Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулируема напречна (Панхард) щанга...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

    ...Че не може да се ползват самозаконтрящи се гайки...или пък да се парнат самите гайки към щангата...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #17
      До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

      С прискърбие ще подкрепя колегата Джорджо.
      Технологически кошмар. По линията на изработването, и по линията на експлуатацията. Както усети ръжда - така ще го регулираш само с флекса и електрожена. Същите проблеми ще имаш и ако използваш не нормална резба със законтряне, а просто натегната.
      Използвай законтрящи шайби. Има еднократни, има с много уши, всеки път мачкаш следващото. Има осигуряващи химии, какво ли няма.

      Коментар


      • #18
        До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        Абе вие, по колко пъти дневно си сменяте лифта?
        А ти колко пъти променяш геометрията след като вече си направил лифта.
        О забравих. Ти изхвърли напречните щанги и сега всички тукати са във волана.

        Коментар


        • #19
          До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          ...Че не може да се ползват самозаконтрящи се гайки...или пък да се парнат самите гайки към щангата...
          Така и никой не успя да развие контрагайката с каране. Може и причината да е че при окачването на Jeep моста при движение не се завърта. Или поне не толкова колкото при радиус арм.

          Коментар


          • #20
            До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

            Спарки ако толкова се притесняваш от развиване на гайката, виж един изпробван вариант. Ама трябва да е много яко.
            Със напречна щанга която не позволява корекции(заварена) губиш възможността за прецизна настройка на геометрията. Макар че до колкото разбирам при теб е само задна, а там не е толкова важно.
            Отзад по-добрия вариант е с преместване на ушите. Най-малкото което печелиш е че не се ограничават ходовете при артикулации. Обаче пак трябва да е много яко.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Това беше първото, което ми дойде на акъла. Обаче при това положение при разхлабване на гайката няма какбо да издърпа конуса обратно така че да охлаби. А още по-лошото е че няма да има и как да се бръкне вътре, че да се хване със скоба или да се млати с чук. А след време като се спече цялата работа, съвсем няма да има отхлабване. При варианта на картинката при развиване на гайката, самата тя ше избута конуса обратно, и ще освободи ухото, че да може да се върти.
              И аз съм на мнение, че е излишно сложно. Това дето е с червено, го направи жълто и готово. Като стягаш ще натяга конуса, като отвиваш конуса ще охлаби. Толкоз.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                И аз съм на мнение, че е излишно сложно. Това дето е с червено, го направи жълто и готово. Като стягаш ще натяга конуса, като отвиваш конуса ще охлаби. Толкоз.
                Като стегна, ще затегне. Ама после надали ще мога да го развия.
                ...има вариант конуса да е резнат и той на едно място. Така няма да затяга. Обаче остава въпроса със сложната изработка.

                То явно няма да е това. Ще мисля нещо друго.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Спарки ако толкова се притесняваш от развиване на гайката, виж един изпробван вариант. Ама трябва да е много яко.
                  Със напречна щанга която не позволява корекции(заварена) губиш възможността за прецизна настройка на геометрията. Макар че до колкото разбирам при теб е само задна, а там не е толкова важно.
                  Отзад по-добрия вариант е с преместване на ушите. Най-малкото което печелиш е че не се ограничават ходовете при артикулации. Обаче пак трябва да е много яко.
                  Да, задна е при мен. И в момента е изместена със 7мм. Толкова излиза и като смятам по промяната на наклона. Горното ухо ще се мести надолу, така или иначе. Обаче не мога да го направя точно. Някои лифт китове за терано си го имат в комплекта. Например Calmini. Моя кит TrailMaster обаче го няма. Има го кита за Pathfinder/terrano 1. Детайла обаче не може да се поръча отделно.

                  Та, искам да наглася задницата, понеже явно машимите за реглаж се лъжат, и предницата няма регулиране. Всъщност имам съмнение и за крив шенкел, обаче с тая разместена задница няма как да разбера със сигурност.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                    Погледннете сглобката, показана от Кинекса.
                    Това е застопоряването по всички камиони.
                    От туй по здраво - здрве му кажи.
                    Поздрави!
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                      Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                      Погледннете сглобката, показана от Кинекса.
                      Това е застопоряването по всички камиони.
                      От туй по здраво - здрве му кажи.
                      Поздрави!
                      Я ме светнете,щангата в единия край е срязазана,и тази прецепена тръба я стяга и фиксира(корегира) според лифта след това ли?
                      Прикачени файлове
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        И аз съм на мнение, че е излишно сложно. Това дето е с червено, го направи жълто и готово. Като стягаш ще натяга конуса, като отвиваш конуса ще охлаби. Толкоз.
                        Кормилните щанги на болгарите е направена така.
                        Като стегна, ще затегне. Ама после надали ще мога да го развия.
                        ...има вариант конуса да е резнат и той на едно място. Така няма да затяга. Обаче остава въпроса със сложната изработка.

                        То явно няма да е това. Ще мисля нещо друго.
                        С по-здрав ключ се развива.Ако има някаде наблизо такъв трактор го погледни,можи да ти сбърши работа.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                          Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                          Я ме светнете,щангата в единия край е срязазана,и тази прецепена тръба я стяга и фиксира(корегира) според лифта след това ли?
                          Да Идеята е че след лифт тази щанга окъсява и моста вместо да е центриран, започва да бяга на една страна. С удължаването на щангата моста се връща на мястото си.
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • #28
                            До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                            Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                            Да Идеята е че след лифт тази щанга окъсява и моста вместо да е центриран, започва да бяга на една страна. С удължаването на щангата моста се връща на мястото си.
                            Идеята я знам колега ,въпроса е че това решение е много оргинално,за сега няма възможност за тунинговани панхарди,а предложението спестява много други заигравки по преправянето на оргиналната щанга чрез нарязване на резби и контра гайки,дано е надеждно,вероятно ще се възползвам от конкретното решение за удължаване на панхарда
                            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                              Амааа тука пак се нарязва резба на двете половини... не си мислете че половинките са само стиснати с лапичките. Вътре си е на резба.
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар


                              • #30
                                До: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                                За това си мислех и аз,сега съм убеден в надеждността на това решение,а случайно да се знае стъпката на резбата ,или оринтеровъчно да е по дълбочка да не изплесне
                                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X