Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

    Здравейте на всички,
    От скоро ми е дошла налудничава идея за която бих искал да споделя и да поискам помощ също. Бихте ли помогнали с идеи и препоръки към куплирането на раздатка от Land Rover към скоростна кутия на Опел омега(фронтера също може да е вариант). Идеята на тази задачка е да се сложи раздатка с по бавно предавателно число на бързите от щатната самурайска РК. Ровер имат щатна раздатка с предавателно число на бързите 1.6 което ще пасне идеално при мен. Въпросът е, че раздатката от ровер е направена за директен монтаж към СК а при мен това е невъзможно да се случи. По скоро главата ми още не може да го измисли кое как. Всякакви съвети и подсказки ще са от полза.
    „глупава глава на краката почивка не дава”

  • #2
    От: Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

    В този момент по важния въпрос е откъде ще намериш армейска раздатка за Роувър защото само тя е тази цитирана от теб.
    А куплирането е игра... Въпрос на два фланеца и едно каре. Раздатката е отделен модул завит към кутията не делят нищо..

    Коментар


    • #3
      От: Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

      Раздатката я имам, че даже още една е на път към гаража за резерва. За момента имам наредени - Х20SE+СК след това Сузуки самурай РК и ЛР мостове с 4.7 дифове. Тестовете показват че първа бавна е много бавна, а за втора мощност няма. Първа бърза е приемлива но съединителя не издържа. Трябва от някъде да изкопча още малко "сила". Вариянта с раздатката ми се струва удачен, но трудно си представям предаването на задвижването от фланеца на СК към РК
      „глупава глава на краката почивка не дава”

      Коментар


      • #4
        От: Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

        Що не си сглобиш един къс Дифендър,като имаш раздатка и мостове ?

        Коментар


        • #5
          От: Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

          Пламен ще издяла на фрезата един нов вал със степен към скоростната ивъншни шлици, за да можеш да скожиш фланец за каре. На задния край на вала резба, за да можеш да го стегнеш към входящата зъбчатка, че да не шава напред-назад. За закрепване можеш да ползваш стандартните отвори. Да не забравиш да навиеш на двата монтажни болта от предната страна по един болт да не избяга маслото.Толкова.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

            Дали не ти се намира някакъва разглобена СК да ти купя изходящия вал за мостра?
            „глупава глава на краката почивка не дава”

            Коментар


            • #7
              От: Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

              Само валове с изядени шлици. Ще разровя из боклука да видя дали е останало нещо, поне да хванеш дължините.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

                А защо не използваш бавна раздатка от Самурай - има поне 3-4 различни варианта на ПЧ и на бавните и на бързите ?

                Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
                Здравейте на всички,
                От скоро ми е дошла налудничава идея за която бих искал да споделя и да поискам помощ също. Бихте ли помогнали с идеи и препоръки към куплирането на раздатка от Land Rover към скоростна кутия на Опел омега(фронтера също може да е вариант). Идеята на тази задачка е да се сложи раздатка с по бавно предавателно число на бързите от щатната самурайска РК. Ровер имат щатна раздатка с предавателно число на бързите 1.6 което ще пасне идеално при мен. Въпросът е, че раздатката от ровер е направена за директен монтаж към СК а при мен това е невъзможно да се случи. По скоро главата ми още не може да го измисли кое как. Всякакви съвети и подсказки ще са от полза.
                Samurai Gemax

                Коментар


                • #9
                  От: Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

                  Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                  А защо не използваш бавна раздатка от Самурай - има поне 3-4 различни варианта на ПЧ и на бавните и на бързите ?
                  При евентуален късмет може да ми попадне КОМ за Ровер. Иначе знам за вариант да взема понижаващ кит 4,16: 1, който дава около 10% понижаване на бързи.
                  „глупава глава на краката почивка не дава”

                  Коментар


                  • #10
                    От: Куплиране на Раздатка от Land Rover към скорости на опел омега

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Само валове с изядени шлици. Ще разровя из боклука да видя дали е останало нещо, поне да хванеш дължините.
                    Благодаря!
                    „глупава глава на краката почивка не дава”

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X