Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD съвместно с АRB

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: LSD съвместно с АRB

    Яворе,въобще не ме мързи,но едва ли някой ще си даде да му разглобя дифа,за да видя как функционират в една касета ЛСД и принудителен блокаж.За това ще съм благодарен ако ги снимаш.Случвало ми се е да разглобя АРБ и шперова касета но никога не съм попадал на двете системи в една касета.

    Коментар


    • #32
      До: LSD съвместно с АRB

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Яворе,въобще не ме мързи,но едва ли някой ще си даде да му разглобя дифа,за да видя как функционират в една касета ЛСД и принудителен блокаж.За това ще съм благодарен ако ги снимаш.Случвало ми се е да разглобя АРБ и шперова касета но никога не съм попадал на двете системи в една касета.
      Не трябва да го разглобяваш за да разбереш че е с ЛСД и 100%. Не съм казал че ARB има комбинация с ЛСД напротив казах че няма, има го само в Паджерото оригинално монтирана касета със ЛСД и 100%.
      Разрови се малко из форума на Митсубиши и ще видиш че съм прав.

      Коментар


      • #33
        До: LSD съвместно с АRB

        Не ми се рови из форума на Митцубиши,затова пиша тук,ако знам нещо,го казвам,ако не питам.Разбрах ме се че АРБ и лсд -няма,писах просто да стане ясно че имам представа от някой,блокировки.Питам някой да ми обясни,че например,в касетата на ЛСД-то наред с дисковете който чрез ограниченото преплъзване предават движението към полуосите,,дали има и включваща муфа както на АРБ,или на блокажите на Г-класата.Независимо,с какво се включва принудително,с лост,жило,пневматично,или хидравлично.Защото до тук много неща се написаха а,поне за мен няма просто и ясно обяснение.А нещата не са виша математика-ЛСД или така наречените шперове,не могат да са 100%-ви,независимо какви са ?винтови,червячни,палцови или с дискове/нещо което само включва от дадени обороти е направено и само да изключва при определено натоварване за да не се чупи.При 100%-нещата стоят по-иначе,там се изключва и включва от водача ,независимо от техническото испълнение.За това търсех тук просто обяснение,.

        Коментар


        • #34
          До: LSD съвместно с АRB

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Не ми се рови из форума на Митцубиши,затова пиша тук,ако знам нещо,го казвам,ако не питам.Разбрах ме се че АРБ и лсд -няма,писах просто да стане ясно че имам представа от някой,блокировки.Питам някой да ми обясни,че например,в касетата на ЛСД-то наред с дисковете който чрез ограниченото преплъзване предават движението към полуосите,,дали има и включваща муфа както на АРБ,или на блокажите на Г-класата.Независимо,с какво се включва принудително,с лост,жило,пневматично,или хидравлично.Защото до тук много неща се написаха а,поне за мен няма просто и ясно обяснение.А нещата не са виша математика-ЛСД или така наречените шперове,не могат да са 100%-ви,независимо какви са ?винтови,червячни,палцови или с дискове/нещо което само включва от дадени обороти е направено и само да изключва при определено натоварване за да не се чупи.При 100%-нещата стоят по-иначе,там се изключва и включва от водача ,независимо от техническото испълнение.За това търсех тук просто обяснение,.
          Така, ЛСД си работи като всяко ЛСД на приплъзване, но допълнително има гривна която посредством малко компресорче блокира ръчно цялата касета и става 100% блокаж. Ако се появи Паджеровод може и да изкара от някъде схема да видиш за кво иде реч.

          Коментар


          • #35
            До: LSD съвместно с АRB

            Ето това просто и ясно обяснение ,се опитвам да получа вече не знам колко дни.Вече почнах да мисля че съм попаднал във форум с политици,много и най -неясни обяснения и опити да докаже ме колко много сме информирани.Яворе,много благодаря.

            Коментар


            • #36
              До: LSD съвместно с АRB

              Аз лично не съм разглобявал такъв, но ако искате картинка, мисля, че е тази - касета с LSD + блокаж с въздух:

              Коментар


              • #37
                До: LSD съвместно с АRB

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Колега,Митко,тъй като не съм виждал ЛСД и принудителен 100% -тов блокаж в една касета ,би ли ми обяснил как стават двете неща на практика.От схемата на Дана не виждам как се получават нещата.
                Последно редактирано от митко; 01-07-09, 22:35.
                Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                Коментар


                • #38
                  До: LSD съвместно с АRB

                  Мога да покажа как работи на Гранд Чероки.
                  Прикачения файл отдолу е от раздатката на КуадраДрайв-2. В предния и задния мост принципната схема е същата. Електрическа вилка притиска геродисковете и по спецификации може да блокира на 100%. На практика май може да блокира на 100% само докато е ново.
                  При Куадра Драйв-1 вместо електрическа вилка има героторна помпа която следи механично за разлики в оборотите на двата изходни вала и реагира при нужда.

                  Преимуществото пред твърдия блокаж е че блокира постепенно и джипа има управляемост. Това на кал. По скалите не е по-добре от твърдия блокаж защото за да почне да блокира трябва да има разлика в оборотите на двата изходни вала. А по скалите боксуването на колелата е доста рисковано.

                  пс
                  Не ми дава да прикачам .exe
                  ето линк.
                  http://www.jeep.avtograd.ru/xfer/Enc...V245/NV245.exe

                  Коментар


                  • #39
                    До: LSD съвместно с АRB

                    Много ,блогодаря,на всички за информацията.Колега ,Митко,тази е като на Маркан ,блокировката и е толкова 100% -това колкото аз съм компютърен инжинер.Такова животно -като 100%-това блокировка с дискове неможе да има или както писа Кинекс-може само ако е ново/аз и тогава не го вярвам/.Не може кръгли дискове каквото и усилие да приложиш върху тях при най брутални условия да не преплъзват.На пример,силоотводния вал на тракторите Джон Дир е на същия принцип,понасят натоварвания на които полуосите на джипа ще се чупят като клечки но и при тях на големите натоварвания няма 100% предаване на мощноста с цел избягването на счупвания.Истината е в блокировките като на Г-клас или АРБ,едни зъби блокират в други и или излиза или става на сол.В джипа имам ,палцов шпер в предния мост и пълна блокировка в задния,беше ми интересно да разбера каква е ползата от ЛСД и 100% заедно.Още веднъж благодаря на всички за информацията.

                    Коментар


                    • #40
                      До: LSD съвместно с АRB

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Много ,блогодаря,на всички за информацията.Колега ,Митко,тази е като на Маркан ,блокировката и е толкова 100% -това колкото аз съм компютърен инжинер.Такова животно -като 100%-това блокировка с дискове неможе да има или както писа Кинекс-може само ако е ново/аз и тогава не го вярвам/.Не може кръгли дискове каквото и усилие да приложиш върху тях при най брутални условия да не преплъзват.На пример,силоотводния вал на тракторите Джон Дир е на същия принцип,понасят натоварвания на които полуосите на джипа ще се чупят като клечки но и при тях на големите натоварвания няма 100% предаване на мощноста с цел избягването на счупвания.Истината е в блокировките като на Г-клас или АРБ,едни зъби блокират в други и или излиза или става на сол.В джипа имам ,палцов шпер в предния мост и пълна блокировка в задния,беше ми интересно да разбера каква е ползата от ЛСД и 100% заедно.Още веднъж благодаря на всички за информацията.
                      Въобще не е като моя.
                      Лок-райт е доста по различен.И няма дискове.
                      А бе моя е върхова технология гепена от едни зелени човечета.

                      Коментар


                      • #41
                        До: LSD съвместно с АRB

                        LSD работи при едно а ARB при друго но както и да е , не се даркаите

                        Коментар


                        • #42
                          До: LSD съвместно с АRB

                          Виждам, че темата която отворих стана доста интересна. Явно на Паджерото има такива блокажи. Аз съм с Тойта Hilux Pickup. В момента съм с ЛСД, което почти не работи. Може ли някой да ми каже тогава е ли тази касетка на Митсубишето става и на Тойота или от къде да си намеря 100% блокаж, но не тунингов, в смисъл ARB, DETROIT и т.н, а втора употреба пак от Тойота.
                          LZ1AID

                          Коментар


                          • #43
                            До: LSD съвместно с АRB

                            Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                            Виждам, че темата която отворих стана доста интересна. Явно на Паджерото има такива блокажи. Аз съм с Тойта Hilux Pickup. В момента съм с ЛСД, което почти не работи. Може ли някой да ми каже тогава е ли тази касетка на Митсубишето става и на Тойота или от къде да си намеря 100% блокаж, но не тунингов, в смисъл ARB, DETROIT и т.н, а втора употреба пак от Тойота.
                            Касетата на митсубиши няма как да стане на Hiluxа. Втора употреба 100% блокаж да си намериш е почти толкова вероятно колкото и да видиш бяла лястовица. Иначе мога да ти предложа Китайско копие на АРБ с цена 1500лв.

                            Коментар


                            • #44
                              До: LSD съвместно с АRB

                              Благодаря ти Яворе, но честно казано ме е страх да рискувам с тези блокажи. Просто при по-голямо натоварване не се чупи касетата, а направо се къртят зъбите на короната.
                              В България се навкараха доста тойоти за части от Англия и ще продължа да търся. Мисля, че техните диференциали са същите и все някъде ще попадна на такъв.
                              LZ1AID

                              Коментар


                              • #45
                                До: LSD съвместно с АRB

                                Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                                Благодаря ти Яворе, но честно казано ме е страх да рискувам с тези блокажи. Просто при по-голямо натоварване не се чупи касетата, а направо се къртят зъбите на короната.
                                В България се навкараха доста тойоти за части от Англия и ще продължа да търся. Мисля, че техните диференциали са същите и все някъде ще попадна на такъв.
                                Щом вярваш в това, успех в търсенето

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X