Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможен ли е блокаж на заден мост на Авиа-Чавдар?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    АРБ произвеждат блокажи за всякакви видове мостове.
    Техен представител за България е Сашо Ковачев. Фирмата е "Гладиатор офроуд-техник", ако искаш ще ти дам телефон да си контактувате.
    Не може да нямат за такива мостове, обади се и питай.
    Преди време съм говорил с тях, но ме съмнява, че ще имат за под 1500лв. на мост. Не, че не си заслужава парите, но ми се иска по-бюджетно решение като например касета от Виетнамка, ако става. Дори да е самоблокираща. Иначе благодаря за помощта.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
      АРБ произвеждат оборудване за ''хоби-офроуд'', а господина търси решения за ''професионален'' такъв!!!

      /просто искам магически сили, та да попадна в офиса на ''гладиаторите'' ако им се обади . Което няма да се случи никога де - троловете само пишат !/
      Ако поговориш малко с пичовете от другия форум, нямаш на идея как ще разбереш колко си бил прав, опитвайки се да иронизираш...

      Коментар


      • BulAf
        BulAf коментира
        Редактиране на коментар
        пълна комедия

    • #18
      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
      Вземи си купи една виетнамка и спри с тоя мазохизъм. Даже и евентуално работещи блокажи си има.
      То и това ще е Виетнамка, само че с умалени размери и повишена маневреност.

      Коментар


      • #19
        Ако смяташ да звъниш в гладиатора, да знаеш, че до скоро имаха промоция за АРБ 1890лв. без ддс . Но АРБ едва ли са чували дори за Авиа. За дърводобив виетнамката ми де струва достатъчно умалена, маневреност не знам, никога не съм се качвал дори, нито имам нещо общо с дърводобива.

        Коментар


        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Преди година за УАЗ мисля ми бяха казали, че очакват на цени от 1500лв. -явно и в Австралия ще въвеждат еврото

      • #20
        Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
        Ако смяташ да звъниш в гладиатора, да знаеш, че до скоро имаха промоция за АРБ 1890лв. без ддс . Но АРБ едва ли са чували дори за Авиа. За дърводобив виетнамката ми де струва достатъчно умалена, маневреност не знам, никога не съм се качвал дори, нито имам нещо общо с дърводобива.
        Релефът на Предбалкана е класически пример за пресечена местност. А защо се нарича пресечена - поради множеството деклинални форми на релефа-урви, дерета и пр. Повечето пътища в такива райони са от столетия и са предвидени предимно за волски каруци. Виетнамката има широко междуосие и прекалено дълга база за тях. Отделно новото законодателство в сферата на дърводобива ги прави практически неизползваеми в горски територии и който все още ги ползва киха яко на горските, а тук се прави на мъж. За съжаление тук повечето участници карат по инерция на спомени от младостта им отпреди 20-30 г. без да отчитат, че светът безвъзвратно се променя...

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Като те чета се чудя възможен ли е дърводобива без СуперУАЗ и как клетниците, които не разполагат с 3 тонен самосвален пикап си берат дърва??

        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Пропуснал си "кихат яко на горските"...

      • #21
        Последното е вярно. но самия Вие не желаете да приемете. че и проекти от вида - конгломерат от части няма не само бъдеще. но вече и настояще.
        Как ще то узаконите?
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          По стечение на обстоятелствата за разлика от механотехниката, в която признавам си съм любител, правото е сфера, с която се занимавам професионално.
          По принцип сте прав - във връзка с европейската ни интеграция контролът върху всякакви промени по конструкцията става все по-силен и глобите са жестоки. Отделно КАТ са тиквеници открай време.
          Но...правото е обширна материя и дава много възможности. Така че узаконяването е най-малкият проблем.

      • #22
        Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение

        Релефът на Предбалкана е класически пример за пресечена местност. А защо се нарича пресечена - поради множеството деклинални форми на релефа-урви, дерета и пр.
        Когато ходехме на училище за "деклинални форми на релефа" не съм чувал (то какво ли помня).
        -Спомените ми са свързани с пликативни структури изграждащи Предбалкана (нещо като кулисообразно разположени и силно полегнали антиклинали,синклинали,субструкторни моноклинали и т.н.- изградени от седименти..) а релефа като хълмисто-ридов. Ма, къде съм аз...........................
        Може да са осъвременили схващанията за морфоструктурата във " Вашите учебници"............

        Коментар


        • #23
          В едни по-минали времена които ти никак не харесваш имахме с ортака две Авия Преслав, бордови с двг Перкинс. И двете бяха с фабричен блокаж на задният мост.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #24
            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            В едни по-минали времена които ти никак не харесваш имахме с ортака две Авия Преслав, бордови с двг Перкинс. И двете бяха с фабричен блокаж на задният мост.
            Не, че не ги харесвам, напротив били по-свободни времена за бизнеса поне в тази сфера. Сега съм просто реалист, за да оцелявам на пазара трябва се адаптирам към регулациите, които са все повече и повече. Та за това правя и такива лупинги. Този мост е без блокаж. Едва ли ще ме лъже продавачът в негова вреда. Евентуално знаеш ли къде може да се намери само блокаж - той най-вероятно е самоблокираща касета?

            Коментар


            • #25
              Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение
              - той най-вероятно е самоблокираща касета?
              Студено!

              Коментар


              • #26
                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение

                Студено!
                И то много студено. Принудителен.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • Владо М
                  Владо М коментира
                  Редактиране на коментар
                  Къде мога да намеря такъв сега?

              • #27
                Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение

                Не, че не ги харесвам, напротив били по-свободни времена за бизнеса поне в тази сфера. Сега съм просто реалист, за да оцелявам на пазара трябва се адаптирам към регулациите, които са все повече и повече. Та за това правя и такива лупинги. Този мост е без блокаж. Едва ли ще ме лъже продавачът в негова вреда. Евентуално знаеш ли къде може да се намери само блокаж - той най-вероятно е самоблокираща касета?
                Не зная откъде може да се намери.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • Владо М
                  Владо М коментира
                  Редактиране на коментар
                  Жалко...

              • #28
                Аре бе, нали е евтин ще минеш без блокаж После ще дебнеш за такъв с блокаж или само диф с блокаж.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • cecoa1
                  cecoa1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Търтея ти предложи, но разбира се няма да ти стигне бюджета.

                  И ако си чел там твоя приятел, ще знаеш, че няма как всеки да има бизнес. Всеки си избира как да живее, нито всички разбиращи от техника са конструктори, нито всички икономисти се захващат с частен бизнес.
                  Познай дали бих подходил като теб за нещо което ми е необходимо, а пък не съм в час...Ето затова си прост, правиш го по неправилен начин, съответно е неефективно. Може да е защото си габровец и смяташ, че можеш да прецакаш системата... Да откриеш начин, как с минимум ресурси, финансови и интелектуални, да постигнеш максимум резултати...щото си голям гявол, много хитър, да излезеш най-умен в област, от която сам казваш, че не разбираш. Ми не знам какво си чел, ама няма как да стане.

                • Владо М
                  Владо М коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ами Търтея нищо конкретно не е предложил. Само общи приказки, че може да го направи ама за повече пари - това супер непроста бизнес оферта. И интересно как всички се възпалихте като разбрахте, че съм намерил мост и сервиз за шасито-защото разбрахте, че проектът вече е избистрен концептуално и има твърда база и скоро ще започне, като ви натрия муцуните на всички. Българинът е толкова елементарен като психика, че е просто прозрачен. Винаги го движат завистта, алчността, мързела. Не визирам теб конкретно - просто генерализирам и не само тук във форума, а и в реалния живот.

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Боже, колко мъка има по тоя свят Боже...

              • #29
                200% съм сигурен , че въпросния Владко не притежава и Уаз .
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #30
                  Да взема малко да упражня качването на снимки, вчера снимах снегорина с който ни чистят гаража...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-54292916b78eabeddd25aa064de11cb7-V.jpg
Прегледи:252
Размер:330.6 КБ
ID:6563267
                  Прикачени файлове
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    И каква целта на упражнението е?

                  • cecoa1
                    cecoa1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    А, целта е да ти покажа на какво трябва да заприлича твоята Уазка за да изпълни заданието.
                    Ти си голям мериджей, имаш Гугъл...има достатъчно информация да видиш до какво тегло са тия камиончета. Виж размера на мостовете и ресорите...Това е положението.
                    Самоблокиращи диференциали. Габаритите са му колкото на уазката.

                  • Владо М
                    Владо М коментира
                    Редактиране на коментар
                    Знам и колко е кубик пясък и кубик дърва.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X