Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уаз с блокаж на предният мост??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уаз с блокаж на предният мост??

    Искам да попитам какви са плюсовете и минусите на блокажа на предният мост(говорим за шпер).Аз на задния имам и съм доволен и мисля да сложа и на предния.Разпитвал съм тук там няма много доволни.Така че някой който има опит ако може да ми изясни.

  • #2
    До: Уаз с блокаж на предният мост??

    А бе тоя шпер по добре и не го слагай.

    Според мен и според други ползата му е почти никаква така,че само разправиите....

    А блокаж дето не работи като си у въздуха с едната гума не е блокаж за мене
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      До: Уаз с блокаж на предният мост??

      Аз пък блокаж дето след всяко излизане сменяш цялата дробсърма на дифа не бих си взел.

      Моето мнение се различава от това на колегата. Вярно е, че не блокира 100%, но когато се включи, нямаш проблеми с управлението. Освен това включва постепенно и щади останалото по ходовата част. Освен това при плавна газ работи и с едната гума във въздуха. Въпрос на практика.
      И нещо много важно - не трябва да се замисляш влючен ли е или не. Той е винаги готов...

      Опита ми е 2 години с преден блокаж
      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
      NULLA TENACI INVIA EST VIA

      Коментар


      • #4
        До: Уаз с блокаж на предният мост??

        Ама той товоя си е направен за тая цел,а тия БТР-ските нещо ми се вижда,че не са баш читави пък и кога е на крик джипа не тръгва.

        Е за чий ми е тогава,само да тежи ли
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #5
          До: Уаз с блокаж на предният мост??

          Понякога и аз съм забелезал това че когато има много напрежение почва да изключва.А добре де ако сложа на предния съм чувал че на асфалт като завия пълен се бил чупил или трудно се завивало?Така ли е или греша?

          Коментар


          • #6
            До: Уаз с блокаж на предният мост??

            не не завива трудно.Но с тракторките при остър завой,остава следи по асфалта.Какви са тези блокировки който при вдигната гума във въздуха работят?АЗ освен 100% процентови други не знам.

            Коментар


            • #7
              До: Уаз с блокаж на предният мост??

              Епа да де


              Незнам,не съм запознат ама толкова много пари за нещо дето работи на половина не бих дал Или работи както аз искам или нема да го слагам.

              А Румене пък ти си тоя където най много ме отказа от тая работа
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #8
                До: Уаз с блокаж на предният мост??

                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                Ама той товоя си е направен за тая цел,а тия БТР-ските нещо ми се вижда,че не са баш читави пък и кога е на крик джипа не тръгва.

                Е за чий ми е тогава,само да тежи ли
                Моите бяха до 80% блокиране. Никога не съм имал проблеми в завой или на сухо. От крик колата си тръгваше ( при определени условия).
                Аз лично въобще не съм фен на бтр-ските блокажи. Има си и оригинални 100% принудителни блокажи за УАЗ с жило.

                А когато оставя следи по асфалта- това хич не е добре. Помисли си какво е натоварването в този момент по ходовата част.
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #9
                  До: Уаз с блокаж на предният мост??

                  А принудителните блокажи (100%) стават ли за обикновенните мостове или са за редукторни?И трудно ли се намират на каква цена ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Уаз с блокаж на предният мост??

                    На този етап и на тези цени за сега забравяме че има 100% за Уаз,отделно са само за редукторните.Е има и АРБ-на компресор но са по2000лв.и куп доработки.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Уаз с блокаж на предният мост??

                      има няколко места където продават.
                      Пускам линковете. Моля да не се тълкуват като реклама.

                      http://bloksport.ru/
                      http://www.blokirovki.ru/


                      това общо взето са двата основни производителя, които знам. Пазете се много от ментета. В няколко руски интернет магазина спряха да ги продават на основание много ниско качество.
                      http://www.4x4shop.ru/index.phtml?a=...er&tov_id=1281
                      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                      NULLA TENACI INVIA EST VIA

                      Коментар


                      • #12
                        До: Уаз с блокаж на предният мост??

                        Блокаж 80% (спайсери на Хънтър) ползвам и аз от доста време - няма никакви проблеми при управление на асфалт или където и да е било.

                        Когато ми се случи да окантари и да вдигне предно колело - с десния крак леко се натиска спирачката, заедно с газта и това затруднява достатъчно свободното колело (колела), за да заработи блокировката. Въпрос на тренинг, обаче в много случаи върши работа.
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #13
                          До: Уаз с блокаж на предният мост??

                          Темата е много коментирана и мнения има всякакви. Много е важно кой, къде и за какво си ползва джипа. Аз лично много време се изкушавах да си сложа и изследвах поведението на УАЗ (и не само) с преден блокаж (основно отстрани) и мога да кажа следното:
                          - изключителна придобивка за хубави хард-разходки с много кал и (или) сняг в баир при невисоки скорости.
                          - смятам за неуместно да се коментира работата на предния блокаж на асфалт - тогава всеки разумен човек е добре да си е изключил хъбовете.
                          - лично за мен по-добър вариант за преден диференциал е принудителен блокаж - включваш когато се налага и после изключваш. Няма опасност да сработи когато не трябва.
                          - негативите според мен са основно три:
                          --при по нестабилен терен (утъпкан сняг или мокра кална трева) и фронтален наклон често е затруднено управлението - джипа върви настрани или изправя завоя;
                          --при сраничен наклон се получава свличане надолу.
                          --при неравномерна настилка - чакъл, кал, камъни, пясък може да се получат по-силни удари, които да доведат до повреди в дифернциала, полуоските или самия блокаж.
                          Пак казвам много зависи къде и как се кара. Може да бъде страхотна придобивка, а може да си вземеш и беля на главата.
                          LZ1GYY
                          0898 436 956

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X