Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

    Здравеите,искам да попитам? имам проблем с''жипката''ама не знам дали е точно проблем или си е в нормите.Вчера си направих разходка с моето БЕРТОНЕ в 70см. сняг и поради дълбокият сняг взех да буксувам и накрая спрях и като слезнах гледам че отзад само 1 гума върти а др.даже не се и опитваше независимо че го лашкахе 3 човека във всички посоки ама така и тъзи гума не тръгна а уж на жипката пише LSD.Tа мисълта ми е дали тоя блокаж трябваше да зацепи или просто има моменти като този в които не се зацепва въобще.БЛАГОДАРЯ

  • #2
    До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

    дигаш задния мост на крик
    въртиш едното колело и гледаш другото на къде се върти
    ако е в същата посока имаш лсд, ако е в другата - нямаш

    за да зацепи обикновено трябва определено усилие
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

      Просто по цяла вероятност ЛСД-то на твоята джипка умря. Я от напреднала възраст, я от неправилната потдръжка.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

        Тя джипката не е много стара на около 100000км.реални е и е много подържана поне от мен през поседните 4г.ама никога не съм сменявал маслото в дифовете но съм го проверявал 2 пъти годишно поне.и досега не знаех даже че има LSD ама вчера като се наведох да видя да не се е счупило нещо и видях че си го пише на дифа.Дали има вероятност да е от маслото или просто му трябва повече тормоз за да се зацепи.БЛАГОДАРЯ

        Коментар


        • #5
          До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

          И ако мога да попитам също какво масло да сложа в тези дифове защото от 2 г. прекарани във форума така и не разбрах ,за което се извинявам ама нали не ги разбирам тези компутри и чак сега се свързах наистина с вас по опитните което мисля че е много голям късмет за мен.Извинявам се за въпросите ама ще са ми от много голяма полза

          Коментар


          • #6
            До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

            Маслото не само се проверява,а на около 25000-30000 км. се сменя,като е и необходимо да се сложи и необходимата добавка за този вид диференциал,дано не си го съсипал.

            Коментар


            • #7
              До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

              И аз на това се надявам да не съм го съсипал.но джипа съм го карал и карам само по асфалт 99% но това не е критерии за шчупването просто от скоро си позволявам да си правя по някоя разходка по черните пътища поради простата причина че в нашият град маи само аз си падам по OFFROADA и не ми се излиза на по пресечени терени защото няма и кои да ми помогне и така 4 г.

              Коментар


              • #8
                До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

                Дали по асфалт или в гората без добро масло има голям риск да си е отишъл.

                Коментар


                • #9
                  До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

                  колега най-добре първо го пробвай дали работи по описания от мен начин
                  лесно и бързо
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

                    Еи сега го пробвах този вариант и по него трябва да работи и 2-те гуми се въртят в 1-та посока явно трябва повече газ за да се зацепи защото може и маслото да е вече проблема.ама с какво да го сменя във форума изчетох всичко ама никъде не е написано ясно.Някои казва 80w140,75w140,80w 90 ама кое от тези всички да е и дали и на 2-та да сложа еднакво

                    Коментар


                    • #11
                      До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

                      Потърси по-сериозно,има доста теми по този въпрос,а относно предния диф.,сложи нормално масло за диф.без LSD,разликата е в цената на маслото,макар че някои колеги слагат същото 75W140 (и за предния диф.).
                      Последно редактирано от jashi1; 08-12-08, 22:43.

                      Коментар


                      • #12
                        До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

                        Ето прочети тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=45660

                        Коментар


                        • #13
                          До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

                          не трябва да даваш повече газ, просто толкова му е зацепването, смени си маслото. 75w 140
                          Bertone freeclimber 1.8 115hp

                          Коментар


                          • #14
                            До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

                            Благодаря на всички за оказаното съдеиствие и се надявам и за напред да бъдете така отзивчиви на питанята ми,пък и някои ден и аз да съм от полза за някои,НО все пак знам че ще прозвучи МНОГО тъпо ама наистина съм изчел целият форум и така и неможах да разбера какво масло да им сложа на тези диференциали и ако не ви предствлява трудност да ми кажете че очевидно съм пропуснал точно тази тема за маслата а и немога да я открия,а я търсих и цялата тази вечер ама....джипката е BERTONE FREECLIMBER 2.4td 1към1 като DAIHATSU ROKI

                            Коментар


                            • #15
                              До: LSD-то маи не работи. малко инфо ако може

                              Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                              Колегата ти е показал темата,кликни върху нея и я прочети,иначе в моя случай е 75W140.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X