Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на двигател Fiat Panda

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Замяна на двигател Fiat Panda

    Тя инсталацията е 10-ина жици...ама трябва да си намериш схема...в Интернето има 100%...иначе единственото ,което различавам е мАп сензора...то друго много и нема по тия кабели. Мисля, че ще се позабавляваш...нооооо нема да се плашиш...нещата по инжекционите са доста прости.

    Коментар


    • #92
      От: Замяна на двигател Fiat Panda

      Така едва ли някой ще ти каже на 100% кое как. Не се вижда много ясно, най-вероятно в белия капак с релетата е и това за бензиновата помпа. Самичкото реле дето си снимал сигурно е от газовата. В случая, то не ти трябва. Ако е то обаче - прекъсва веригата на помпата и инжекторите - дявол знае, как точно го е вързал газаджията. Трябва да го махнеш и да си вържеш жиците оригинално. Червената жица най-вероятно е алтернатор-акумулатор. Схеми има бол - от аутодатата до хайнеса на пунтото. Обаче, ако ше се чудиш така за елементарни неща - тук е момента да поискаш "помощ от приятел" на място. Иначе ще налучкваш, което е силно непрепоръчително...

      Коментар


      • #93
        От: Замяна на двигател Fiat Panda

        Ами търсих и книга си изтеглих,но не намерих схема за двигателя,само имаше една за фарове и мигачи.Ще те помоля,колега,ако можеш да ми намериш схемата за двигателя с компютъра,понеже без схема нищо не смея да пипам.Иначе,ще викна и един приятел жичкажия да подсказва в краен случай,ако нещо се затрудня.Поздрави!
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #94
          От: Замяна на двигател Fiat Panda

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IAW 08f..jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5565110

          Коментар


          • #95
            От: Замяна на двигател Fiat Panda

            Такам.Първо да благодаря на Тотко за схемата,без която нямаше да можем да почнем!Вчера викнах един приятел,с мутицета,разгадахме кой кабел за къде е що годе,елиминарахме релето на газовото,което беше вързано за кабел 18 от схемата(кабела на дюзите).Също и релетата с числа 11 и 12,които са събрани в едно цяло реле,разбрахме че е за помпата.Обаче,ако може някой да ми даде легенда за тези числа от схемата,понеже не разбрах кое,какво е 3 и 4(кой датчици са),7,8,13,14(бензинова помпа?),буквите "А" ,а на "В" има само един скъсан кабел(какво трябва да има на него?).

            Междувременно вързах подгряването на дросела към малкия кръг,посредством две тетки(тройници),даже имат и врътка за обезвъздушаване на системата.Накрая качих и самия дросел.
            Ето и снимков материал:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2191056.jpg
Прегледи:1
Размер:190.8 КБ
ID:5566318Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2191057.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5566319Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2191058.jpg
Прегледи:1
Размер:174.2 КБ
ID:5566320Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2191059.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5566321Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2191060.jpg
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:5566322
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #96
              От: Замяна на двигател Fiat Panda

              Всички инжектори в паралел... то по-добре карбуратор...
              Това май е ECM за моно, набеден да работи като пълна инжекция.
              2 - CPS
              3 - IAT.
              4 - ECT.
              5 - TPS
              6 - MAP
              7 - DLC
              8 - клапан за бензиновите пари
              11 - реле на ECM
              12 - реле на помпата
              13 - инерционен прекъсвач на помпата (в случай на ПТП я спира) Ще работи и без него.
              14 - Горивна помпа (гледай поляритета)
              17 - Ламбда сонда, като двата кабела с еднакъв цвят от нея са подгрева и. (Единя на маса, другия на 15)
              18 - стъпков мотор за ПХ
              Букса "А" не използваш, освен ако нямаш климатик. "B" също.
              Ако нещо те затруднява - питай.
              Последно редактирано от Scrapheap; 20-02-14, 21:50.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #97
                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                Такам,от цялата схема нямам клапана за бензиновите пари и инерционния прекъсвач на помпата.Също така,на плюса на акумулатора,някакъв бушон ли трябва да вържа според схемата?И последното което не разбрах,този дебелия червен кабел(от горните снимки,до него най-близко е буксата за датчика на температурата на водата),той ли е за + за захранването на компютъра?И ако може колегата,който ми помогна с легендата на схемата да ми напише на 2,3,4,7 целите наименования.Извинявам се за множеството въпроси,но ме е страх да не сгафим нещо.Благодаря отново на колегите които ми помагат!Поздрави,Момчил!
                Последно редактирано от Driftacha; 21-02-14, 21:59.
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #98
                  От: Замяна на двигател Fiat Panda

                  Клапан за бензиновите пари не ти е от първа необходимост. Инерционен прекъсвач също.
                  "Някакъв бушон" и "червен кабел" оттук ми е трудно да преценя за какво са. Просто проследи веригата и виж къде отива и какво иска. Много е вероятно, баш той да е захранването. Прозвъни го с мултимера, на кой пин от конектора отива и кажи.

                  2 - Crankshaft Position Sensor - Датчик за положение на едно нагънато до безобразие железо.
                  3 - Intact Air Temperature - Датчик за температурата на входящия във всмукателния колектор ветър.
                  4 - Engine Coolant Temperature - Датчик за температурата на охлаждащата боза. Не го бъркай с този за измервателния уред на таблото! Функционално различни са. На някои автомобили са интегрирани в един корпус. При теб, мисля, че са отделни.
                  7 - Data Link Connector - Куплунг за включване на диагностичен уред, което едва ли те касае към момента, но не го режи.Трябва да виси със страшна сила някъде в двигателния отсек или в купето.
                  Този ECM, ми се чини достатъчно глупав, за да може да бъде "преметнат" по всякакъв начин.
                  Не прекалявайте все пак с пробването "на искра" и "временните" връзки.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #99
                    От: Замяна на двигател Fiat Panda

                    Ееее ....инжекцията си е инжекция, Ако че е фул груп на дюзите....разпознава се отдалече, като се едно чукат повдигачи.

                    Коментар


                    • От: Замяна на двигател Fiat Panda

                      Такам.Днес с моя приятел,навързахме захранването,те бяха два кабела,единия за постоянен + от акумулатора,другия за когато дам на контакт.Обаче се пулехме два часа,понеже при включване на контакт би било редно онова бяло реле да цъка.Е да ама не.Та проследихме пиновете до буксата за диагностика и се замислихме дали не е имало някаква тапа отгоре на тази букса и отдолу на трите пина да е имало нещо като бушон или реле,което да свързва трите долни пина.Ето и снимка,тези оградени в червено,като ги свързахме първите два,почна да цъка бялото реле и почна да се движи и моторчето за празен ход при даване на контакт.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120990.jpg
Прегледи:2
Размер:93.8 КБ
ID:5566586
                      Та мисълта ми,какво има оригинално на буксата отгоре?Другия ми въпрос е, до единия захранващ кабел(по-горните снимки) има един отрязан сиво-черен кабел,който не разбрахме за какво е.Също има един сив след датчика на хол,както и след буксите на бобините.Та ако може някой да ми обясни те каква роля играят.Благодаря отново за помощта!Поздрави!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • От: Замяна на двигател Fiat Panda

                        Колега, доста се усложняват нещата. Дано се справиш с всичките тия букси и датчици. Иначе Пандата я бива. Аз самия имам такава и се учудвам колко подценявана е тази колица. Тясна, с приличен клиренс за кола, с малко тегло много често е показвала и на големите батковци че може доста. Така че давай напред по подмяната. Дано е имало смисъл.

                        Коментар


                        • От: Замяна на двигател Fiat Panda

                          Благодаря за насърчението,напредвам бавно но славно,останаха още някои чаркала и датчици да се сложат и да се донавърже схемата,пък да видим какво ще стане.Поздрави!
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • От: Замяна на двигател Fiat Panda

                            Такам,привет отново колеги!Навързах вече абсолютно всички датчици,сложих ламда сондата на ауспуха и закачих всичко по двигателя,остава да оправим електрониката.Обаче сега имам малко въпроси: Някой може ли да ме светне,кои пинове да свържа за да тръгне коректно цялата инсталация(в ограденото червено,като вързахме с моя приятел първите два пина и почна да цъка релето за помпата и почна да се движи моторчето за празен ход)
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120990.jpg
Прегледи:2
Размер:93.8 КБ
ID:5576173
                            ,но все още няма ток на свещите ,друг въпрос е къде са свържа маркучето на мап сензора,на всмукателния колектор има една малка тръбичка,там ли?Друг въпрос е ето тази отрязана жица и букса до нея(като проследих буксата,и двата пина на буксата са свързани с буксите на дюзите),а пътя на кафявата жица не намерих.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4021085.jpg
Прегледи:1
Размер:188.5 КБ
ID:5576174Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4021086.jpg
Прегледи:1
Размер:157.7 КБ
ID:5576175
                            Другия проблем ми е ето тази също така срязана жица,намираща се до червената жица за релето на помпата,да не би да е за вакмуумния регулатор нещо?Срязана е и няма такава жица към компютъра,но има изход на 13 пиновата букса,която по горе съм показал : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4021087.jpg
Прегледи:1
Размер:206.5 КБ
ID:5576176
                            На последно място да припомня че е била преправяна на газ и си обяснявам някои работи с това,но искам да се консултирам първо с вас.Поздрави,Момчил!
                            Последно редактирано от Driftacha; 04-04-14, 00:50.
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • От: Замяна на двигател Fiat Panda

                              Привет отново колеги!Някой може ли да ми обясни малко по подробно принципа на работа на бубините за свещите.Значи,понеже е била на газ,има една жица изкарана от минуса на двата кабела към двете бубини,от всеки един кабел,(белия,който е минус) е изкарана една допълнително и като дам на контакт и работи помпата за бензина,и двете жици отведени от минуса на кабелите на двете бубини ги допра на маса,и ги допирам пускам допирам пускам и работят и дюзите и има и ток на свещите,но всичко свършва до там.Проследих с мутицета и видях че от датчика на коляновия вал,едната черната жица,дава връзка с минуса на бубините и си го обяснявам,че именно тази жица,чрез датчика,дава връзка/прекъсва връзката според положението на коляновия вал и така дава ток в определен момент към свещите.Сложих друг датчик да не би този да не работи,но пак няма искра при завъртане на двигателя.Закачихме и на диагностика компютъра,като изчистихме старите грешки,остана една грешка за релето на помпата,но го оправихме.Но имаше на екрана на компютъра,проверка за датчика на коляновия вал и трябваше при завъртане на двигателя,оборотите на екрана които показваше да се увеличат,но уви стояха си на едно място.Според мен грешката тръгва от този датчик,но не е от там че самия датчик не работи.Ще помоля с каквото можете да ми помогнете,че хептен се проточи работата с тази процедура.Иначе говорих с двама майстора,единия ми поизясни работите,а другия два пъти му висях на главата и нещя да дойде да погледне.Ще съм благодарен на всеки който с каквото помогне!Поздрави,Момчил!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • От: Замяна на двигател Fiat Panda

                                Нали не очакваш датчикът за положение директно да комутира бобината? Това да не е чукче?!
                                Имаш схема на ЕКУто - виж датчикът къде се закача там и проводниците от ЕКУто към бобините.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X