Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диференциални и трансмисионни масла?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диференциални и трансмисионни масла?

    е да ама аз незнаех
    нещо повече за добавките или маслата ?
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    за добавките иди и питай официалния представител, там по номера на шасито ще видят, с какво е оборудвана твойта кола и ще ти кажат какво да сипеш
    drive alive

    Коментар


    • #3
      братя Флекс си внасят някакво американско масло за диференциали... може и от тях да вземеш
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        то сигурно е за тойоти и техните диференциали, за нисана може да е различно. маслото и добавките зависят от това как е конструиран диференциала и кой тип блокировка са използвани. всеки производител си дава спецификация за маслото и е добре да се спазва.
        drive alive

        Коментар


        • #5
          благодаря за информацията
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            За маслото!

            Ми http://www.prospeed.bg/ ! на адреса продават масла за фрикционни дифове вапреки че на сайта няма такива! Малото е доста по-скъпо от обикновеното, но там има различни видове според натоварването на дифа! Аз сам поръчал за нисана 200sx-a едно за састезаниа с 0% сапротивление да го менкам че незнам на колко 200 000 е мойто!
            4ао
            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

            Коментар


            • #7
              Е , и аз ще споделя нещо от собствен опит .
              Карам Тойотата от дъъъълго време/ 3 години / с масло за тежко натоварени хипоидни главни предавания и дифове с ограничено приплъзване 85W140 и да ви кажа откровено съм очарован
              Не само това , но с това масло карат и още около 10 МПС-та /Жипки/ и то екстремен оф-роуд ...

              Коментар


              • #8
                Да Ви кажа какво пише в Owner's manual на TLC: LSD - hypoid gear oil for LSD API GL - 5. Recommended oil viscosity: Above -18 C SAE 90; Below -18 C SAE 80W or 80W-90.
                Аз /по съвет на Fulda'та/ карам с 85W-140 отпред и 75W-140 отзад. Никъде не пише за добавянето на някакви специални добавки за правилната работа на LSD'то. Ако има нещо специално вземете и му напишете името, та да не ни се чупят дифовете.

                Коментар


                • #9
                  Там важното ограничение е, ако производителя е казал GL-4 да не се сипва GL-5, щото то яде бронза.

                  Коментар


                  • #10
                    Къде намери бронз в диференциала бе Стефане
                    В кутията - да , ама в дифа ...

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от fulda
                      Къде намери бронз в диференциала бе Стефане
                      В кутията - да , ама в дифа ...
                      Фулда, има ли каде да погледнеш какво масло е за моя диф. Фронтера 2.0 къса база, че в един сервиз ми сипаха 75В80 ако не се лъжа, и добавка за намаляване на триенето, но тъй като имам шум в дифа се чудя да не е тънко това масалце. ?
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        Че де да знам кой какви конструкции използва. Ако на мене остане, сигурно веднага ще проектирам сички муфи с бронзови лагери.
                        Нали гладната кокошка ..., и аз постоянно си мисля за принудителни блокировки
                        Бе никой ли няма строшена от Геленд? Отдавна искам да я разгледам.

                        Коментар


                        • #13
                          За Фронтерата - 80W90 за хипоидни предавки

                          Коментар


                          • #14
                            Ама това е вискозния индекс. А ГЛ-а нали е експлоатационния.
                            Бе я кажи на човека за лагерите на дифа. Не са ли стандартни?

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от fulda
                              За Фронтерата - 80W90 за хипоидни предавки
                              Мерси, а проблем ли е че са ми сложили по-тънко да не стане трясссс.
                              ако да, да го сменям докато е време
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X