Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

    Здравейте колеги ,

    От няколко дни ме мъчи този въпрос за маслото в диференциалите . Според спецификацята в предния диф трябва да бъде 75W90 хипоидно а в задния 75W90 в случаи , че е без ЛСД . Да разбирам ли , че в задния диф мога да сложа същото масло което слагам в скоростната кутия и , че за предния ще ми трябва друго специално за диференциали масло ?
    Ще бъде ли грешка ако в предния диф където изискването е 75W90 хипоидно сложа 75W140 или някое друго подходящо за ЛСД масло ?

    Благодаря ви за отговорите предварително .

    Поздрави ,
    Стоян
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

  • #2
    От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

    Това е много малко,но за начало :
    Масло за LSD диф

    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

      В дифовете се слага GL-5, а в скоростите GL-4. Ако маслото е GL-4 и GL-5 едновременно, можеш да го слагаш навсякъде, стига да не е гъсто за скоростите (някои започват да включват тегаво, ако не им сложиш точно това, дето пише в книжката).

      75W140 за LSD можеш да слагаш и отпред и отзад без никакви угризения, и е по-добро от другото със сигурност. Обаче имай в предвид че това че е 75W140 само по себе си не значи че става за LSD. Трябва да си пише изрично на него че е за LSD.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

        Не разбрах обяснението за диференциалите, но не е важно. Където има предавка с плъзгане на зъбите, каквато е хипоидната и червячната, трябва хипидно масло. Където в маслото са потопени и съединители като ЛСД, автоматични скоростни кутии и други се слага масло без добавките за плъзгавина. Много често някой се "разписва" на ЛСД диференциал и до края на живота на колата това нещо не работи като хората, освен ако някой не го измие неколкратно. После ЛСД не вършели работа... ами как да вършат като превъртат
        За гъстото масло - принципът е, че по-гъстото масло маже по-лошо при висока скорост, но има малко по-добър маслен филм. Увеличава разрушаването от питинг. Само това са му минусите.
        Плъзгавата добавка е до 6% примерно, в разпространените ЕП масла е 2,5 без да гарантирам точност.
        п.п.:
        Спарки е писал докато и аз пиша. Не съм съгласен с такова опростяване на въпроса. А за скоростните кутии въпрсът за маслата също е оплетен. Някои си искат чисто GL4 и синхронизаторите им не работят добре с комбинираното. Аз си купувам където каквото трябва, на същата цена са, че и по-малко от GL4/GL5 сместа.
        Последно редактирано от lodkar; 29-09-12, 21:37.

        Коментар


        • #5
          От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

          А ако има интегриран ЛСД диференциал в скоростите и автомобилът е произведен когато някои масла не ги е имало?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            А ако има интегриран ЛСД диференциал в скоростите и автомобилът е произведен когато някои масла не ги е имало?
            Тогава обикновено му предписват моторно масло в скоростите.

            Коментар


            • #7
              От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

              Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
              Където в маслото са потопени и съединители като ЛСД, автоматични скоростни кутии и други се слага масло без добавките за плъзгавина.
              1. Не омесвай диференциал с автоматик, щото нямат нищо общо.
              2. Маслото за LSD диф не само си има всички добавки като обикновеното, ами има и поне още една, заради LSD-то. Добавка за LSD дори се продава отделно, и се сипва на обикновено масло.

              Относно скоростните - GL-4 е заради месинговите части, които от GL5 корозират. Та, GL5 смазва по-добре, а GL-4 пази частите от цветни метали. Как ще се отразят на конкретната кутия по-добрите смазващи качества на GL4+GL5 е божа работа точно толкова колкото и как би и се отразило просто по-нов модел само GL-4. Въпроса е че ако сипеш GL-4+GL-5, кутията по никакъв начин няма да пострада или да се износи, а например може някоя от скоростите да включва малко по-трудно. Обаче ако сипеш GL-5 на скорости или GL-4 на диференциал ще има реални поражения, рано или късно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                И аз съм се чудил защо производител препоръчва декстрон за механична кутия (изключвам камиони в далечния север)До момента за мен истината е в горните два поста.Че има масла GL4+GL5,макар и по-бутикови е ясно,но забелязвам,че на някои 20г.автомобили,вече разрешават GL5 за скоростите,за диференциалите пак лично за мен спор няма.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Че има масла GL4+GL5,макар и по-бутикови е ясно
                  Хич не са бутикови. Масови са, поне според впечатлението, с което съм останал. Качествените и скъпи масла обикновено са такива.

                  Просто не всяка кутия работи с по-добре смазващо масло. Да, с него ще се износва по-малко, ама каква е ползата, ако скоростите влизат със зор, освен ако не си в нужните обороти. По същата причина не всяка кутия би понесла ATF. Dextron e марка, а не вид масло.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Хич не са бутикови....По същата причина не всяка кутия би понесла ATF. Dextron e марка, а не вид масло.
                    Прав си.Грешка,мислех за ATF,а под ,,бутикови'' имах предвид основно цената,а и не са толкова много-примерно 75W140,GL4+GL5,LSD.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Прав си.Грешка,мислех за ATF,а под ,,бутикови'' имах предвид основно цената,а и не са толкова много-примерно 75W140,GL4+GL5,LSD.
                      Е, цената... 75W140 така или иначе има смисъл да слагаш само в дифовете, а те не побират кой знае колко. А за там пък няма смисъл да е GL-4+GL-5, а е достатъчно само да е GL-5. Виж ако трябва да напълниш скоростите и раздатката ще ти дойде нанагорно, защото по спомен побират общо към 10 литра. (много бегъл спомен)

                      В скоростите и раздатката слагай GL-4. Те за това са си предвидени, пък и не са кекав агрегат на дизелите след 1996-та. Виж на тия преди, както и на бензинките, са с една идея по-слаби.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Е, цената... 75W140 така или иначе има смисъл да слагаш само в дифовете, а те не побират кой знае колко.
                        Nissan Patrol ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Nissan Patrol ?
                          Пак е по-малко отколкото си мислиш, еле пък сравнено с 10-те литра в скорости + раздатка.

                          ПП: Скорости и раздатка по книга побират 6 литра. На практика побират повече.

                          Дифоветена терано - преден 1.3 литра, заден - 2.6 литра. Патрол 160 побира сравними количества (задния диф е същия, предния с една идея по-голям).

                          Ако GR, за там не знам. Предния е като на тераното задния, тоест 2.6 литра. Задния не вярвам да е повече от 3.
                          Последно редактирано от sparkybg; 01-10-12, 10:19.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                            Ами не е по-малко, твърдят злите езици.

                            Отделно, че и в двата руски туча, които съм имал, двата диференциала събират колкото или малко повече от СК+РК. Твърде често е и уместно да сипеш 75W140 в СК, а за РК да не говорим - там няма синхронизация, която да страда от това.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ами не е по-малко, твърдят злите езици.

                              Отделно, че и в двата руски туча, които съм имал, двата диференциала събират колкото или малко повече от СК+РК. Твърде често е и уместно да сипеш 75W140 в СК, а за РК да не говорим - там няма синхронизация, която да страда от това.
                              Както казах, съмнявам се точно патролска/терановска скоростна кутия да поеме 75W140. Имам си и основанията за това. Няма да има последствия по отношение на износване и от сорта. Съмнявам се че първа скорост ще започне да включва трудно в движение, когато се опитваш да свалиш от втора и не си с достатъчно ниска скорост. Не мога да претендирам за 100% достоверност, защото не съм опитвал такова масло в скоростите.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X