Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумите закачат в калника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гумите закачат в калника

    Здравейте колеги. То не е баш офроуд машина, ама да питам за съвет. Сина предобрил размера на гумите и ЕТ-то на джантите дето ги качи на опела на дядо си /Астра комби от 93-та/ и по неравности предните закачат в ръба на калниците. Къса гумата, ще идат зян. Не ще и дума да чува да ги маха щото така опела бил много "насъскан". Та трябва да мисля как да спасявам положението. Известните ми вариянти са :
    1. Повдигане/ 2см/ с гумени подложки над пружините.
    2. Повдигане с фланци над макферсоните.
    3. Раздуване на калниците навън, те и без това са за ремонт, ама това не знам къде могат да ми го направят.
    4. Рязане на калници, ама за лека кола май не съм виждал.
    Прикачам и снимка да се види как е положението. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230812_142501.jpg
Прегледи:257
Размер:573.4 КБ
ID:6933307
    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

  • #2
    Ей никой не ще да даде акъл. Щото не е 4х4 ли, въпроса ли е тъп или нещо е в разрез с правилата на форума. Или на никой не му се пише...Като че, преди четири пет години не беше така тук...
    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

    Коментар


    • #3
      Лифт би било най-лесно, ама пък така ще изгуби вида на бегачка.
      Обикновено нахъсването го прявят младите да е лоурайдър, нископрофилни гуми, джанти поне 21 цола и т,н.
      Младежът, какво иска от колата? Щото гледам доста височки гуми и е сложил.
      ПП: Иначе, евала за ентусиазма. Радват ме такива младежи.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        Лифт би било най-лесно, ама пък така ще изгуби вида на бегачка.
        Обикновено нахъсването го прявят младите да е лоурайдър, нископрофилни гуми, джанти поне 21 цола и т,н.
        Младежът, какво иска от колата? Щото гледам доста височки гуми и е сложил.
        ПП: Иначе, евала за ентусиазма. Радват ме такива младежи.
        Искахме да стане малко по-висока и тя стана с около 20мм и по широка - стана с по 30мм. от страна. Общо взето визията е тази. Малко като на Вин Дизел Доджа. Не искаме да я повдигаме още, защото ще стане нестабилна в завоите. Трябва да вдигнем тъпите калници или да втвърдим пружините. Или някакви бъмп тампони, ама това да не е Патрол...
        Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

        Коментар


        • Skorpion_BG
          Skorpion_BG коментира
          Редактиране на коментар
          При това положение рязане и уширители. Още по "натокана" ще стане! )))
          Последно редактирано от Skorpion_BG; 13-08-23, 20:23.

      • #5
        Има универсални уширители пластмасови от 30-50мм . Използват ги по дрифт колите( по спомен нещо до 150 лева за комплекта струват) . Аз така реших проблема на Субаруто - изрязах калниците и сложих такива уширители.
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #6
          Ако колата е прежалена и е само за къра става с подлагане на тръба между гумата и калника под ъгъл. После търкаляне напред назад докато издуе калника.

          Коментар


          • #7
            ГледАл съм клипчета в ютубата, как се издуват калниците на Г3 с превматична възглавница, вързана с ремъци за купето, или окачването, така че да издуе само в определена посока. ГоуфЪт стана Ургиналдъ.
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #8
              Ъ-ъъъ, колата не е прежалена. Требе да се подходи ентелегентно. Ще става на "птичеловка"... Младежа е първокурсник в ТУ и ше омайва кандидат инженерките с дедо си опела. И ще си кара прането до вкъщи междувременно. Та требе да се бара фнимателно. Ем да не разтурим стайлинга, ем да не батисаме гумите, ем да не изгние по рязаните калници, щото за момента никъде няма и точка ръжда, ама наистина. Толкова запазенна Астра никъде не съм виждал. Внесена почти нова от Италия и гледана само в гараж. Матора е 1,8 125 коня и е пушка. На реални 200хил. Не се продава, просто обяснявам защо искаме да я "насъскаме" за каране. След време може и турбина...може би...
              Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

              Коментар


              • #9
                https://www.youtube.com/watch?v=AHfMKRhY514

                https://ali-avto.com/shop/%D1%80%D0%...6%D0%B4%D0%B8/
                Последно редактирано от KingofROAD; 13-08-23, 22:42.
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • #10
                  С на дядо си Опела,най-много да омае някоя застаряла инжинерка. Та за омайване да използва нещо друго,а Опела да ползва по предназначение. Да му махне задните седалки,да му сложи едно матраче,да му затъмни стъклата и ... Сериозен съм!
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • venkabg
                    venkabg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ех, Камено Карп...как пък го нацели баш в десятката. Щото бива тия работи да се обясняват навреме, а не когато вече има разочаровани.

                • #11
                  Не че нещо, ама gsi си е много кончета за студент първи курс. Вървят тия пущини, да внимава.

                  п.п.Ей доживяхме, внуците да карат на дядо си колата. Па и дядото изтребител има

                  Коментар


                  • #12
                    Това не снимката не е Астра GSI (Астра Джеси).
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X