Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още за спортната фотография ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: И аз като Димо!

    Аз нарочно си нагласявам апаратите на VIVID, харесвам силните и нереални цветове.
    Това според теб грешка ли е, или може и така, все пак както вече споменах,
    не съм тръгнал да ставам фотограф, просто искам да се науча да снимам движещи се обекти, в частност мотори.

    Коментар


    • #47
      От: И аз като Димо!

      Лошо няма да са силни и нереални, просто в случая съм ти отделил мотора от фона - все пак снимаш мотор а не пръст
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: И аз като Димо!

        И аз снимам на vivid, и на мен повече ми харесват ярки-наситени цветове, а и нищо не разбирам от теория и затова действам на око, но ми се струва , че ако една снимка е добра всички го усещат, а тези, които са вече много навътре забелязват кусурите и за тях вече имат значение техническите детайли. Моето мнение е, че първата снимка, макар и с технически кусури дава много повече емоция и като цяло е по-интересна и добра от тази с 1378, която е почти перфектна технически, но не много интересна. Естествено всичко идва от сюжета. Най-вече той ме интересува и смятам, че обикновените зрители също. Разбира се, колкото повече всичко е наред технически -толкова повече изсмукваш от сюжета и добра става снимката, макар, че такъв подход ограничава експериментите, а за мен те са много важни. Колкото до обработката направих набързо няколко вариации, просто като експеримент и за мен, за да видя дали крайния резултат е чувствително променен:


        Според мен така е добре, защото гамите на фона и обекта чувствително се различават и моториста изпъква, но като цяло- голяма работа- снимакта си е същата ако я видиш за пръв път. Най-много някой про да ти метне още половин точка.





        Тази май за нищо не става Боза става. тъмна и гадна е, а и подписа не се вижда ясно, което си е вече ужас.





        Тази според мен е интересна, защото на пръв поглед си е нормална снимка, но като се гледа малко повече се виждат ореол около обекта и сянка странен цвят... и от там зрителя си вика: "е§*х ги у монтажите" , но ми харесва като резултат и като кроп, дори и да няма въздух над каската ниския кадър ми дава повече скорост. Тука вече леко навлиза в арт дебрите, но пък ако ще е гарга да е рошава- или да е нещо наистина арт или няма какво да се занимаваме.





        Чинела снима перфектно и на залез слънце Това дава някаква романтична -вечерна емоция май.




        Общо взето ми се струва, че след тия манипулации, да кажем първата вдига качеството на творбата, но почти незабележимо (особено за нормалния зрител) и чалгата накрая дава разлика, но няма много смисъл да ги ръчка човек с фотошоп май. Вие как мислите?


        За мен обработката е като пластичната хирургия за мъже- ако нещо е грозно и повредено и може да се оправи- да, ама за излишен тунинг- не си струва ...

        Коментар


        • #49
          От: И аз като Димо!

          Ясене, като имаш време дай пак един безплатен урок как обработи първата от снимките в поста ти. Най-вече как се намали червеното на фона. Темата е много яка и ограмотяваща и ще е полезно инфо.
          Фотошопа е хубаво нещо, ама в омерени количества. Заради него още търся много червените залези в Африка, ама до тук не ги видях.

          Коментар


          • #50
            От: Още за спортната фотография ...

            Всичките са по една и съща система, но не съм сигурен, че на всеки би му се занимавало:
            1. Отварям снимката във фотошоп
            2. вадя менюто за слоевете с F7 , създавам нов леър с иконката долу до кофата
            3. избирам мека четка с бутон B
            4. и цвят -сив
            5. почвам да мацам навсякъде (кой-колкото нерви има) около обекта (със [] квадратните скоби се намалява размера на четката)
            6. като покрия всичко, освен обекта избирам luminocity от падащото меню най-горе в прозореца със слоевете, на което по принцип пише "normal"
            7. правя новия слой малко по-прозрачен от opacity, което пак е най-горе...и save as jpeg

            Другите са направени по същия начин, ама не с luminocity, а някакви други ...блендинг е това...


            Коментар


            • #51
              От: Още за спортната фотография ...

              Благодаря много.

              Коментар


              • #52
                От: Още за спортната фотография ...

                Какво правите с "редукцията на вибрации", ON или OFF?
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #53
                  От: Още за спортната фотография ...

                  С тази мисля, че съм направил "невъзможното", да хвана фокус на движещ се обект през мрежата!!!
                  Обикновено корифеите казват, че това е възможно само с ръчен фокус!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Още за спортната фотография ...

                    Понеже знам, че тукашната аудитория не влиза в ендуро раздела, ще си позволя да постна няколко кадъра и тук.
                    Защо ли? Защото това ми е първият опит да снимам на закрито и много ще се радвам да чуя вашите критики, и съвети.




















                    Имам и още, но само при проявен интерес.

                    Забравих да добавя каква е техниката, ама аз имам само една...Canon 40D и 70/200/f4 IS USM
                    Скорост от над 1/600 не можех да вдигна повече, всичко ставаше пълен мрак, най-много ползвах 1/400 и ISO 3200

                    Коментар


                    • #55
                      От: Още за спортната фотография ...

                      Уникат!!!
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Още за спортната фотография ...

                        Иване .. достигнал си страхотно ниво! Поздравления!
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #57
                          От: Още за спортната фотография ...

                          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                          Забравих да добавя каква е техниката, ама аз имам само една...Canon 40D и 70/200/f4 IS USM
                          Е добре де, нали 24-70/2,8 ?

                          Аз нямам забележки Снимките са много готини ...
                          На твое място само бих мислил предварително за избора на позиция за снимане ... доколкото винкела отзад не е най-добрия фон (сега ако беше небе е друго )
                          Аз бих пробвал по-висока гледна точка и публиката в дефокус или с отворени усти
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Още за спортната фотография ...

                            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                            Е добре де, нали 24-70/2,8 ? ...
                            Ами Димо, нещо не се разбрахме с тоя обектив, много бавно фокусираше..... Поснимах около 15мин. с него и го пратих в раницата да спи...70/200/F4 IS USM фокусираше в пъти по бързо. Може и аз да не съм му свикнал, но така и не се разбрахме с този обектив. Колкото до мястото за снимане, аз смених поне 5 позиции, първо снимах от долу на трасето, после в един от ъглите. Отидох и от срещуположната страна и накрая се качих в публиката, осветлението не беше постоянно, сменяха го като в цирк. Ползвах и светкавица на някои от снимките, но понеже ги пържеше, а аз не знаех как да я намаля, я изключих накрая. Пак повтарям, никога досега не съм снимал на закрито, дори и в къщи...да не говорим на такова осветление. Аз и затова пуснах тези снимки тук, не за да се хваля, а да прочета вашите съвети относно техника на снимане на закрито /спорт/. Всеки един съвет ще е добре дошъл от знаещите и можещите като теб. Даже сега като си играх с фотоапарата видях, че съм забравил да му пипна и баланса или квото е там, и беше забравена настройката на * /слънце/.
                            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                            ... На твое място само бих мислил предварително за избора на позиция за снимане ... доколкото винкела отзад не е най-добрия фон (сега ако беше небе е друго ) ....
                            Само да допълня, залата пращеше по шевовете, дори и по стълбите бяха насядали зрители, журналисти заради бате Бойко имаше над 200 около трасето, как мислиш, дали имаше голям избор на позиция....
                            Последно редактирано от Chinela; 21-12-11, 15:38.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Още за спортната фотография ...

                              То "баланса на бялото" си личеше, че е някакъв ... но пък е ясно, че са ти светили с всякакви шарени лампи.
                              Виж сега аз виждам, че е било трудно и затова те поздравих
                              А като дойде и ББ става още по-трудно

                              И с избора на позиция е трудно, защото няма как да знаеш колко високо ще скочат.
                              Ти пък си сменил 5 позиции и затова всичко е ОК
                              Според мен в тази ситуация светкавицата е безсмислена...
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Още за спортната фотография ...

                                Колкото и да е яка светкавицата работи до третия-четвъртия метър, оттам каквото е-такова, пък и на светкавица много бави докато изчисли настройките и може и да изпуснеш момента, или поня мойта щайга е такава. На такова осветление май няма какво да се направи, то като мига и като коледна елха-един път ще изгасне и ще ти дойде тъмно, другия свети срещу теб, аз поне наливам пък каквото излезе . Друг вариант за по-бързи снимки е да се изключи авто-фокуса, пускаш мерене на една точка, изключваш и когато мотора мине на тази точка-снимаш, обаче ако видиш нещо интересно в друга фокусна равнина и няма да ти е фокусирано. Между другото 1/600 си е бая бърза скорост, аз при снимане на ските съм падал и под 1/60 и то през деня, но като измериш на сянка...Някъде четох, че снимане на исо повече от 1600 не си заслужава, освен ако не търсиш зърнист ефект, но все още съм мнооого далеч, за да имам собствено мнение по въпроса . В Jpeg или RAW си снимал, не знам колко му е буфера на този фотоапарат, но при поредица от снимки, понякога моя и на jpeg се препълва и ми спира поредицата, предполагам на такъв висок клас тяло няма да е така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X