Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lada Niva смяна на двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Lada Niva смяна на двигателя

    Здравейте, нов съм във форума, върти ми се една идея и искам да се допитам до тези които повече разбират.

    Идеята е да взема Лада Нива и да я модифицирам малко, мисля си за нещо от сорта на 5 врати, но двигателя е слабичък само 84 коня и млако тяга. Има ли според вас шанс да сложа 1.9 тди примерно 136 коня и ще издържи ли раздатката и диференциалите на модификацията? Все пак ударени голфове лесно се намират и няма да е голям проблем да се сдобия с частите. Някой правил ли е подобно нешо тук чета по чуждите форуми че ставало уж...

  • #2
    И от какъв зор искаш да си причиниш това?

    Коментар


    • #3
      Искам, компактен автомобил за овърлендинг, който няма да ме е яд ако одера или ударя, а в същото време ще ми е евтин за поддръжка, и в някакъв разумен бюджет

      Коментар


      • #4
        Като сложиш цената на Нивата, новият двигател, цената за монтажа му, и всички главоболия, ще стигнеш цената на нормално направено МПС, не по-малко проходимо. Отделно, узаконяването на тази модификация ще е голям филм. Ако толкова ти е мерак, има дизелови Ниви с двигател Пежо, заводско изпълнение.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Xaress Преглед на мнение
          Искам, компактен автомобил за овърлендинг, който няма да ме е яд ако одера или ударя, а в същото време ще ми е евтин за поддръжка, и в някакъв разумен бюджет
          Точно Нива, според мен, е най-неразумния избор.
          Имал ли си до сега съветско - руски автомобил и за колко време/километри/?

          Коментар


          • #6
            Има с 1.9 дизел на Пежо, но по мои лични наблюдения на нивата на Братчеда не е оферта баш за тая кола... а и защо си мислите че насаждането е лестно и евтино е друг въпрос. За бюджетни решения има десен волан в изобилие...
            0-

            Коментар


            • #7
              Не съм имал Нива до сега, но съм останал с впечатлението че стават за такова нешо, колкото до озаконяването не е проблем, бюджета ми е около 15000 за цялостен проект, мислих си за Патфайндър 3та генерация ама пак гаден мотор за тия пари....

              Коментар


              • #8
                15 бона изсипани в нива....
                0-

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                  15 бона изсипани в нива....
                  По-скоро закопани.

                  Коментар


                  • #10
                    Вижте идеята ми е да е нещо което няма да ме е яд да учукам, имам възможност да взема чисто ново jimny но сърце не ми дава да го направя на варел.... Приемам и други идеи

                    Коментар


                    • #11
                      Нивата е агрегати от другите Лади. Тя се троши и с оригиналният си двигател. Какво остава за двойно по-мощен, че и дизел.

                      Нивите се караха, когато нормалните джипки бяха твърде скъпи и частите им бяха цифра. Сега за 7-10000 лв можеш да вземеш читава джипка и останалото да го вложиш в обслужване и доработки.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        Ето ти идея - за 7-8 взимаш нещо прилично, докарваш го в горски вид до 10 и с останалите наливаш, караш и се кефиш. Да вземеш Нива, и да и набиеш толкова пари няма смисъл. И не само Нива, а всичко в този цеови клас.Поразгледай, тук излизат обяви за понаправени джипове. За 10 ще е готов за гората. Е, то може и за 50 да го направиш, ако им се чудиш какво да ги правиш кинтите.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          Нива с десен волан . ...
                          И пари ще ти дадат, дори..

                          Коментар


                          • #14
                            Благодаря за съветите, ще огледам някакви други варианти ☺️
                            ​​

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X