Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсване на стабилизираща щанга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекъсване на стабилизираща щанга

    Здравейте, чудя се как да си направя стабилизиращата щанга на предния мост да се прекъсва когато карам офроуд, и да работи като едно когато съм на асфалта. Мога да си поръчам внос някакви готови комплекти за тази цел, мога и да си изрежа на лазер каквото е необходимо за целта, обаче аргончика, с който говорих, каза че заварката ще се спука. Готовите представляват планка с отвори за два болта, на която има заварена тръба с канал. В тръбата се вкарва отрязаната част от щангата и този канал се пълни със заварка. Значи има начин да се завари, а и не съм прочел по чуждите форуми хората да ги носят на отгряване и после пак закаляване. Другото нещо, което ми идва на акъла, е да направя на ръка на двата края на отрязаната щанга по един шестостен, да си отрежа две дебели планки със същия размер шестостен и отвори за болтове за да се свързват двете части на стабилизиращата щанга, да ги понабия в щангата и тогава да се заварят. Щангата е 25мм диаметър, на работа можем да режем до 25мм, имаме разни манганови листове, не ми се занимава със закалявания и т.н. Идеята ми е, че тогава сглобката ще е основно механична и заварката няма да е под толкова голямо натоварване, че да се пука. За тази идея какво ще кажете?

    От Пловдив съм, ако някой има опит с подобни неща или знае кой ще се навие да направи заварките, моля да каже. Аз ходих при онзи аргончик в началото на Рогошко шосе, Джамбо, но човека направо отказа да се занимава, според него нищо нямало да стане.

  • #2
    Правилно е отказал. За твоя сценарий июа откачащи се биалетки.
    ...и това надали ще ти реши проблемите в гората.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      На Петрол Y61 задната щанга е направена фабрично да се откачва. Или виж как е направено или направо от някоя морга вземаш моторчето с жилото и биелетката и си готов.

      Коментар


      • #4
        На този клип има направена откачаща се предна щанга https://www.youtube.com/watch?v=56gk65bibFE
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          За JEEP има такива неща също.

          Но както Спарки подчерта, без пипнато окачване ще вършат работа колкото на свиня парфюм

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:716wqPhmgSL.jpg Прегледи:0 Размер:169.2 КБ ID:6953253
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            Сложи вместо едната биалетка хидравличен цилиндър. При шосе го "запушваш" и се държи като твърда връзка. Извън пътя го "отпушваш" и той има празен ход.

            Коментар


            • #7
              Аз пък не се сещам реално за какво я слагат тази щанга, освен за да й сменяш периодично биалетките! На Експерта (Пежо) няма фабрично такава и поведението му на пътя е безупречно, а на черно вози като колата на Люк Скайуокър от първи (четвърти) епизод! Върви с 50 км/ч там, където с джипа ще изхвърчиш и с 30! Колега от форума може да потвърди!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                Артикулация му е майката,Вранглерите много го обичат това
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  Това представляват готовите комплекти за щангата:https://www.jimnybits.com/jimny-anti...nnect-kit.html
                  Не че имам някакви проблеми в гората, даже бих казал че нямам някакъв особен опит с офроуда. Просто си човъркам от време на време разни неща. Това джипче беше с много твърдо окачване и полиуретанови тампони, като за кал, и без щанга. Аз му смених амортисьорите с регулируеми, но дори и на най-твърдо пак ми се струва, че много се клати и подскача на пътя. Може и заради много твърдите пружините да е, още не съм ги сменил, ама като сложа по-меки, предполагам, че още повече ще се клати. Колкото до разкачащите се биалетки, вече я разрязах щангата на две и по-скоро не ми се купува друга.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X