Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за БМВ

    Колеги,имам проблем и не мога да намеря правилното решение.Имам БМВ 325 тдс със спортни амортисьори и пружини.Предния собственик обаче е сменил предните спортни амортисьри с обикновени такива.За 6 месеца вече се усеща , че е време същите да се сменят. Посъветвйте ме обикновени или спортни амортисьори да си взема и ако са обикновени да сменям ли пружините.

  • #2
    До: въпрос за БМВ

    Вземи си спортни газови или газ-карбон амортесиори , защото 2.5 мотора е много тежък и обикновенните амортесиори отиват много бързо .

    Коментар


    • #3
      До: въпрос за БМВ

      Ако държиш окачването да ти работи добре - вземи си цял нов комплект пружини и амове.
      Зима иде

      Коментар


      • #4
        До: въпрос за БМВ

        според вас е по добре да взема 4 нови така ли щото задните не са мръднали

        Коментар


        • #5
          До: въпрос за БМВ

          Първоначално публикуван от rosen111 Преглед на мнение
          според вас е по добре да взема 4 нови така ли щото задните не са мръднали
          Ако си 100% сигурен, че задните са читави - слагай само предни и това е. Все пак е важно амортисьорите и пружините да се предвидени да работят като цялостно окачване, демек намери си амове, които са за точно това окачване.
          Зима иде

          Коментар


          • #6
            До: въпрос за БМВ

            мерси много за съветите,ще се съобразя с тях

            Коментар


            • #7
              До: въпрос за БМВ

              Моля модераторите да заключат темата

              Коментар


              • #8
                До: въпрос за БМВ

                Какво да й заключват на темата? Кажи какво направи.
                Зима иде

                Коментар


                • #9
                  До: въпрос за БМВ

                  2 предни спортни газови амортисьора и сега всичко е по-хубаво

                  благодаря за съветите!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: въпрос за БМВ

                    Първоначално публикуван от rosen111 Преглед на мнение
                    2 предни спортни газови амортисьора и сега всичко е по-хубаво
                    благодаря за съветите!!!
                    С какъв цолаж караш и колко ниски са гумите ?
                    Със 17 .... скоро ще ги изхвърлиш - и гумите , и новите амове.
                    Със 16 ......ако си със среден размер на гумите 65-70 може до една година да изкараш . Ама зависи .
                    Със спортно окачване е доста по-твърда возията . За това може да компенсираш само с височина на гумата .
                    Ти как си ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: въпрос за БМВ

                      Аз съм със същия двигател ,само че на Опел Омега,карам с газкарбон амортисьори,с гуми 16 и колата се държи много добре.
                      Карал съм и БМВ със спортни ,но возията е много твърда..
                      Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

                      Коментар


                      • #12
                        До: въпрос за БМВ

                        Аз каарам с 16 цола гуми 225:65 ако не ме лъже паметта.Какъв проблем се появява че не разбрах по високи гуми ли да търся

                        Коментар


                        • #13
                          До: въпрос за БМВ

                          От Спорт до Спорт има разлика.Спорт на Билщайн са сьщо толкова твьрди както и Хеви Дюти,разликата е,че са малко по кьси,но могат да се слагат и на кьси и на нормални пружини.Нормалните амове стават на нормални пружини само,няма как да ги сложиш на кьси такива.

                          И какьв е проблема аз не хванах,какви амове са сложени?КОНИ?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            До: въпрос за БМВ

                            Билщайн са амортисьорите.

                            Коментар


                            • #15
                              До: въпрос за БМВ

                              Карай,нищо им няма,пази джантите само.Тук им дават доживотна гаранция,но на около 150 000 километра е добре да ги смениш,че им пада някакьв % от действието.Ти до тогава 3 коли ще си хвьрлил.

                              Аз сьм на сьщия грездей,сега се чудя Спорт или нормални.Иска ми се да я сваля малко ма ще видим.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X