Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на амортесьори на Дачия Дъстер 2019 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подмяна на амортесьори на Дачия Дъстер 2019 година

    Здравейте, при техническия преглед на Дъстера ми казаха ,че единия амортесьор е омаслен и трябва да му се обърне внимание. След посещение в официалния сервиз за оглед за един маншон ми казаха, че и двата амортесьора са за смяна. Сега дилемата ми е дали оригинални или техни заместители да търся, че и една интересна цена ми казаха за тяхната подмяна, която ме амбицира да си потърся скоба за вадене на пружини. Моля за мнение към марка, която да се насоча.

  • #2
    Ако са задните даже скоба не ти трябва,така са направени,че се сменят с голи ръце.
    Оригинални Не вземай, по зле са от ментетата даже.
    Закс са добри макар и да са леко кисели като цена.

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Ама сигурен ли си? Дали не е 4х4

    • bocho64
      bocho64 коментира
      Редактиране на коментар
      А дали не знам ,че 4х4? На около 30бр. служебни съм сменил амортисьори без скоба. Още на първата го установих това и на другите даже и не вадех скобите от шкафа.

  • #3
    Ако е на под 50000км и оригиналните са сдали, лично бих мислил друг вариант, щото очевидно не са цвете още от завода.

    Ако има KYB, би трябвало да са добре и на сносна цена.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Състезателният Дъстър фърли едни скъпи и завърши с оригиналните. Защо си толкова сигурен?

  • #4
    Колко е интересна тази цена? Защото за 1500 лв в Румъния продават лифт кит Mudster +5 см - 4 пружини и 4 амортиисьора на Bilstein

    Иначе задни амортисьори KYB 338738 - 86 лв/бр. , предни KYB 338737 - 93 лв/бр . Специално от този сайт съм пазарувал доста и са коректни
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #5
      Здравейте, километрите са 102000 от които аз само 12000 навъртях за година. Искат ми за смяната на задните 600лв в официалния сервиз, което мен лично ме стъписа и това било заради тампоните. Погледнах в ютуб как се сменят и смятам , че мога да се оправя, но си трябва скоба за пружината.

      Коментар


      • #6
        600 цирки да им излязат на гъза. 100к километри не са зле като пробег, ама не са и добре. Скоба за пружини има във всеки магазин за такива инструменти. Аз като съм свикнал с джипови железа, и то не от най-големите, всичко по тия коленца ми изглежда хипер смешно. Преди 2 години си човърках Fabia-а, вече не помня за какво, но нещо дребно. То всичко и като детска играчка - малки гуменца, малки пружинки и т.н.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #7
          4х4 отзад е с независимо окачване и си е като отпред. Преди година беше 400. Явно цените си вървят.
          И аз си сменях сам на лендровера задните, но Дъстъра го оставих на сервиза.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #8
            Цените вървят нагоре за съжаление , като предното ТО беше за 390 сега вече е 450лв

            Коментар


            • #9
              Имам скоби , ако искаш ми пиши да ти услужа, в София съм.

              Коментар


              • #10
                Слагай Каяба, 100% ще са по-добри от оригиналните. Скоби има почти във всеки магазин за инструменти за 30-40-50лв.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X