Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Сузуки Джимни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на Сузуки Джимни

    Здравейте, знаете ли как мога най лесно да повдигна джимнито с 8-10см, за да мога да му сложа по големи гуми

  • #2
    Браво никой не иска да помогне

    Коментар


    • #3
      Ако намеря по дълги пружини и по дълги амортисьори от друг автомобил и ги разменя с оригиналните, друго нещо ще трябва ли да правя

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Mario321 Преглед на мнение
        Ако намеря по дълги пружини и по дълги амортисьори от друг автомобил и ги разменя с оригиналните, друго нещо ще трябва ли да правя
        Най-малко трябва да си върнеш мостовете на място,защото ще избягат встрани.

        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • Mario321
          Mario321 коментира
          Редактиране на коментар
          Ясно, по добре да не го барам аз, а да намеря някой който това му е работата

      • #5
        Първоначално публикуван от Mario321 Преглед на мнение
        Ако намеря по дълги пружини и по дълги амортисьори от друг автомобил и ги разменя с оригиналните, друго нещо ще трябва ли да правя
        Първо- Честита Каледа!
        Като намериш по-дълги пружини,дали амортисьорите,ще го понесат? Искаш да го повдигнеш лесно или евтино? Мажеш ли сам да го направиш,имаш ли представа от автомобилно окачване?
        Това са насочващи въпроси ,не е заяждане.

        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • Mario321
          Mario321 коментира
          Редактиране на коментар
          Честита Коледа !
          Ще сложа по дълги пружини и по дълги амортисьори . Искам да го повдигна по възможност на по приемлива цена . Изглежда сам ще ми е трудно, ще търся някой да го направи както трябва в районна Пазарджик или Пловдив, ако знаете някой който ще свърши работа както трябва дайте координати.

      • #6

        Не мога да те насоча към някой от посочените региони,но е добре да намериш с кого да се консултираш. 10 см. или 4 инча е сериозен лифт и променя много заводското положени на мостовете и на карданите.Ако направиш икономии в началото,ще плащаш доработки в последствие.Помисли,дали искеш само лифт на окачването или мажеш да съчетаеш по малък лифт на окачването с бодилифт-повдигане на купето спрямо шасито.
        Успех.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #7
          Колегата явно си мисли,ч е 10 см не е нищо особено, а то си е зверски лифт.
          За сведение-темата на Славин за повдигане на витара. Две витари са строени една до друга. Едната фабрична, другата с 5 см лифт. Разлика балкан. А с 10 см нап-раво не ми се мисли.

          За Пловдив се свържи с traveling, Краси, ако не го намериш из темите-кажи, ще го намерим. Търси из Сузуки раздела, там го имаше по-често.
          Той е в час с тунинги и лифтове, но ако не може да се занимае с твоята машина-със сигурнст знае към кого да те насочи.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #8
            Кольо,аз все си мисля че той иска не да сложи подложки 10 см,а с толкова да се промени разстоянието между гумата и веждите на калниците....
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
              Кольо,аз все си мисля че той иска не да сложи подложки 10 см,а с толкова да се промени разстоянието между гумата и веждите на калниците....
              Е,за тази цел,трябва да отдалечиш мостовете от купето с 10 см.Тоест или лифт на окачването с 10 см., или 5 смл боди лифт + 5 см. лиф на окачването.
              ПП. сетих се и друг вариант- нископрофилни гуми,ма се отдалечадаме от идеята за повишаване на просвета.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #10
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:179.8 КБ
ID:6540174 Пример...и двете са повдигнати ...
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #11
                  Това в Толева махала ли е?

                  Коментар


                  • aldr
                    aldr коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не знам махалата , от форума съм ги копирал

                • #12
                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Това в Толева махала ли е?
                  Точно преди прелеза на линията София-Банкя е.

                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                    Точно преди прелеза на линията София-Банкя е.

                    Тъй де!
                    При Митака и Нинджата.

                    Коментар


                    • taran
                      taran коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да,но ако правилна съм разбрал от другата тема на колегата Mario321 ,от тази тема вече няма нужда.

                  • #14
                    Има има нужда, там е станала няква грешка .
                    Иначе днес гледам калниците на джимнито и се чудя ако ги резна, да им разширя обиколката с 4см, да махна предната и задната броня, за да мога да му сложа гуми 31/10.5/R15 може и да стане тая работа, ама се чудя после пък ако реша нещо да сменям джипката и няма да мога да го продам

                    Коментар


                    • #15
                      След гумите следват мостовете. Няма да устискат на този размер.
                      Освен, ако не ги караш само по черни пътчета като избягваш локвите.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X