Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд чероки 2.5тд 1997г подобрения по двг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Инвестицията в такава кола...зависи къде си. В София е безпредметно, защото има забрана под Евро 3 за влизане в центъра и ако сега ще инвестираш в такова нещо, си купуваш фабрика на 8-ми срещу 9-ти септември. Остава вариант ако е в друг град или по селата.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      още я няма тази забрана, но скоро........

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Колега, целенасочено ли ги пишеш тези глупости или просто ей така?

  • #17
    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение

    И бъди сигурен че от първия ден колата винаги е обслужвана с Мобил 5в50 рейсинг ултра, еко, веган и никога не е пресрочвана смяна.Първия резултат след наливането на висок клас синтетично масло, ще е то да повлече всичката гняс, дето се крие из двигателя и да тръгне да я мие, оттам трябва да се бръкне още малко за да сгъсти първите смени, че да може да усети положителния ефект от доброто масло, а не да задръсти филтъра и да разнесе всичките боклуци из мотора.Да кажем че мотора е чист, маслото e пълна синтетика, трака си щастливо и т.н. Е имаме една стара баба дето може да се напикае, ама ние искаме да я гримираме и да и сложим готини бикини.

    Е, аз какво съм виновен че това иска???
    А по-добре ли е да се нахвърли направо на напиканата вмирисана баба със стари гащи от време оно???Той така или иначе вече си е платил и бабата е негова, ама е чул че вече имало и ботокс, хилуаронова киселина и пластични операции които превръщали бабите в кугърки, та решил да пита "Верно ли подмладяват бабите и ги правят кугърки???"

    Вие пък решавате да го нахокате, вместо да му разясните цената на разкрасителните процедури за които ви е попитал...

    Коментар


    • #18
      По скоро решихме да му спестим едни пари и няколко бели косъма.А и моите пет стотинки по темата, не е лошо преди да се стигне до чипосване, колата да се прегледа в сервиз или да се качи на валяци, да не се окаже, че в момента е 90к.с. и когато се възстанови до заводските, собственика да го устройва това положение без да си създава други главоболия.

      Коментар


      • #19
        НАРЕДБА за организация на движението на територията на Столична община
        СТОЛИЧЕН ОБЩИНСКИ СЪВЕТ


        Раздел VII
        Ограничения на движението на ППС

        Чл. 28. (1) Забранява се:
        ...
        5. Влизането на ППС:

        9. (нова - Решение № 8 по Протокол № 46 от 25.01.2018 г.) Влизането на товарни автомобили и строителни машини с допустима максимална маса над 4 тона в зона "Първа", които не покриват изискванията на EURO 4 - европейски стандарт за изгорелите газове.

        10. (нова - Решение № 8 по Протокол № 46 от 25.01.2018 г.) Влизането на ППС с допустима максимална маса до 3.5 тона в зона "Център", които не покриват изискванията на EURO 3 - европейски стандарт за изгорелите газове.

        Забраната си я има от две години, но засега не могат да измислят ефективен начин за спазването и, понеже КАТ не знаят как да оправят мазалото с регистрациите на колите, при които не е отбелязан екологичен клас в талоните. Може да се спазва горе-долу за софийските. Извън София регистрациите са тотален мазалак-всеки е писал по талоните каквото му е било на душа. И понеже голяма част от трафика в София не е със софийски номера, засега не се контролира. Иначе забраната си я има. Тези ограничения се чакат на ниво всички големи градове, със закон. В случая е наредба на общината. Но пак се опира до КАТ, където все така си е "куче влачи рейс". В старите талони няма екологичен клас. Ама в тия новите двойните има. И при проверка на пътя може да стане мяу...
        Така, че с тия инвестиции в коли от 97-а година...по-добре недейте. Това мандало като цяло лопна.
        Последно редактирано от santaclash; 27-11-19, 02:26.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Нали се сещаш какво ще стане ако решат да го приложат на практика ?

      • #20
        Огледай новите камери по цялата периферия за зона Център, които се монтират активно от лятото насам и май вече са сложени навсякъде, дори на най-малките улички. Те са по границите на зоната. Според теб за какво са?
        Тези за видеонаблюдението са съвсем други. И тях ще сменят, но за тях обществената поръчка е още отворена. А тези са вече монтирани. Сложиха ги точно преди изборите.
        Вероятно след приемането на разпоредбите, според които вече няма да е нужна смяна на рег. номер при продажба на колата, системата ще тръгне и контролът ще е на 90% ефективен.
        Разбира се, има "пробойни", оставени за наши и по-наши хора...като тръгне системата, ще ви ги кажа къде са.
        Обаче това нещо се чака на национално ниво. Т.е. максимум до няколко години всички общини ще са длъжни да направят същото. Изключения-само за живеещите в зоните на контрол. При това не е сигурно все още това как ще бъде на практика. Може и да отпадне.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #21
          А дано, ама надали... Аз съм много за, но ще настане революция. И какво ще стане с живущите със стари коли в зоната? Тези с регистрация на друг адрес?
          Не виждам как това ще стане без предварително предупреждение и обществено обсъждане, а стигне ли се до там нещата ще приключат. Това ще е и политическо самоубийство за управляващата партия, при която се приеме. А всички знаем сега управляващата партия как веднага се отказва от всяко непопулярно решение, за което има п-голям отзвук...

          Коментар


          • #22
            А дано да го направят, защото идват избори за парламент ...

            Коментар


            • #23
              И какво правим като в талона не ми пише кое евро ми е колата ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #24
                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                И какво правим като в талона не ми пише кое евро ми е колата ?
                На опашката (километрична) пред КАТ с пари за нов талон+такса пререгистрация и т.н. Преди това да си избикОлил всички офицЯлни дилъри за набиране на документи, удостоверяващи "еврото" и-и-и-и... за "Технотест" след това снабдяване, нали не си забравѝл?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да ме хванат за долуподписания . Колите са ми регистрирани по надлежния законов ред .

                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да същото уж го правихме за коли с АГУ, за коли със стари талони, щеше да има драконовски мерки, големи глоби.Пък случайно съм притежател на МПС с АГУ и талон от онези книжните, дето се сгъват на две и никой не ме е глобил,а откакто лансираха глупостта за вписването на газовите и метановите инсталации в талоните са ме проверявали поне 10 пъти.

                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  На нивата съм с двата талона малък и голям и в тях не пише нието кое евро е нито че има АГУ . На бензин и да искам няма как да мина няма бензинова помпа .

              • #25
                https://dnevnik.bg/gradska_sreda/201...i_da_vlizat_v/

                За съжаление за момента ще бъде само в официалните силно замърсени дни, каквито от общината обявяват 1-2 годишно.
                На ГТП-то ще ти замерят замърсяванията и влизаш в системата. Камерите, които вече са пръснати из София и за които се спомена по-горе ще те разпознават по номер и ако прекрачиш забраната - автоматичен фиш.

                Стискам палци това наистина да се реализира, а да не остане просто така и след още някоя и друга година големите замърсители да са перманентно спрени от центъра, а не само 2 дни годишно.

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  А аз от къде да знам че общината е обявила примерно днес за такъв ден ?

              • #26
                Ще разбереш по фиша. Ако някой се интересуваше от качеството на въздуха, нямаше да има отопление на дърва, въглище и други подобни горива.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #27
                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  Ще разбереш по фиша. Ако някой се интересуваше от качеството на въздуха, нямаше да има отопление на дърва, въглище и други подобни горива.
                  Това е новия генератор на финни прахови частици в работилницата . Халал да и е на кметицата Тия дни ще му опъна и един 200 мм комин да тегли по хубаво

                  Прикачени файлове
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #28
                    Как не те е срам...
                    Проглушиха учите на цяла България, че в София не се било дишало, (пък то май ще се окаже най-обикновена мъгла), а ти да се ебаваш със здравето на столичани, бива ли тъй...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #29
                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Как не те е срам...
                      Проглушиха учите на цяла България, че в София не се било дишало, (пък то май ще се окаже най-обикновена мъгла), ...
                      Че мъглата мирише на кюмюр - мирише. Ама най-вероятно пак става въпрос за едни хора да вземат едни пари. По някаква европрограма тестово били монтирали някакви малки бройки електростатични филтри за комини.
                      Пък сега май общината се гласи да метне едни милиони (не от Европата) за такива филтри по 3-4К бройката. Някой правилен човек ще внесе въпросните, ще вземе едни пари и ще се отчете където трябва.
                      А файдата от въпросното мероприятие ще е точно никаква.

                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #30
                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Как не те е срам...
                        Проглушиха учите на цяла България, че в София не се било дишало, (пък то май ще се окаже най-обикновена мъгла), а ти да се ебаваш със здравето на столичани, бива ли тъй...
                        Прав си на моменти не се диша . Много ми идва чист въздуха от как затвориха Кремиковци та се налата да седя на ауспуха на мотокара да си понабавя някои жизнено важни за организма газове като въглероден диоксид Кольо лесно е . Създаваш си несъществуваш проблем който към момента е актуален в световен мащаб и набутваш за неговото "решаване" много пари за наши хора . Как навремето когато работеше цялата ни индустрия транспорта беше основно на оловен бензин проблеми нямаше ? Отивам да пална генератора че много и е чист въздуха на кметицата
                        Последно редактирано от sek.1; 11-12-19, 08:41.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X