Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден блокаж за Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преден блокаж за Паджеро

    темата произлиза от тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=217518
    споменах в нея но никой не даде отговор на въпроса ми
    Та става въпрос за Паджеро 2 2.5 дизел с парт-тайм раздатка,имам 100% заден блокаж и ми се ще да имам и преден такъв но пусти пари...Какво би се случило ако предния диференциал се завари и на главините се добавят ръчни хъбове,когато е в кал ще се включват и двата хъба и ще има 100% блокаж това добре,но при каране по асфалт ако се включи само единият хъб какви биха били последствията за другия?Предполагам че каретата ще станат консуматив.Също как би се отразил блокажа на управлението на джипката?
    Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
    0883 39 72 04

  • #2
    От: Преден блокаж за Паджеро

    През включения хъб ще се завърти неговата полуоска и през заварения диф и другата, а короната в дифа ще завърти пиньона и кардана. Няма да има драма с каретата, докато не включиш и другия хъб. Ще се усеща разлика в тегленето на волана към колелото с включения хъб.
    А сега ще ни кажеш ли за какво може да служи упражнението с включване на единия хъб само?

    Коментар


    • #3
      От: Преден блокаж за Паджеро

      Упражнението с единия хъб е да кажем в следната ситуация: заснежени улици,само на задно си е пик...а работа и си има нужда от предното за градско каране,пък и не само.
      че ще се върти и другата полуоска ми е ясно,но следователно тя ще върти едната част на хъба и дали няма да го съсипе по този начин(лагерът му)?
      Предполагам в завой(дори при паркиране) с включен един хъб няма да има промяна в управлението
      Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
      0883 39 72 04

      Коментар


      • #4
        От: Преден блокаж за Паджеро

        Щом искаш да караш джипа и по града-забрави за заварка на преден диференциал.

        На паджерото задната и предната касета различни ли са? Щото ако са еднакви-заварявай отзад, а блокажа отпред, ама май са различни...

        Ако толкова искаш преден блокаж-продай задния, с парите купи преден, а заварявай отзад. Пак си е гадно с маневрите, но поне е отзад. Много джипове вървят така.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Преден блокаж за Паджеро

          то ако са еднакви касетите аз имам още един комплект дифофе като моите и ще използвам задната касета за предна,но мисля че са различни,утре ще проверя със сигурност
          Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
          0883 39 72 04

          Коментар


          • #6
            От: Преден блокаж за Паджеро

            Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
            ...
            Паджеро 2 2.5 дизел с парт-тайм раздатка,имам 100% заден блокаж ...
            Демек, с включен блокаж и предно имаш поне три работещи гуми.

            За какво го ползваш, та не ти стигат, особено и ако си с хубави кални гуми, с които трябва да си, ако мислиш и за преден блокаж ?!
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Преден блокаж за Паджеро

              не че толкова имам нужда от него но просто искам да обсъдим това като възможност
              Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
              0883 39 72 04

              Коментар


              • #8
                От: Преден блокаж за Паджеро

                Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                не че толкова имам нужда от него но просто искам да обсъдим това като възможност
                Сложи си хубави гуми и не го мисли.
                Ако три гуми превъртат, значи си за лебедка, и четвъртата едва ли ще те оправи.

                Всъщност, за какво го ползваш ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Преден блокаж за Паджеро

                  В последно време даже не съм го изкарвал,за местата където ходя не съм имал проблеми.Както казах имам два диференциала и се чудя какво да сътворя,ако касетите са взаимно заменени то би станало повече от пефектно,утре ще кажа
                  Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                  0883 39 72 04

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преден блокаж за Паджеро

                    Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                    В последно време даже не съм го изкарвал,за местата където ходя не съм имал проблеми.Както казах имам два диференциала и се чудя какво да сътворя,ако касетите са взаимно заменени то би станало повече от пефектно,утре ще кажа
                    Продай ги, и си купи хубави гуми.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преден блокаж за Паджеро

                      Мойте две стотинки.... Ако си усетил нужда от джип с три блокажа - продай своя, който няма и купи от моделите, коите имат....
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преден блокаж за Паджеро

                        Е ако за теб едно АРБ за 1500 лв са "две стотинки" то евала,но за мен не са.
                        Не става на въпрос за друг джип с 3 блокажа а както казах просто се интересувам от варианта за този модел
                        Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                        0883 39 72 04

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преден блокаж за Паджеро

                          Според мен не блокаж ами е трябвало да си вземеш със супер селект раздатка . Имаш възможност да си караш на 4x4 без блокиран междинен диференциал . Жена ми като се качи на джипа зимата като е леко мокро и заснежено си кара така .

                          А и както ти казаха повечето колеги с хубави гуми се минава на места където ако нямаш гуми и да си включил преден блокаж няма да минеш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преден блокаж за Паджеро

                            Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                            ако касетите са взаимно заменени то би станало повече от пефектно,утре ще кажа
                            както се предполагаше касетите са различни
                            Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                            0883 39 72 04

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преден блокаж за Паджеро

                              Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                              Е ако за теб едно АРБ за 1500 лв са "две стотинки" то евала,но за мен не са.
                              Хи хи, Золтан бил милионер. Дай Боже, дай Боже...

                              Явно не си запознат с форумния жаргон.
                              "Моите две стотинки" е израз, който се употребява в смисъл "моя принос към темата".
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X