Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧИП ТУНИНГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: ЧИП ТУНИНГ

    Понеже рожденния ден на баща ми,наближава и искам да му слова ЧИП.
    Интересува ме на АУДИ Q7 дизел 3л. АТ,как ще се отрази,защото бях чул,че започвало да пуши много и съсипвало двигателя,другият вариант е да му взема ауспуси.
    Моля даите предложения.

    Коментар


    • #47
      До: ЧИП ТУНИНГ

      Първоначално публикуван от Николен ATV Преглед на мнение
      Понеже рожденния ден на баща ми,наближава и искам да му слова ЧИП.
      Интересува ме на АУДИ Q7 дизел 3л. АТ,как ще се отрази,защото бях чул,че започвало да пуши много и съсипвало двигателя,другият вариант е да му взема ауспуси.
      Моля даите предложения.

      www.digitaltuning.bg, www.prospeed.bg, www.tuning.bg ..... www.google.bg ... forum.offroad-bulgaria.com -> търсене....

      в първия има и цени и сравнение между базовите възможности и след чипа, но има и много други с по-добри или по-лоши показатели. За пушене няма да пуше, а и Q7-ата мисля, че ще го понесе без проблем е разбира се в рамките на разумното.
      Range Rover Sport 2.7

      Коментар


      • #48
        До: ЧИП ТУНИНГ

        Няма кой да отоговори, да му се невиди!

        Коментар


        • #49
          До: ЧИП ТУНИНГ

          Принцирно цената е ниска, защото му казах да очаква обаждане от форума и му обясних, че тук сме много задружни и си помагаме. Не трябва да се притесняваш от това дали чира ще е читав със сигорност знае какво прави най- малкото е, че тои е с гаранция и отделно ако си недоволен се пази оргиналния софтоер който се връща и ти връщат парите. Ако си сложиш чипа пиши после мнени моляте ще е полезно за всички независимо кеде си го сложил.
          Grand Cherokee limited 5.2 1995

          Коментар


          • #50
            До: ЧИП ТУНИНГ

            Първоначално публикуван от Joint022 Преглед на мнение
            Здравейте!
            Писах на момчето от гореспоменатия е-майл и той ми отговори, че може да се сложи чип на Pajero-то, като ми обяви цена от 350лв. Струва ми се много евтино и не знам дали ще в читав чип-а. Ако може някой да сподели мнение ще е добре, че съм изпаднал в голяма дилема! Най-вече бих го взел, че да ми падне разхода, защото ми праска 13.7 градско(става дума за 2.5ТДИ/115к.с). Навсякъде пише, че разхода би трябвало да се смъкне с 15-20%, което звучи много добре.
            Не знам как ще го направи този чип на пажеро този младеж.В момента няма кой да ги прави в БГ.Преди време ги правеха Дижитал тунинг,но вече не.Аз се занимавам с това и съм проучил за японските специално преди да си поръчам флашера за тях.

            Коментар


            • #51
              До: ЧИП ТУНИНГ

              Първоначално публикуван от Николен ATV Преглед на мнение
              Понеже рожденния ден на баща ми,наближава и искам да му слова ЧИП.
              Интересува ме на АУДИ Q7 дизел 3л. АТ,как ще се отрази,защото бях чул,че започвало да пуши много и съсипвало двигателя,другият вариант е да му взема ауспуси.
              Моля даите предложения.
              Кю-то дава добри резултати-около 30к.с и 70Нм.няма да пропуши защото има филтър за твърди частици.

              Коментар


              • #52
                До: ЧИП ТУНИНГ

                Доколкото разбирам "?" говорите само за дизели !!! Ако е така - не броите този отговор !!! Аз бях предубеден за "Чип тунинг " - BMW -320i,150 коня , но синчето ми (20 год. ) младо и щуро си сложи -от евтините около 200 лв !!! За проба ?!?
                Ефекта е поразителен !!! Щом аз - който бях " против" съм очаровам , значи тунинговането си заслужава !!! Сега се включи и синчето !!!
                Неговия съвет : Влез във форума на АУДИ или БМВ и там изборът е голям - и като цени , и като модели !!!

                Коментар


                • #53
                  До: ЧИП ТУНИНГ

                  Може би ще се окаже ,че не ти трябва чип ( за ауди ) а само нови настройки на компа , но това само от специалист ще разбереш !!

                  Коментар


                  • #54
                    До: ЧИП ТУНИНГ

                    Прави си,избора е голям щом става дума за по стара кола,но за новите няма мн алтернативи.Или някой ентусиаст със китайска техника ще иска да отвори ЕКУ-то.На Кю-то стои точно под предното стъкло пред пасажерското място,няма кутия ,няма нищо.Ако недай си боже го отвори и не го залепи както трябва после и влезне влага-нали се сещате какво става.
                    Останалата малка част която наистина се занимават с това имат флашери ,които правят тази процедура през диагностичната букса на автомобила-нищо не отваряш-ако автомобила е гаранционен по нищо не могат да познаят че еку-то е пипано.
                    За японските вече казах ,че за тях пък никой не ги прави в момента и да отварят и да гледат -то само това ще им остане де,гледането..

                    Коментар


                    • #55
                      До: ЧИП ТУНИНГ

                      Карам ендо дизелче фронтера 2,5 TDS ама мн ми харчи. Та слагат ли на фронтерите чипове, какъв ще е ефекта предимно по-нисър разход на гориво търся ако се дигнат и конете още по добре.

                      Коментар


                      • #56
                        До: ЧИП ТУНИНГ

                        Първоначално публикуван от kdmen_kb Преглед на мнение
                        Карам ендо дизелче фронтера 2,5 TDS ама мн ми харчи. Та слагат ли на фронтерите чипове, какъв ще е ефекта предимно по-нисър разход на гориво търся ако се дигнат и конете още по добре.
                        Не съм правил фронтера с този мотор,предполагам е 116к.с,ако има еку значи става(да не е с механична помпа).За резултата не мога да кажа на кола която не съм чоплил.За икономията също е мн относително,зависи от стила на каране,но в най-лошия случай поне няма да усетиш разлика нагоре в горенето,докато във вървенето при всички случаи ще има.

                        Коментар


                        • #57
                          До: ЧИП ТУНИНГ

                          Колеги,

                          Изчетох всички мнения по темата, донякъде намерих и отговори по моя случай. Но все пак: Какво ще ме посъветвате за Чип-тунинг на бензиново Паджеро GDI, 2001 година, 3.5 V6, 203 hp двигател?

                          От посочените сайтове намирам един такъв вариант само в диджиталтунинг.бг за около 1000 лв. Вдига мощността с 18 к.с., въртящия момент от 318 на 363 Нм, пада разхода с 0.4 / 100. Звучи добре като цяло.

                          Не съм писал на пича в Германия, ще му драсна и на него. Но са ми интересни препоръките Ви.

                          А, да - и скоростната кутия е автомат!
                          "Живей бързо, умри млад и остави един красив труп след себе си." Е. П.

                          2007 Nissan Titan 5.6 V8 4WD

                          Коментар


                          • #58
                            До: ЧИП ТУНИНГ

                            По принцип лесни за чипосване са коли с бош еко и вече се научиха много майсторчета с кабелчета за по 100 лв. да ги базикат. Всичко ОК, но не си купуват чиповете, а си ги правят сами на око и става да си .... майката. Не знаеш кога ще изпушиш. Иначе че ефект има и със сигурност.

                            Другия вариант е Повер Кутия, която най-често се оказва съпротивление, което лъже я ламбда, я температура на охл. течност и тнт.

                            Ако ти се занимава разгледай форумите за Паджеро какво казват по света, ако не си търси нещо евтино като Повер кутия.

                            Преди време имах такава, която я плащах 750 кинта и след време като се човъркахме се оказа просто едно съпротивление за стотинки. Просто някой е научил как да поизлъже ЕКУ-то.

                            Коментар


                            • #59
                              До: ЧИП ТУНИНГ

                              Много си прав колега,много хора си накупиха китайско кабелче и вече са мапери.Много от тях си купуват евтини файлове за да са конкурентни(при старите коли-ЕДЦ15 става един файл да си го сложиш на 100коли с един и същ хард и софт,при ЕДЦ16 и нагоре не става обаче един файл дори за две еднакви коли по всичко,защото има данни за дадения автомобил във файла).Други с дискче от ибей в което има само кофти файлчета,малко се опитват да ги правят сами понеже не знаят за какво иде реч въобще.За по-новите вече колици не могат да пипат,защото за там си трябва сериозна инвестиция-да кажем от 7000лв на горе и това не за всички марки.За да поддържаш по голямата част от пазара трябва да се бръкнеш с над 30000лв поне.Колкото до японските,има само една фирма която произвежда флашери за тях piasiniengineering и цените са от 6000лв до 11000,после файлчето също е скъпичко,защото не всеки разбира от на "жълтите" работата.Вече не ги поддържа и дижитал тунинг тях мисля.
                              Пауърбокса не се нарежда сред "чип тунинга",пауърбокс=мощно към бокса(сервиза).При положение ,че нищо контрулируемо няма с едно такова "чудо на техниката",незнаеш кога ще се издъни нещо от лъжливите му команди към мотора.

                              Коментар


                              • #60
                                До: ЧИП ТУНИНГ

                                Повер бокса може и да не е лошо - зависи от мотора и как е нагласен за момента. Може да има и мн добър ефект, освен дупки в буталата разбира се.

                                Относно ремапа знам колко струва да имаш надежден парньор и знам колко струва да специализираш в определена група автомобили, както ние гоним италянки. Дано само няма счупени двигатели, че.... лошо за псевдо маперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X