Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане на маслото в двигателя на Прага v3s

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Налягане на маслото в двигателя на Прага v3s

    Някои може ли да ми каже колко е налягането на маслото в двигателя на прага.Защото на моита го държи от 2 до 4 когато е студена а когато загрее падне на 1 2 атм. А ако оставя да работи на място загряла даже не отчита.Проблем ли е това и ако да от какво се получава.Благодаря предварително!!

  • #2
    До: Налягане на маслото в двигателя на Прага v3s

    Сигурен ли си че маслото е подходящо за този тип двигател ? Двигателите с въздушно охлаждане работят на значително по висока температура и маслото също има много съществена функция в охлаждането . На времето на Татрите сипвахме значително по гъсто двигателно масло Емера 12 . Не помня вече какво им сипвахме на прагите в казармата но помня че двигателите им яко грееха . По спомени от отва което съм учил някога в "Вилхем Пик" температурата на цилиндрите на ДВГ с въздушно охлаждане стигаше някъде до към 150-170 градуса.
    Последно редактирано от sek.1; 17-08-08, 19:27.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      До: Налягане на маслото в двигателя на Прага v3s

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Сигурен ли си че маслото е подходящо за този тип двигател ? Двигателите с въздушно охлаждане работят на значително по висока температура и маслото също има много съществена функция в охлаждането . На времето на Татрите сипвахме значително по гъсто двигателно масло Емера 12 . Не помня вече какво им сипвахме на прагите в казармата но помня че двигателите им яко грееха . По спомени от отва което съм учил някога в "Вилхем Пик" температурата на цилиндрите на ДВГ с въздушно охлаждане стигаше някъде до към 150-170 градуса.
      Съгласен.Не е нормално да пада под 0.Или си провери датчиците-на таблото и на мотора, или си замери налягането при загрял мотор с манометър.Последствията.......кофти.

      Коментар


      • #4
        До: Налягане на маслото в двигателя на Прага v3s

        150-170 градуса не са ли малко мночко

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X