Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

    Карам Витара 99г/междинка с двигател J20A (2.0 16v /132hp) ,която в момента е със дифове 8/37 и въобще не се усеща силата на този двигател,затова реших да премина към тази трансплантация!Със сегашните си дифове,Витара е мудна и иска шутове на съединителя,за да може да развърти гумите,което е нелепо впредвид това,че преди това карах 1.6 8-клапанова Витара с дифове 5,125:1 и там това явление не съществуваше!....На тази Витара,като я изрежа на първа и сложа втора =Умира!
    Закупих заден и преден диф. с желаните от мен предавателни числа и скоро мисля осъществя трансплантацията!Предният е със счупено ухо и ще ползвам само карантийте от него,защото на мен всъщност,точно те ми трябват!
    Тази Витара като цяло не е предназначена(за сега) за тежък оффроуд,но пък искам да върви с лекота,а и мисля да дърпам платформа по-натам с нея!
    Ще се радвам да споделите мнението Си и да изкажете евентуалните пречки при тази трансплантация?
    Също ще се радвам да споделите мнението Си ,какво губя и какво печеля от това?
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

  • #2
    От: смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

    Очаквах по-голям интерес към темата!
    .....Да подскажа малко.....По-голяма сила....Много по-лесно се развърта и има сила във почти всички диапазони ....да речем,че това са плюсовете!
    Единствената загуба,ако може така да се нарече,е че ще съм във по-високи обороти от досегашните при определените скорости,което поне според мен е незначимо,впредвид това,което получам!
    Ще се радвам,да чуя и вашето мнение?!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #3
      От: смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

      Емо, бавните диференциали са си хубавина, но истинската истина е в големия мотор.
      Пък кой каквото ще да разправя по натам...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

        Е именно де! ...Затова го правя,защото моята Витарка има силен мотор,а неможе да се развърти!На 5-та с 3500/оборота съм на 140км/ч ,но за да стигна до там,голяма мъка пада!В гората пък едни шутове на съединителя раздавам,за да се развъртят гумите.....та с две думи при мен е неизбежна манипулацията!
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #5
          От: смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

          Ти си решил какво ще правиш и каквито и отзиви да прочетеш тук,пак ще смениш дифовете. Тя тая витара за драгстер няма да се ползва,трябва ти малко повече мощност на колелата,сменай ги и си готов. Ако и тогава не покрие очакванията ти,прочети пак какво ти е писал Кольо малко по нагоре.
          http://vbox7.com/play:398e8b82

          Коментар


          • #6
            От: смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

            Смених ги вече! ....Отзива е МАЛИИИИ! ....Джипката лети направо!Отприщих тези 132к.с. най-накрая и съм доволен от УСПЕХА!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #7
              От: смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

              След като вчера се повозих по-сериозно с джипката,сега мога да изразя конкретни впечатления!
              Сега Витарата върви с лекота!Първа е по-къса и тръгва и без газ,все едно си на бавните!....От там нагоре,вече върви във всички обороти,а не като преди само от 4000/оборота нагоре!Изрязва се много бързо и наистина съм много доволен!Личното ми впечатление е даже,че разхода ще падне много или поне джипката ще има много по-малко "увехтяване" ,защото сега я карам до 3000/оборота и си върви и набира без никакво съпротивление......С две думи,вече е удоволствие да се кара! Е естествено има и минуси,ако могат така да се нарекът! ...Сега на всеки завой съм с вратите напред и се забавлявам много!На бавните се развърта прекрасно и вече няма момент,в който да се усеща недостиг на сила или нужда от понижаване на предавката!
              Препоръчвам на всеки,който не е с такива дифове на Витара си,да слага без колебание и да се радва на джипката си,така както се радвам сега аз на моята!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #8
                От: смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

                Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                ....На тази Витара,като я изрежа на първа и сложа втора =Умира!
                Това е проблем при Витарите ... втора е много далече от първа.
                Дано да си успял да позамажеш това неприятно чувство
                Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                Коментар


                • #9
                  От: смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

                  Вече си тръгвам от втора и съм много доволен! ...Няма притрисане или пък умирането,което е характерно за тях! .....А от там и разхода смятам да е още по-приемлив,защото преди срещах най-голяма мъка,докато ускоря.....Сега това е мит!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #10
                    От: смяна на Диференциали на Витара....от 8/37 (4,625:1) към 8/41 (5,125:1) !?

                    Колкото ефект има когато се работи за повишаване мощността на двигателя ,толкова ефект има и когато се работи върху скорости или диф.Ако някой е пренареждал скоростна кутия на витара нека сподели.
                    Може ли да се направи дълга 5 ск.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X