Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на двигател Fiat Panda

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Замяна на двигател Fiat Panda

    Банята,още утре мислех да я правя,просто сега набързо,реших да разглобя,да видя какви консумативи да взема,преди да ида на село в гаража.Поръчал съм и втори тампон за двигателя,който трябва да пристигне утре.Обаче искам,час по-скоро да сваля тази олекотена простотия от двигателя и да си върна стария маховик.Обаче,ако може някой да ме светне как да застопоря маховика,за да мога да го развия.И после има ли някаква последователност за завиването на болтовете и на колко Nm да ги завивам?Поздрави!
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #62
      От: Замяна на двигател Fiat Panda

      Така и така си почнал - смени и уплътнението на кривата тръба дето излиза от водната помпа (голям О пръстен). Нищо не струва и се сменя за секунди, а ако протече, ше се чудиш какво става, додето разбереш откъде е.

      Коментар


      • #63
        От: Замяна на двигател Fiat Panda

        Абе с други думи не бързай да го качваш двигателя (явно си имаш и други возила), ами огледай за това онова....че после мъка.

        Коментар


        • #64
          От: Замяна на двигател Fiat Panda

          Тамак,ето малко снимки от днес: Измих двигателя доколкото можа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB131006.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5552550Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB131007.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5552551 ,набих тапите,другите които свалих,бяха добри,задните засега няма да ги сменям.Обаче,тази голямата с периферията не я намерих по магазините,в понеделник,ще я поръчвам.Също така смятам да сменя ангренажа и пистовия ремък на генератора,че са поостарели.Но,това е най-малкия проблем де,за сега.Реших да развия и двата маховика и да прехвърля от стария двигател на новия,стария си маховик,който не е стърган,обаче грешка.Новия и стария маховик имат разлика в дупките,съвсем малка,но я има. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB131012.jpg
Прегледи:1
Размер:159.5 КБ
ID:5552556Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB131013.jpg
Прегледи:1
Размер:158.4 КБ
ID:5552557
          Та голямо,пулене гледане,но си я има разликата.Сега какво да правя,не искам да чупя мотора и да го зоря с лекия маховик.Скимна ми идеята,да дам на стругар да стръгне дупките с 1мм,да се разширят или там колкото са милиметрите,ще ги премеря?Дали може да се получи някаква разлика и да почне да мята?Другата разлика е че и притискателния диск не ми е пратил колегата,както и съединителя,а те са малко по големи от на моя двигател.Ако сложа моя съединител и притискателен диск от 1.0 които са по-малки,има ли опастност от някакви инфекции?Давайте акъл колеги,че това ми е голямото чудене сега.
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #65
            От: Замяна на двигател Fiat Panda

            Виждат се и други разлики.Та търси си маховик за тази моторетка. И нали ще я съживяваш колата-слагай нов съединител комплект.
            Успех!
            пп Със стругар не можеш да го решиш проблема с несъвпадението на отворите.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #66
              От: Замяна на двигател Fiat Panda

              Моргите са пълни с италиански коли - не се занимавай с глупости, а си намери маховик.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #67
                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                Купи си нов комплект съединител. По някаква причина слабото място на тая машинария е в изключващия лагер (или притискателния диск) - вкопава се в притискателния диск и почваш да не можеш да превключваш. Досега съм сменил няколко комплекта на фамилните пунтовци и все по тази причина. Иначе самия съединител си има сцепление и не приплъзва. Та се огледай за хубав комплект, най-вече откъм лагер и притискател.

                Коментар


                • #68
                  От: Замяна на двигател Fiat Panda

                  Прави сте,в кварталната морга,мисля че имаше едно пунто,ще погледна,дали е там и бобината(понеже не ми е изпратена),както маховика,притискателния диск и съединителя.Лагера на рамото е в отлично състояние,така че няма да го сменям,обаче наистина беше почнал да се вкопава в притискателния диск.Поздрави!
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #69
                    От: Замяна на двигател Fiat Panda

                    Бобините са две. Нови са около 50 лв. всяка.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Замяна на двигател Fiat Panda

                      Привет,колеги!Някой би ли ми дал съвет,каква помпа и от къде да си взема,която да отговаря на 3 бара налягане?Пък и да не е от най-скъпите(60-80 лв.)
                      П.П Ако става на въпрос имам една потопяема за Опел Тигра 1.4,ако извадя само помпата от корпуса и я вържа по горивопровода,дали ще свърши работа?Или ако се мъча да я нагодя,да ми влезе в резервоара?
                      Поздрави,колеги!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #71
                        От: Замяна на двигател Fiat Panda

                        Тя че ше стане ше стане ,ама незнам дали е пригодена...щуцерите дали са пригодни за сигурно и плътно присъединяване на маркучите. Тая част (горивната уредба) трябва да стане много стабилно ,че си опасно после.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Замяна на двигател Fiat Panda

                          Такам,днес отскочих до моргата,но човека ми сервира една сума от 150 лв за комплект съединител + маховик и една бобина.Поразрових се и из продавалника,но не намерих някоя по ниска оферта,та реших да карам с този маховик.Човека който ми прати двигателя,ми изпраща утре нов аксиален лагер,притискателен диск и някои датчици,които липсваха.Може ли да има някакви последици за двигателя от каране с този олекотен маховик?Утре поръчвам и тапите с периферията,за блока.Поздрави!
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #73
                            От: Замяна на двигател Fiat Panda

                            Ако е кадърно балансиран след олекотяването , най - добре заедно с коляновия вал, не може да има отрицателни последици за мотора. Ако не ....язък ти за миенето. По принцип колата ти е по лека от пунтото, така че това може би ще компенсира донякъде по- лекия маховик. По-тежък маховик , би помагал при тръгване, после само пречи. Ако ще я караш в по- тежки условия, определено нормално тежък маховик би бил предимство, иначе по баира на горе, е възможно да тръгваш само с въртене на гуми.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Замяна на двигател Fiat Panda

                              Намерих маховик и бобина на изгодна цена,но от 1.1.Дали са идентични с моя маховик за 1.2 75 коня?Да не го купувам напразно само.
                              Поздрави!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • #75
                                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                                Разглобих и извадих помпата и я пробвах,даже и работи

                                Обаче,май,ще е по-лесно да сложа една външна,отколкото да пригаждам тази за моя резервоар,който е и за смяна,понеже тече,след като се налеят повече от 6 литра.Търсих от панда 4х4 с инжекция,но безуспешно.Има,но не е 4х4 и едва ли ще пасне на моето купе.
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X