Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

    Здравейте колеги може и да бъркам но не открих никъде във форума инфо дали някои ремонтира или е ремонтирал ЛСД аз имам паджеро 1 2.5 тд 4д56 и задния диф е с шпер но май се предаде вече та въпроса ми е ако никой знае да каже каде ремонтират или инфо къде продават части или инфо как да го "бъзикам" аз благодаря предварително

  • #2
    От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

    Колеги никой ли не знае?

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

      Здравей колега. Почти загубена кауза, според мен поне, са ремонтите на диференциали. Много малко са хората , които са наясно с материята и никой (от наистина можещите) не се наема да даде гаранции за това, че дифа няма да вие след ремонта. На моя гранд чероки 98ма съм правил диференциали общо 5 пъти, като нито веднъж не съм бил при случайни хора, а винаги при горещо препоръчвани и с голям опит(разбирай ремонтирани десетки дифове). Когато купих джипа преди почти 3 години нямаше виене, но веднага след смяна на масла и консумативи се появи , явно доста е бил кръщаван. Диагнозата беше заминали лагери. Купих най-добрите до които можах да стигна тогава(японски Койо) директно от вносителя, приготвих си разпорна втулка на пиньона, масла и семеринг. Ремонта беше по-скоро успешен. Воят доста намаля, всъщност отзад почти изчезна, остана повече отпред. Обнадежден реших да продължим нататък с преден диференциал-същата процедура.След ремонта очаквах тишина, а резултата беше абсолютно никаква промяна.Както и да е, убедиха ме, че дифа е перфектен, хлабините са в норма и щял да изкара 20 години, шума бил от раздатка,главина и тнт..както и да е, не ми се занимаваше повече и се отказах. Издържах 8 месеца на воя и смених мостове. Намерих перфектни мостове 2ра ръка(от същия модел гранд), маслото бистро, зъбите слънце... Най-напред смених заден мост(защото поначало беше в по-лошо състояние), без промяна в шума след интервенцията, а после и преден....и се случи чудо - нетърпимия вой изчезна. При смяната на мостовете изведнъж се оказа че старите за 10000 км след предните интервенции са в много по-лошо състояние отколкото в началото.
      Щастието ми продължи около 4 месеца, когато се обади лагер от предния мост. Нищо чудно в интерес на истината, все пак лагерите са си консуматив и се сменят на 150-200 000 км, а "новите" мостове са си поне на 13 години . Този път заложих на друг сервиз, оттам бяха наясно с моите предишни перипетии и ме увериха, че всичко ще бъде наред. Купих 4 лагера "КОйо", семеринг, втулка на пиньона, масла... След ремонта видях виновния лагер на пиньона(беше наистина зле), ноооо воя беше доста по-силен от преди ремонта. Обяснението от сервиза-перфектен преден диференциал и проблемна раздатка(искаха да я отворим). Стори ми се познат сценарий и междувременно взех 2ро мнение в друг реномиран сервиз. Диагнозата - преден диф. Реших да го отворим пак във втория сервиз(първите не се съгласиха - настояваха за раздатка). Оказаха се пренатегнати лагери и на короната и на пиньона. Бяха заминали за 50 километра(диагнозата на вносителя на лагерите-неправилно петно на износване в резултат на липса на съосие при неправилен монтаж....или нещо подобно, пиша по спомен). Купих за 2ри път комплект лагери и консумативи.След ремонта във 2 рия сервиз воя леееко отслабна, опитахме с гъсто масло 85W140 - никаква промяна. За 2ри път от 2ри сервиз се набеждава раздатка. Склонявам да я отвора в специализиран сервиз за скоростни кутии и раздатки. Раздатката е перфектна. Главините ги отписахме още в началото, защото бяха сменяни само 2 седмици преди това с "Тимкен"(произведени в щатите).После се постави диагноза криви гуми, завъртях ги на баланс(нямаха проблеми), после за по-сигурно ги ротирах ,отново без промяна и накрая за най-сигурно си купих чисто нови. Е не бяха гумите проблема . По едно време се спомена преден кардан- е разходих се и до Кубрат- не беше в кардана проблема, поне не воя . Накрая решаваме във 2рия сервиз да отворим за 3ти път предния диференциал(вече започва да изглежда като бразилски сериал ) Този път с няколко жокера-обади се на приятел- перфектно се нагласят контактните петна и хлабината. Затваряме,наливаме 75W140 кастрол пълна синтетика+STP за зъбни предавки- драйвтест и отново вой - този път с леко променени към по-добро параметри. Отново сменям масло с по-гъсто Мотул 85-140+ добавка римет. В интерес на истината след тази интервенция дифа доста утихна, поне за първите 400 км, сега като че отново взе да се усилва и скоро ще е отново на дневен ред. Така че сам си прецени. Весела празници!

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

        Първоначално публикуван от kotob Преглед на мнение
        Колеги никой ли не знае?
        Ако този въпрос продължава да те вълнува ми пиши на лични...

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

          Ми остава да кажеш и кои са сервизите...
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

            Не знам сервизи.Правил съм за мен ,за други колеги каращи планинско ,писта, раликрос ,дрифт.Ремонтирал съм фрикционни и Виско шперове ,възстановявал съм счупени ,изработил съм един от нулата(от две балванки желязо),а миналата година едни приятели строшиха винтов ОБХ, направиха нови червяци и изкараха сезона на "Тайм Атак",така че и те се правят.Това ако си спомняш сме го коментирали в подфорум Дайхацу .

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

              Не към теб. Към колегата горе.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                Извинявай, не разбрах.А на колегата по горе мога да кажа че проблема с виенето при него не е от лоша регулировка(при положение че казва че са регулирали хлабините),а от това че дифа е стар.Щом е стар(каран толкова че да се наложи някакъв ремонт),значи има износване.Да ама то не е равномерно.Случвало ми се е от едната страна на короната хлабината(спрямо пиньона) да е на минимума а от другата на максимума(че и по голяма).Ако не е проверена на всякъде а само на най-износеното място(просто случайно) и там е регулирана коректно,когато се завърти има опастност на най-малкото износване да няма хлабина.Тогава ще вие,и ще има ускорено износване на местата без хлабина.Ако са направили регулировка по най малката хлабина(и тя е в допуска),пак ще вие но няма да се счупи.За да се избегнат тези проблеми ,при разглабянето трябва да се бележи мястото на зацепка между пиньона и короната и при сглабянето да се сложат точно там.Това последното не съм го пробвал щото отдавна не ми се е налагало но го знам от колега който се състезаваше със задно предаване и мисля че е доста лесно изпълнимо,има логика а и ако не помогне няма да навреди.Но ако се спази при ремонт на невиещ диф. мисля че и след ремонта не трябва да има шум.

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                  Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
                  Случвало ми се е от едната страна на короната хлабината(спрямо пиньона) да е на минимума а от другата на максимума(че и по голяма).
                  Единствената причина за такова неравномерно износване е крива касета. Ако е работил така всичко в него е за изхвърляне и не съществува никакъв сценарий за "регулировки". Никога няма да спре да вие, който и както и да го "регулира". Колкото до конкретния модел диференциали най-често срещаната грешка на майсторите на "банджо" диференциалите е, че ги събират без задължителния "preload" на лагерите. Друга често срещана грешка, която и аз съм правил веднъж, е използването на повече от 4 тънки (под 0.5 мм) пластини. Повече подробности в темата за моя проект в пост №258 и пост №256
                  Последно редактирано от elbgt; 08-01-13, 18:30.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                    Начало на неравномерно износване може да се получи и от рязко(ударно) натоварване и "изкривяване" на зъб(зъби).Ако машината е неасвалтова ,мисля че шумът ще е последното нещо което ще е проблем,тъй че изхвърляне е много крайна мярка(при положение че хлабините са в норма виенето не е причина за счупване).Историята познава много случаи на виещи дифове надживяли колите си

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                      Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
                      Извинявай, не разбрах.А на колегата по горе мога да кажа че проблема с виенето при него не е от лоша регулировка(при положение че казва че са регулирали хлабините),а от това че дифа е стар.Щом е стар(каран толкова че да се наложи някакъв ремонт),значи има износване.Да ама то не е равномерно.Случвало ми се е от едната страна на короната хлабината(спрямо пиньона) да е на минимума а от другата на максимума(че и по голяма).Ако не е проверена на всякъде а само на най-износеното място(просто случайно) и там е регулирана коректно,когато се завърти има опастност на най-малкото износване да няма хлабина.Тогава ще вие,и ще има ускорено износване на местата без хлабина.Ако са направили регулировка по най малката хлабина(и тя е в допуска),пак ще вие но няма да се счупи.За да се избегнат тези проблеми ,при разглабянето трябва да се бележи мястото на зацепка между пиньона и короната и при сглабянето да се сложат точно там.Това последното не съм го пробвал щото отдавна не ми се е налагало но го знам от колега който се състезаваше със задно предаване и мисля че е доста лесно изпълнимо,има логика а и ако не помогне няма да навреди.Но ако се спази при ремонт на невиещ диф. мисля че и след ремонта не трябва да има шум.
                      Здравей, доколкото знам хлабината ( около 2 десети) е мерена на 8 зъба като предполагам, че не са 8 поредни . Към колегата elbgt - bроя на ползваните подложни шайби на касетата е минимален ( 2 или 3 по спомен). За прелоуд на лагерите нищо не мога да кажа( нямам представа какво е правено последния път). В момента при подаване на газ и по инерция виенето е минимално, усилва се единствено ако поддържам определена скорост. Това е което мога да споделя .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                        При натегнат диф,без нормалният луфт,работната част на хипоидната предавка става на вълни(достатъчно е да го разходиш по плаца и си готов),от там нататъка каквото и да направиш ще вие,може да изкара много,но шумът ще го има.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                          Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
                          Начало на неравномерно износване може да се получи и от рязко(ударно) натоварване и "изкривяване" на зъб(зъби).Ако машината е неасвалтова ,мисля че шумът ще е последното нещо което ще е проблем,тъй че изхвърляне е много крайна мярка(при положение че хлабините са в норма виенето не е причина за счупване).Историята познава много случаи на виещи дифове надживяли колите си
                          Изкривяването е пластична деформация, която съвсем не е присъща на циментацията, така че да си говорим за "крив зъб" на хипоидна предавка е меко казано неграмотно. И дай да не пренасяме механично натрупания опит с диференциали "регулирани" на тезгяха върху такива за каквито става дума в темата. И пак да повторя, че ако корона и пиньон са работили с крива касета всичко е за хвърляне. А пък "виенето" означава само едно - някъде има разрушена или разрушаваща се циментация, дали в зъбната двойка или в някой лагер няма значение. Виенето винаги е на умряло. Дали на собственика или на дифа все тая. Ако собственика пръв даде фира важи и твоя сценарий.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                            Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
                            Извинявай, не разбрах.А на колегата по горе мога да кажа че проблема с виенето при него не е от лоша регулировка(при положение че казва че са регулирали хлабините),а от това че дифа е стар.Щом е стар(каран толкова че да се наложи някакъв ремонт),значи има износване.Да ама то не е равномерно.Случвало ми се е от едната страна на короната хлабината(спрямо пиньона) да е на минимума а от другата на максимума(че и по голяма).Ако не е проверена на всякъде а само на най-износеното място(просто случайно) и там е регулирана коректно,когато се завърти има опастност на най-малкото износване да няма хлабина.Тогава ще вие,и ще има ускорено износване на местата без хлабина.Ако са направили регулировка по най малката хлабина(и тя е в допуска),пак ще вие но няма да се счупи.За да се избегнат тези проблеми ,при разглабянето трябва да се бележи мястото на зацепка между пиньона и короната и при сглабянето да се сложат точно там.Това последното не съм го пробвал щото отдавна не ми се е налагало но го знам от колега който се състезаваше със задно предаване и мисля че е доста лесно изпълнимо,има логика а и ако не помогне няма да навреди.Но ако се спази при ремонт на невиещ диф. мисля че и след ремонта не трябва да има шум.
                            "мястото на зацепка"-ма ти сериозно ли
                            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                            Grand 3.1TD
                            0898 620 306 Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                              що бе става....ако предавателните числа са цели кратни числа...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X