Обява

Свий
Няма добавени обяви.

от какво са тези мостове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: от какво са тези мостове?

    ето ги спирачките, много приятни неща ...
    http://www.wilwood.com/
    почти се разстроих
    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

    Коментар


    • #32
      До: от какво са тези мостове?

      Само не ми е ясно как издържат тампоните на щангите? Сигурно ги сменява всяка седмица.
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #33
        До: от какво са тези мостове?

        Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
        Само не ми е ясно как издържат тампоните на щангите? Сигурно ги сменява всяка седмица.
        Издържат много. Убива ги времето а не усукването. Като остарее гумата почва да се цепи. За това са нужни доста години.
        Сайлент блоковете могат да се усукват до 45 градуса и понеже са два на носач поемат артикулации до 90 градуса. За целта Ф-то трябва да е по-голямо от широчината. При тези на снимката на задния мост е точно така.
        Друг е въпроса че ушите на задния мост са тесни и не позволяват повече. Видно от цялото усукване на моста обаче са достатъчни.

        Коментар


        • #34
          До: от какво са тези мостове?

          Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
          Само не ми е ясно как издържат тампоните на щангите? Сигурно ги сменява всяка седмица.
          на тази машина поне на задния мост горните носачи от единиа край са с унибали което позволява това голямао разчупване...
          гледам че вече е голяма практика на почти всички тунингови окачвания рамената са от едния край с унибал а от другия с танпони..
          има и други решения полиретанови тампони
          което е по издръжливо от нормалните серйни........
          поздрави

          Коментар


          • #35
            До: от какво са тези мостове?

            Красота. Много ми харесва цялата тема.
            LZ1VMH

            Коментар


            • #36
              До: от какво са тези мостове?

              Унимог сравнено с Лапландерските мостове какви са разликите?
              Имате ли представа?
              LZ1VMH

              Коментар


              • #37
                До: от какво са тези мостове?

                Теглото. До колкото съм чувал х2. Иамше една статия за тойота на лапландерски мостове и автора много подробно беше разгледал избора м/у U404 и С303 и се казваше че моговите са по здрави, по шороки,но много по тежки. А тези от волвото пък са с умерено тегло (180 кг май) а сравнени с патрулски мост изглеждат много здрави. Дифа е малък, но полуоските са зверски. Шлиците им са несравними със стандартни. Т.е. излизаше, че за джип С303 е отговора на всички въприоси
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #38
                  До: от какво са тези мостове?

                  Разликата основната е в цената!
                  Следващата е в резервните части - за Волво хич ги няма, а като ги има са много нули...
                  Волвото са редки, следователно скъпи - МОГови има стотици като рециклирани с гаранция почват от около 1000 евро на мост, има и по 2-300 паунда парчето сещате се къде...
                  За Волво, конверсия към дискови спирачки е ултра мега цифра, за МОГ е колкото още един мост(по-евтино от за Волво)
                  Могови проекти има много и всички тези много са се доказали в най-зверските изпитания - ЛАдога, разни трайъли из Щатите...
                  Теглото е малко спекулативно да спорим след като надали някой е виждал и теглил кой да е от двата вида, за 404 МОГ казват 360 кила ама това какво включва с главини без с дискови с барабанни спирачки без с гуми и джанти на него ...???
                  Трудно ми е обаче да се съглася, че Волвото е под 200 кила АКО 160 кила е УАЗков мост
                  Много поздрави,
                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  Теглото. До колкото съм чувал х2. Иамше една статия за тойота на лапландерски мостове и автора много подробно беше разгледал избора м/у U404 и С303 и се казваше че моговите са по здрави, по шороки,но много по тежки. А тези от волвото пък са с умерено тегло (180 кг май) а сравнени с патрулски мост изглеждат много здрави. Дифа е малък, но полуоските са зверски. Шлиците им са несравними със стандартни. Т.е. излизаше, че за джип С303 е отговора на всички въприоси
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #39
                    До: от какво са тези мостове?

                    Aми не знам за цените ама такова Волво цяло рециклирано в Англия се продава за за около 3000 паунда.Поне така видях в разни форуми.
                    M.P.

                    Коментар


                    • #40
                      До: от какво са тези мостове?

                      ще следя с голям интерес как се справя по траялите тази машина
                      а Иво каза че може да дойдат тук на някое състезание
                      поне хората в този занаят се знаят и много добре познават....
                      поздрави

                      Коментар


                      • #41
                        До: от какво са тези мостове?

                        Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                        ще следя с голям интерес как се справя по траялите тази машина
                        И ние.
                        Пална ни фитила с тия мостове. Днес ходихме да гледаме един Лапландер ама се оказа 202 и не е с редукторни мостове.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #42
                          До: от какво са тези мостове?

                          а то лошо няма и аз се палнах по край ваще на кията ..
                          хубавото е че редукторните са здрави и имат голяма редукция което спасява допълнително пипане на раздатка а и най вече си идват с фабрични блокажи..........
                          поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            До: от какво са тези мостове?

                            Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                            а то лошо няма и аз се палнах по край ваще на кията ..
                            хубавото е че редукторните са здрави и имат голяма редукция което спасява допълнително пипане на раздатка а и най вече си идват с фабрични блокажи..........
                            поздрави
                            Руските не идват.Трябва да им се слагат после.
                            А Лапландеровите?
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #44
                              До: от какво са тези мостове?

                              стига ве.баси лакомията.сега пък на лапландерски.

                              Коментар


                              • #45
                                До: от какво са тези мостове?

                                Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                                а то лошо няма и аз се палнах по край ваще на кията ..
                                хубавото е че редукторните са здрави и имат голяма редукция което спасява допълнително пипане на раздатка а и най вече си идват с фабрични блокажи..........
                                поздрави
                                Перфектни са от Волвото само трябва да намерим. Предавателното им число е 6:1 което ги прави идеални за глупости
                                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X