Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Елементарен въпрос за Jeep Cherokee XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Елементарен въпрос за Jeep Cherokee XJ

    Здравейте , от около 6 месеца имам Jeep Cherokee XJ 2.5td 116 коня . Да си кажа честно не съм "офроудаджия" , а обикновен ловджия хаха . Откакто си бех купил джипката отзад беше "клекнала" и преди 4 дни в един хубав слънчев ден се чу "прассс" . Като слезнах от джипката видях ,че единия ресор (от 4 листа се е счупил . Поръчах нови , монтираха ми ги и "о чудо" джипката и отзад се вдигна . Пак се влюбих... Сега срещнах в интернет един комплект /тампони и люлки/ за повдигане 2 инча / или пишат 5 см. / , та си виках неможе ли още малко да го повдигна? Само ,че един приятел ми вика "да не осуча кардана" , и да видя колко ми е полезния лифт... Рових , рових , рових ... но неможах да намеря, та реших да отворя една нова тема. А трябва ли да монтирам нещо допълнително /амортисьори , пружини / или може само с този комплект /евтино/ да мина ? Моля Ви , не се подигравайте... новобранец съм!

  • #2
    Не го прави!
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Не се занимавай с глупости, не е подигравка. Каквото трябва, в завода са го направили, особенно за ловджии. Десет години имах една фронтера А, къса база с нормални параметри и всичко ми беше наред. Е, сложих ръчни хъбове, ама дребна работа. Последните три години се занимавам с една фронтера Б, повдигната с 10 см. С 31-ци гуми, тъй я купих. Още съжалявам. Към момента, комплекта гуми 31-ци отива към 2000 лева, още карам със старите МТ (имат величествен грайфер), ама ме е страх да давам газ на светофарите, че прави едни пируети в кръстовщето, а хората след мен чукат спирачките, пазят си стъклата. Предните гуми опират на рамата при пълен завой. И там едни пари, все още дребна работа. Омекнали задни пружини, с подмяната - 600 лв. Аморисьри, удължени и "подсилени", с подмяната още х лева. Това само за "повдигането". С предишната фронтера си ходех където си искам, ама с тая ме е страх. Карай си колата, такава каквато е и всичко ще ти е наред. Има едни идиоти, дето ако има два пътя по-лесен и по- труден, избират по-трудния, ама не мисля, че ти си от тях. И .... колкото по-проходим е джипа, толкова от по-далеч ще те вади трактора.
      ​​​​​
      ​​​​
      Последно редактирано от bogilloff; 26-02-23, 00:01.
      ОФБ ДБ X22SE
      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Не го прави!
        Правилно ти хортува Дедо, не го прави ! Казвам го като човек карал 5 години Чероки със "седем сантиметра " лифт + 31" Трябва да спускаш и раздатката с едни планки, трябва да смениш и амовете, защото ще ги скъсаш иначе и... започва многосериен филм
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          2 Инча ти е макс нормалното повдигане,включва и сваляне на дифа както и нови амове,сходимост бяга.След това иска гуми,а те пък искат мотор,твоя е 2.5……..

          Не си играй,от къде да го погледнеш няма смисъл
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X