Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулируема напречна (Панхард) щанга...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Спарки,клатенето няма общо с 4-линка и/или панхарда.По-голяма кола има-Гранд Чероки(1999-2005),Ленд Роувър(Дифендър и Дискавъри) и т.н.
    Разликата между двата типа окачване е че при Панхард-а настрани работи само една щанга,на усукване на моста-друга...При 4-линка във всяка посока на възможно движение на моста спрямо рамата ВИНАГИ работят 4 щанги.
    Остава отворен въпроса къде са захванати.Ако е правилно поставен ,на асфалт усещането за стабилност може да бъде "същото и/или по-добро".Напрактика,ако не знаеш какво е отдолу,никога няма и да разбереш и/или усетиш.
    Мхм. Явно аз съм бил в заблужедние за някои неща.

    Сега за другото - работят 4 щанги, чиито захват към шасито е пред моста. Тоест, всичко зад захватите тях става по-тежко от тяхна гледна точка, понеже е по-далеч от тях. Тоест, усилията върху тях и шасито са по-големи, отколкото при панхарда.

    Между другото, да се направи терановото окачване 4-линк не е никаква философия. Място - дал господ. Да се направи на А рамо - също. И ми се мотаят такива мисли откак го купих, но така или иначе не се решавам на тоя експеримент засега.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Мхм. Явно аз съм бил в заблужедние за някои неща.

      Сега за другото - работят 4 щанги, чиито захват към шасито е пред моста. Тоест, всичко зад захватите тях става по-тежко от тяхна гледна точка, понеже е по-далеч от тях. Тоест, усилията върху тях и шасито са по-големи, отколкото при панхарда.

      Между другото, да се направи терановото окачване 4-линк не е никаква философия. Място - дал господ. Да се направи на А рамо - също. И ми се мотаят такива мисли откак го купих, но така или иначе не се решавам на тоя експеримент засега.
      Смятам в скоро време да преработя КИА-та с 4-линк отзад,като искам да постигна определени показатели.Ако искаш след това ,ела,виж,пробвай и тогава можеш да решиш за себе си...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #93
        От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

        понеже сега се разтършувах.... Та, гледам окачването на LR-ите си е практически А рамо. Отзад захващането е на шарнир.

        Човек се учи цял живот.

        А за пробата - не бих отказал.

        Това също ми стана интересно: http://en.kendincos.net/video-prdtln...-baja-fab.html

        А какъв ефект се търси от амотрисьора, закачен към А рамото? На Defender май пак го има.

        ПП: Ей го въпросното окачване (мойто):

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terrano_zadno_okachvane.jpg
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5193744
        Последно редактирано от sparkybg; 16-07-10, 13:40.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

          Има нещо подобно само на РР класик. Никой не може да каже как точно работи. Факт е обаче, че при натоварен багажник, някакси успява да поддържа стандартното ниво. А това окачване от клипчето вероятно е само за траял. Ако няма други амове на стандартните позиций. Пък и да има, такъв ам си е хитрина, защото помага да гаси отскока при скоростно каране.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #95
            От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

            Да изтупам темата от прахта...
            След повдигането на Фронтерата ми с около 5см. задния мост логично се измести надясно. Да попитам нещо, което не видях някой да е коментирал тук. При "оригиналните" китове за повдигане щангата е с една извивка в едната си част, което компенсира височината и поне според мен десйтва вместо планките дадени като пример, предполагам и дължината е различна, което компенсира по-големия ход. Прекалено трудно ли е да се направи по този начин, пак с регулиране със законтрящи гайки в правата си част?
            Ето това имам предвид:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:calsus5s.jpg
Прегледи:1
Размер:26.5 КБ
ID:5333675

            Също така при повдигане не е ли редно да се удължи захващането и на стабилизиращата щанга, за да се "олекоти" малко работата и при по-големия ход?

            Коментар


            • #96
              От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

              Каквито и извивки да правиш на щангата, тя действа като прав лост между двата си захвата. Извивката на картинката е единствено за да се "дръпне" по-голямата част от щанагта нагоре, за да е по-защитена от удари и съответно изкривявания. Позитива както казах е за да е по-високо и по-защитена. Негатива - трябва да я направиш от значително по дебел и по-як материал, за да има същата здравина на натиск и опън като права щанга.

              Единствения начин щангата да работи максимално коректно е двата и захвата да са максимално хоризонтални. Тогава щангата работи в "центъра" и всяко повдигане или намачкване на окачването изместа моста минимално, и в една и съща посока.

              Аз ще удължавам захвата на шасито с около 5-6см. Само дето все не остава време. Захвата на тераното е достатъчно къс и здраво направен, за да позволи такова удължаване без други последствия. При по-голямо удължаване или по-кекав захват обаче се налага и използването допълнително на т.нар. паразитен/статичен панхард - щанга , хваната в единия си край към оригиналния захват, а в другия си край - към срещуположната страна на шасито. По тоя начин част от усилията върху вече удължения захват се поемат от допълнителната щанга и конструкцията става по-здрава, за да се компенсират увеличените усилия от удължаването.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                Ако я усилиш с една планка на "гърбицата",няма да има грижи.А на правата част си правиш регулирането!Говоря за усилване,защото предполагам че "китовите" са по яки,и трудно би се деформирала!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #98
                  От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                  Тя че е по-здрава това е ясно, а и се вижда дори при мен май е е тръба ами П-профил.
                  Ако се направи от по-дълга права тръба, захваната в лявата част на моста, когато лявото колело "увисне" моста ще се премести надясно, а когато е максимално високо, би-трябвало да се премести наляво. Поне доколкото мога да си го представя, ако е така изкривена това няма да е толкова осезаемо, или логиката ми е грешна? За защита, мисля че както е при Фронтерата вероятността да бъде ударена е минимална.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                    Ако я усилиш с една планка на "гърбицата",няма да има грижи.А на правата част си правиш регулирането!Говоря за усилване,защото предполагам че "китовите" са по яки,и трудно би се деформирала!
                    Единствената ми мисъл беше че и на детелинка да я нагънеш, тя си действа като права щанга между двата захвата. Останалото са подробности.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      Тя че е по-здрава това е ясно, а и се вижда дори при мен май е е тръба ами П-профил.
                      Ако се направи от по-дълга права тръба, захваната в лявата част на моста, когато лявото колело "увисне" моста ще се премести надясно, а когато е максимално високо, би-трябвало да се премести наляво. Поне доколкото мога да си го представя, ако е така изкривена това няма да е толкова осезаемо, или логиката ми е грешна? За защита, мисля че както е при Фронтерата вероятността да бъде ударена е минимална.
                      Логиката ти е тотално грешна. Както казах - както и да е "накъдрена" шангата, тя действа като права щанга между двата захвата. Позамисли се по надълбоко, ако трябва си я начертай и премери.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                        Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                        .....При "оригиналните" китове за повдигане щангата е с една извивка в едната си част, което компенсира височината и поне според мен десйтва вместо планките дадени като пример,........
                        Нищо не може да замени удължаването на една от упорите при повдигане.Както каза Спарки, представяй си я като права връзка между 2 точки.
                        Завойчетата по щангата са много фЙешън и стават за реклама но тук приключват хубавите им страни. Колкото по-права е щангата-толко по-добре и по здраво стои. Ако наистина се налага извивка по някаква смислена причина то това винаги се придружава от майката и разни усилки.

                        ПП Моля някой да ме светне каква е тая планка точно на сгъвката.
                        Последно редактирано от drukman; 06-01-12, 15:21.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                          планката е на моста, зад щангата. В случая вместо да удължават спирачния маркуч са удължили захвата му към моста.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                            Ами естествено че съм в грешка, разбрах я като си представих двете щанги наложени една върху друга, при получения триъгълник двете точки все си стоят на едно място. Но мозъка като си науми нещо иди му обяснявай, че е в грешка .
                            А относно удължаването на планките на задната стабилизираща щанга, има ли смисъл?

                            Коментар


                            • От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                              Ами естествено че съм в грешка, разбрах я като си представих двете щанги наложени една върху друга, при получения триъгълник двете точки все си стоят на едно място. Но мозъка като си науми нещо иди му обяснявай, че е в грешка .
                              А относно удължаването на планките на задната стабилизираща щанга, има ли смисъл?
                              Еим има. Колкото по-хоризонтална е щангата, толкова по-добре.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                                Знаех си, обаче при сиромашния тунинг малко се получава каквото дойде, защото при 5см. лифт на моста спрямо купето в предната част на стабилизиращата щанга, биалетки ли ще са(или само планки с тампони както е на Фронтиро)би-трябвало да мръдне с по-малко. Предполагам че 1-2 см. няма да са проблем, така или иначе не съм попадал някой слагал пружини с амове да пипа стабилизиращите щанги. Макар че на мен ми се наложи да мръдна предната щанга с около 5мм напред и надолу при захващането към купето, защото ми опираше в амовете.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X