Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавка за гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добавка за гориво

    Вчера се върнах от едно "кратко море" в Несебър и имам много добри впечатления от DieselPower на "Gold eagle" /САЩ/: на отиване /данни от бордкомпютъра/ с добавка за повишаване на цетановото число разход 19л или към 4.5/100... Каране: цялата магистрала със 160кмч след това между 60 и 140кмч колкото позволява обстановката...
    На връщане /същия стил на каране/ без добавка, нафта от "Петрол" 21л или 4.9/100... Да кажем, че на връщане има малко повече изкачване и приспаднем 1 литър, въпреки това разхода е доста по-голям /+5%/, а и усещането беше, че реното не върви толкова добре... Друг характерен признак - следи от сажди по бронята около ауспуха, които липсваха на отиване...

    1 флакон /13лв/ е достатъчен за 300л нафта, т.е. при 5% икономия за тези 13лв би трябвало да икономисаме 15л нафта! На всичкото отгоре, колата върви по-добре и пуши по-малко!
    60
    Да
    48.33%
    29
    Рядко
    25.00%
    15
    Не
    26.67%
    16
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Човече, казвай по-навреме за каква кола става въпрос! Щях да получа инфаркт с тези разходи 4.5/4.9 и това на снимката в аватара ти!

    Коментар


    • #3
      И аз сипвам често на колата от аватара добавка STP. Нямам наблюдения да пада разхода, но Пежото почва вместо с максимална скорост 140, да достига 150 км/ч и двигателя мърка почти като бензинов.
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #4
        Аз сипвам от 8 години/от толкова съм на дизел/ REDEX за дизел-първо на Мерцедеси,сега на Патрол и съм доволен.Не съм засичал разхода,но двигателите заработват и по-тихо и по-добре.А зимата,макар,че нощуват отвън никога съм нямал проблеми със замръзване на нафта или не палене.Когато съм нямал добавка съм слагал гас за осветление или в краен случай бензин,но за новите дизели-комън рейл,дюза-помпа бензин в никакъв случай-става бум.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Паджеровод
          Човече, казвай по-навреме за каква кола става въпрос! Щях да получа инфаркт с тези разходи 4.5/4.9 и това на снимката в аватара ти!
          Така е! ТЛК хич не се връзва с "бързо" и "икономично"... макар, че на отиване ме изпревари един ТЛК100 /а точно тогава аз карах със 180... / нямаше надпис, но май беше бензин 4.7 V8 и не беше "първа младост"
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            точно в момента когато те е изпреварвал във резервоара му е бушувало торнадо около сондата

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от mitkov
              точно в момента когато те е изпреварвал във резервоара му е бушувало торнадо около сондата
              сигурно е харчел колкото УАЗка с "избягала" центровка на 3 цилиндъра
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                айде да направим едно предположение колко и е бел момоентния разход при тва изпреварване
                според мен поне 45-50 на сто

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X