Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на двигател Fiat Panda

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Замяна на двигател Fiat Panda

    Ако има 4 инжектора и рейка - пълна инж. 75 к.с. Ако не, моно 55 или 60 к.с. Ако е пълна инж. - 3 бара 110 л/мин.

    Коментар


    • #47
      От: Замяна на двигател Fiat Panda

      Най-накрая тук при мен!Натоварих го в багажника и го прегледах набързо,не е чак омаслевен като моя Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB090971.jpg
Прегледи:1
Размер:163.4 КБ
ID:5551631
      Иначе,да със 4 инжектора е.И на капака на филтъра пишеше нещо като"точков инжекцион".И колегата е пратил инсталацията със компютъра отделно.
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • #48
        От: Замяна на двигател Fiat Panda

        Неща да ти чупя хатъра ама като гледам снимката имам чувството , че някой се е отървал а ти си се наиграл
        Искрено се надявам да не съм прав и да не е толкова утрепан колкото си мисля !
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #49
          От: Замяна на двигател Fiat Panda

          Пандата 4х4 ли е?
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #50
            От: Замяна на двигател Fiat Panda

            Нищо му нема на ДВГ-то...те фият така си смазани от завода. Успех! Ше помагаме!

            Коментар


            • #51
              От: Замяна на двигател Fiat Panda

              Тече от гарнитурата на капака на клапаните. Нищо ново. Сменя се и край. Това не е критерий - може да е издухан - може да не е. Любопитен е туниха на капака на ангренажа...))) Ама това може и да значи, че собственика се е грижил за колата, но да кажем не е искал да влага средства, кой знае колко. И маркуча на капака на клапаните не е оригинал, интересно все пак на колко реални км е...
              Последно редактирано от Totko; 08-01-14, 06:39.

              Коментар


              • #52
                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                Тука само ми е интересно маркуча за картерните газове къде е бил насочен,нагоре или надоло.Че ако е надоло тогава е лошо вече.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #53
                  От: Замяна на двигател Fiat Panda

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Пандата 4х4 ли е?
                  Да.
                  Първоначално публикуван от Totko Преглед на мнение
                  Тече от гарнитурата на капака на клапаните. Нищо ново. Сменя се и край. Това не е критерий - може да е издухан - може да не е. Любопитен е туниха на капака на ангренажа...))) Ама това може и да значи, че собственика се е грижил за колата, но да кажем не е искал да влага средства, кой знае колко. И маркуча на капака на клапаните не е оригинал, интересно все пак на колко реални км е...
                  Дам и аз забелязах,че с една пластинка и два нита е направено сиромашко,но за закърпи положението става.Стария капак става,обаче този има дупка за един датчик,а стария няма.Ще видя какво ще направя,това да е проблема.
                  По думите на собственика е на 130000 км. Обаче ми каза едно нещо тревожно.Бил с олекотен маховик.Което ще рече,че е правен за спортни цели и едва ли каран на 1000-2000 оборота.Но ми каза,че работел перфектно,ако не е така,го връщам!
                  Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                  Тука само ми е интересно маркуча за картерните газове къде е бил насочен,нагоре или надоло.Че ако е надоло тогава е лошо вече.
                  Нагоре към филтърната кутия
                  Последно редактирано от Driftacha; 08-01-14, 14:14.
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #54
                    От: Замяна на двигател Fiat Panda

                    Докато е още на земята, му свали инжекторите и ги дай да ги почистят на ултразвук ако мислиш да го караш на бензин, защото се вижда ,че има плочка от газовото устройство, с което е бил двигателя. Това предполага, че е каран на газ основно и в повечето случаи, дюзите (инжекторите) са зацапани. Ако е така ,това ще ти създаде проблеми при опитите да го накараш да работи на бензин и само ще те заблуди. Иначе ,тези двигатели обикновено като почнат да горят масло, то това е от гумичките на клапаните, а не ,че са "издухани".
                    Аз, ако съм на твое място ,бих направил ревизия на мотора докато е на земята ,най-малко заради стъргания маховик който не говори много добро за прежде ползвателя му,...........така и така си се натопил вече .

                    пп. Смени и всички тапи на блока и главата - особено тези зад ангренажа на блока и главата, защото ако е карана с вода, някой ден пак ще се наложи да ги смениш само, че ще споменаваш и ... майката
                    Последно редактирано от maki449; 08-01-14, 16:34. Причина: пп
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Замяна на двигател Fiat Panda

                      Точно така, а и тапата дето е от страната на маховика. Смяната и после изисква труд, като за смяна на съединител, а самата тапа е пет лева..)))

                      Коментар


                      • #56
                        От: Замяна на двигател Fiat Panda

                        Днес ходих до магазина купя по някой скобичка и земах един тампон,че нямаха втори,но ще ми пристигне за събота.Новия тампон е бая,бая по стегнат от стария,а и беше много нацепен стария.Питах за електрически помпи,казаха от порядъка на 70-80 лв. Последно 3 бара ли да търся?
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #57
                          От: Замяна на двигател Fiat Panda

                          Последно 3 бара ти е регулатора на горивната рейка. Трее ти помпа която може при три бара налягане да изпомпа 110 литра за час. Външни помпи освен рейсинговите, не знам да се вграждат в коли (стари). Сещам се за помпи от механични инжекции. Те обаче са доста големи щото правя около 150 литра на час, обаче при 6 бара...на 3 бара са около 300 литра т.е. незнам дали ще се справи твоя регулатор да разтовари и най-вече тръбата на обратно гориво може да се окаже тясна...като краен резулатат най-много колата да работи богато. Това са помпи от разни аудита, бмв-та мерцедеси и т.н скрапове с механички.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Замяна на двигател Fiat Panda

                            Привет,колеги!Днес имах време да разгледам по обстойно двигателя и ето какво излезе:
                            Видях някаква съмнителна течност под тапата на трети цилиндър:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120973.jpg
Прегледи:1
Размер:166.2 КБ
ID:5552296
                            Също така ето какво излезе от тапата зад съединителя(на по-голямата дупка се беше събрало лепило за пробиви в радиаторите ) :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120974.jpg
Прегледи:1
Размер:177.7 КБ
ID:5552297Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120975.jpg
Прегледи:1
Размер:200.0 КБ
ID:5552298Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120976.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5552299
                            Свалих и съмнителната тапа отстрани на блока,за мостра,иначе ще сменя всичките,просто нямах време да ги свалям сега(беше набита накриво,най-вероятно беше сменяна,а и имаше дупка):Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB121004.jpg
Прегледи:1
Размер:224.1 КБ
ID:5552314
                            Обаче,тези отзад смятам да не ги сменям,дано не сгреша Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120991.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5552307
                            Свалих дросела,утре ще чистя подробно всички натрупвания и стъпковото моторчеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120978.jpg
Прегледи:1
Размер:165.5 КБ
ID:5552300
                            Махнах плочката за газта,обаче като гледам как е оклепана с черен силикон,направо не ми се говори,напластено яко Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120979.jpg
Прегледи:1
Размер:164.7 КБ
ID:5552301Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120980.jpg
Прегледи:1
Размер:162.6 КБ
ID:5552302
                            Ето я и инсталацията с компютъра
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120981.jpg
Прегледи:2
Размер:184.0 КБ
ID:5552303Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120982.jpg
Прегледи:2
Размер:105.5 КБ
ID:5552304
                            А във това трябва да се включи маркучето за вакуума на мап сензора ли?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120994.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5552308
                            Още един въпрос Понеже дросела има и охлаждане,а предишната охладителна система на карбуратура,няма такива екстри,някой има ли идея как може да свържа и охлаждане към дросела?И също така за какво са тези двете джунджории,дето са една под друга,и те ли са за някакъв вакуум?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120995.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5552309Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120997.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5552310Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB121000.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5552311
                            Стария капак,беше ужасно начупенНатиснете снимката за да я уголемите

Име:PB121002.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5552312
                            и с малко пригаждане на някои работи от стария двигател,заспа на новия двигател :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB121003.jpg
Прегледи:1
Размер:168.9 КБ
ID:5552313
                            Първо да благодаря искрено на колегите,които ме накараха да сменя тапите,понеже аз мислех,да го слагам без да проверявам нищо!
                            Благодаря и на всички,които ми помагате в проекта!Поздрави,Момчил!
                            Последно редактирано от Driftacha; 10-01-14, 21:26.
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • #59
                              От: Замяна на двигател Fiat Panda

                              Смени всички тапи по блока - струват стотинки, а сексът по свалянето и набиването им на място е със садо-мазо насоки. Сега вече знаеш, една от причините да не се използва вода в охладителната система.
                              Дроселната клапа, няма охлаждане, а отопление. Има щуцер на всмукателния колектор и някъде другаде - най-вероятно на една дебела най-често много ръждива отвътре тръба. Ако не всичко е комплектно, можеш да го свържеш към малкия кръг. Последователно на този подгрев, можеш да закачиш изпарителя за АГУ.
                              МАП сензорът се свързва към всмукателния колектор. Не пропускай и сервото на спирачките.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                                Начи докато е долу двигателя му удари една баня...са е студено и може и четка с нафта и парцал....друго е да се работи с чист двигател. Смени и гарнитурата на клапаните.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X