.jpg
Прегледи:1
Размер:154.7 КБ
ID:5496670
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Животинките около нас ....

      Млада пепелянка е, с малко елегантно рогче, катко прилича на госпожица. Поради страстнните й посегателства към пръстите ми, не можах да я снимам странично. Приличат си с усойниците, но ония са по-спортни и хващането за опашката не е препоръчително. А, един съвет: ако хванете усойница и я приберете в събутия си чорап, не казвайте това на шофьора на колата, че мене лани ме оставиха на пътя, да се прибирам пеша от Черни връх .
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Животинките около нас ....

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Млада пепелянка е, с малко елегантно рогче, катко прилича на госпожица. Поради страстнните й посегателства към пръстите ми, не можах да я снимам странично. Приличат си с усойниците, но ония са по-спортни и хващането за опашката не е препоръчително. А, един съвет: ако хванете усойница и я приберете в събутия си чорап, не казвайте това на шофьора на колата, че мене лани ме оставиха на пътя, да се прибирам пеша от Черни връх .
        Признавам те, браво. А сега ми кажи честно, уби ли я ?
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Животинките около нас ....

          Пепи ще да е .....ето една от Мелник Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF8445.jpg
Прегледи:2
Размер:181.1 КБ
ID:5496709
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Животинките около нас ....

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            Признавам те, браво. А сега ми кажи честно, уби ли я ?
            Обикновено не убивам змии. Всъщност пепелянките, които хванах миналата седмица на сянка под летния навес бяха 2. Пуснах ги живи, но далеко от къщата. Тези двете едва ли са единствените. Лани видях баба им - огромна като кротал. Беше дълга към 80 см. Главата й беше впечатляващо голяма - колкото детска длан. Районът е карстов и гъмжи от влечуги, но единствените нападения на хора са от смока голям стрелец, което е негова защитна реакция, когато е изненадан.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Животинките около нас ....

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Обикновено не убивам змии. Всъщност пепелянките, които хванах миналата седмица на сянка под летния навес бяха 2. Пуснах ги живи, но далеко от къщата. Тези двете едва ли са единствените. Лани видях баба им - огромна като кротал. Беше дълга към 80 см. Главата й беше впечатляващо голяма - колкото детска длан. Районът е карстов и гъмжи от влечуги, но единствените нападения на хора са от смока голям стрелец, което е негова защитна реакция, когато е изненадан.
              По нашия край, за щастие няма много пепелянки и усойници. Със смоците бъди особено внимателен, защото има и отровни видове.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:malpolon-insignitus-4352.jpg
Прегледи:2
Размер:42.1 КБ
ID:5496752
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • От: Животинките около нас ....

                Eдинствения отровен смок у нас е вдлъбнаточелия. Среща се предимно в южните части на Източна и Западна България. Почти черен е. Лови се лесно. Отровните му зъби са в гърлото и може да ухапе човек само ако някой умник го сочи с пръст. Няма противоотрова, от неговото ухапване се умира.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: Животинките около нас ....

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0093.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5496995

                  Коментар


                  • От: Животинките около нас ....

                    Любов

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01600m.jpg
Прегледи:1
Размер:179.7 КБ
ID:5497178

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01601m.jpg
Прегледи:1
Размер:198.5 КБ
ID:5497179
                    Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                    Коментар


                    • От: Животинките около нас ....

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Eдинствения отровен смок у нас е вдлъбнаточелия. Среща се предимно в южните части на Източна и Западна България. Почти черен е. Лови се лесно. Отровните му зъби са в гърлото и може да ухапе човек само ако някой умник го сочи с пръст. Няма противоотрова, от неговото ухапване се умира.
                      леле, наистина ли се умира...не бях чувала до сега за толкова отровен смок...иначе, колкото да ме е страх от насекоми, преди време успях да убия една змия, детето ми си играеше на тротоара срещу нас, където имаше изоставена къща с порутена каменна ограда...та там явно се бяха завъдили пепелянки и както си сипваше малката пясък от една кофичка, от една пролука на вратата изпълзя пепелянка с рогче на главата, на сантиметри от нея...грабнах първото парче от тротоарна плочка и отидох и я праснах по тиквата, знам, че не беше полезно, но майчиният инстинкт ме накара...комшиите видяха и до вечерта всички си сложиха прагове на вратите, да не се вкара някоя от котилото...

                      Коментар


                      • От: Животинките около нас ....

                        Папагала Роко на Коледната украса.Снимката е от телефона.
                        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                        Коментар


                        • От: Животинките около нас ....

                          Така пътувахме до морето преди 5 години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3700.jpg
Прегледи:1
Размер:133.0 КБ
ID:5498273

                          Коментар


                          • От: Животинките около нас ....

                            В шипката

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7031328.jpg
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:5498597

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7031331.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5498598

                            Коментар


                            • От: Животинките около нас ....

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Мещица 101.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5499002

                              Който знае, да каже каква е тази птица.
                              Онзи ден, докато пиех кафе, спеше на клона.
                              Life is too short to drive dull cars!

                              Fight global warming !
                              ... turn on your A/С !

                              Коментар


                              • От: Животинките около нас ....

                                Не се вижда добре отпред, но залагам 90% че е бухал /заради очите/ и оставям 10% за горска ушата сова.
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X