Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още за спортната фотография ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Още за спортната фотография ...

    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
    Колкото и да е яка светкавицата работи до третия-четвъртия метър, оттам каквото е-такова, пък и на светкавица много бави докато изчисли настройките и може и да изпуснеш момента.......
    Светкавицата която използвах пържеше на над 10 метра...тя имаше настройка, която ми направиха още в магазина,
    откъдето я взех под наем, за висока скорост на апарата. Снимаш си с нея все едно си навънка на слънце, с каквато искаш висока скорост, дори над 1/2000.
    Тази никак не бавеше, напротив, само ако знаех на място как да и намаля силата, щях да се разцепя от снимки с нея.
    Не знам как да го обясня и аз не ги разбирам тия работи... модела беше Canon speedlight 580 EX II
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220101040002_1432.jpg
Прегледи:1
Размер:16.1 КБ
ID:5329947


    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
    ....................... В Jpeg или RAW си снимал, не знам колко му е буфера на този фотоапарат, но при поредица от снимки, понякога моя и на jpeg се препълва и ми спира поредицата, предполагам на такъв висок клас тяло няма да е така.
    Имам много бърза 16GB карта в апарата и винаги снимам едновременно в Jpeg и RAW.
    Също много важно нещо което държа да отбележа, че никога не снимам в режим на много снимки една след друга.
    Винаги снимам на единична снимка, това поне го МОГА, да предвиждам кога е точният момент за да натисна спусъка.
    Със сигурност и аз ако почна да щаракам много снимки една след друга и моя ще зацикли.
    Тук мога да се похваля, за снимки с мотори в движение винаги знам поне 2-3 секунди предварително какво и кога ще се случи.
    Това и отчасти може би се дължи на това, че вече съм снимал на над 30 състезания в България и Австрия /Ерзберг 4 пъти/.
    Само от Австрия се връщам с по 3-4 000 снимки всяка година. Отделно всяка събота и неделя когато караме ние.

    На профитата, моите писания ще се сторят смешни, но повярвайте ми, на колегите лайци като мен ще са от полза.

    Коментар


    • #62
      От: Още за спортната фотография ...

      Светкавицата прави и други мръсотии в някои ситуации. Например тук:


      Човека с мотора изглеждат като нарисувани и залепени. Вероятно и фона има дан в тая работа, както и контрастните дрехи и лепенки по мотора. Сянката от светкавицата (ако е от нея) също дава свойта дан към тоя ефект.

      ...ама пък нямам идея (нито опит) дали в случая може да се постигне нещо повече, предвид условията, които са далеч от идеални.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Още за спортната фотография ...

        Аз снимам на поредица от снимки, защото точно в бързите спортове никога не можеш да предвидиш какво ще се случи, ако някой тръгне да пада или стане ситуация ти си снимаш началото, средата или краят от нея, а аз мога да я навържа(имам няколко такива момента тази година от световното, двама от нашите състезатели изпусаха една и съща врата, мисля че по-назад в темата го има момента). А и за снимане на спортна фотография това съм чел че се прави

        Е значи светкавицата ти е от хубавите такива щом мята до десетия метър, аз съм си взел една...абе не знам как се казва май дифузьор, слага се пред оригиналана светкавица и разсейва и омекотява ефекта на светкавицата. Мен никак не ми харесва ефекта, който се получава от нея, както каза Спарки сякаш си изрязал обекта и си го цопнал на снимката. За оригиналната светкавица знам как да и намаля силата, кога да се включва, но още имам да задобрея докато стигна до "истинска" светеща приставка.
        Каквото и да си говорим снимането на малко светлина и при много светлина е ужасно, а и много трудно.

        Коментар


        • #64
          От: Още за спортната фотография ...

          И понеже сложих снимката от предишния пост с идея, но забравих, сега да си го кажа
          Ако снимаше на поредица от снимки щеше да хванеш този не в стойка "седнал да ака", а евентуално с напълно изпънати крака или някоя поза не толкова подчертаваща...абе разбра ме надявам се? На поредица от 5 снимки примерно си избираш най-лицеприятната и работиш с нея демек.
          Ако ти кажа на някой от поредиците какви муцуни съм хванал...ако се кропне лицето, трудно ще бъде да се познае какво правят тези които съм снимал

          Коментар


          • #65
            От: Още за спортната фотография ...

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение

            Имам много бърза 16GB карта в апарата и винаги снимам едновременно в Jpeg и RAW.
            Също много важно нещо което държа да отбележа, че никога не снимам в режим на много снимки една след друга.
            Винаги снимам на единична снимка, това поне го МОГА, да предвиждам кога е точният момент за да натисна спусъка.
            Със сигурност и аз ако почна да щаракам много снимки една след друга и моя ще зацикли.
            Тук мога да се похваля, за снимки с мотори в движение винаги знам поне 2-3 секунди предварително какво и кога ще се случи.
            Това и отчасти може би се дължи на това, че вече съм снимал на над 30 състезания в България и Австрия /Ерзберг 4 пъти/.
            Само от Австрия се връщам с по 3-4 000 снимки всяка година. Отделно всяка събота и неделя когато караме ние.

            На профитата, моите писания ще се сторят смешни, но повярвайте ми, на колегите лайци като мен ще са от полза.
            Извинявайте че се намесвам в разговора ви, но това с опита за даден спорт си е огромно предимство. Аз например снимам доста спорт (футбол, волейбол, тенис и т.н.), но например мотоциклетизъм-ще ми трябва доста време за да свикна. Нито съм моторджия, нито наблюдавам често мотори. Единственото за което не съм съгласен с теб е за снимането на единично. Така се изпускат доста хубави кадри. Няма как да видиш че си ги изпуснал и затова не оценяваш момента. Последно снимах волейбол по време на световната лига-на мач щракам по над 1000-1500 кадъра. Вярно доста от тях изтривам на момента, но пък има уникални моменти, които остават завинаги.

            Коментар


            • #66
              От: Още за спортната фотография ...

              Уникални снимки едно голямо БРАВО!!!
              Необходимостта не признава закони;

              Коментар


              • #67
                От: Още за спортната фотография ...

                Имам си ново хоби, а пък снимането му е доста интересно
                Оказа се изключително трудно да се хване 50см. обект движещ се с 70-80км., целях се фокуса да е на предната броня и моделите да "запълват" кадъра.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4991.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5419830
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:60591_4597843354747_1586647928_n.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5419829
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:399663_4597848194868_1142966294_n.jpg
Прегледи:2
Размер:78.0 КБ
ID:5419832
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:397321_4597436424574_977232737_n.jpg
Прегледи:2
Размер:61.4 КБ
ID:5419837
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:557831_4597436744582_400586271_n.jpg
Прегледи:2
Размер:55.3 КБ
ID:5419838
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:404669_4597837714606_250388160_n.jpg
Прегледи:2
Размер:63.9 КБ
ID:5419833
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #68
                  От: Още за спортната фотография ...

                  Това наистина е трудно да се хване на фокус , но си се справил доста добре. Има вариант в който фокусираш ръчно в определена точка и чакаш докато "звяра" мине оттам. Напомня ми отпреди месец, когато бях да снимам хокей на лед. Имам чувството че играчите нарочно криеха шайбата от мен.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Още за спортната фотография ...

                    Мерси, ако не ги скапваше така фейса щеше да се види, че не са толкова зърнисти. Пробвах и с хващане на стационарен фокус, но не става, особенно ако снимаш подобно състезание, където постоянно около теб нещо се случва и трябва бързо фокусиране, автофокуса го прави по-добре и по-бързо от мен.

                    Коментар


                    • #70
                      Спортна фотография

                      Ето малко снимки от мен.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0106-001.JPG
Прегледи:1
Размер:352.4 КБ
ID:5497634

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0132.JPG
Прегледи:1
Размер:328.0 КБ
ID:5497635

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0158.JPG
Прегледи:1
Размер:337.3 КБ
ID:5497636

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0160.JPG
Прегледи:1
Размер:361.1 КБ
ID:5497637
                      Последно редактирано от damon; 29-06-13, 22:34. Причина: преместване на мнение в правилната тема
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #71
                        От: Още за спортната фотография ...

                        Преди повече от десет години, първото ми сериозно снимане беше с един Зенит на Рали "Албена". После дълго време снимах само това и така и не се научих. И досега спортната фотография не ми е особено интересна сама по себе си, освен ако не ми трябват снимките за нещо. И все пак си е добро упражнение.



                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • #72
                          От: Спортна фотография

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Ето малко снимки от мен.
                          [ATTACH=CONFIG]601503[/ATTACH]

                          [ATTACH=CONFIG]601504[/ATTACH]

                          [ATTACH=CONFIG]601505[/ATTACH]

                          [ATTACH=CONFIG]601506[/ATTACH]

                          Райковски, не си тУрай името на мястото на дузпата ..., долен десен ъгъл , евентуално...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Още за спортната фотография ...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IVO_0164.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5499776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IVO_0186.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5499780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IVO_0182.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5499778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IVO_0174.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5499777


                            Ето малко и от мен. Незнам до колко са "хубави" това ми е първото снимане на такива сцени, а и като цяло с апарата. Снимам на Авто режим, пък и минават покрай мене с около 120кмх. Дано с времето се науча.
                            Прикачени файлове
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #74
                              От: Още за спортната фотография ...

                              Нямат динамика. И тия с моторите, и тия с футболистите. Снимайте на по-бавна скорост.

                              ...така си мисля де, с уговорката че не съм никакъв фотограф.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Още за спортната фотография ...

                                По-бавна, но да има обект на фокус

                                Ето и от мен:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:578520_395806370472444_1708066894_n.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5519895

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:546370_395806983805716_1312014537_n.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5519896

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:283002_396162263770188_1623980917_n.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5519897

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:431973_491836147536132_1110449784_n.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5519898

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X