Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ограничителни колани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ограничителни колани

    Здравейте,
    трябва да си направя "временни" ограничителни колани защото хода на амортисьорите ми е по-дълъг от пружините.
    Питането е мога ли да ги направя от 8мм въже за теглене.
    А и всъщност "стандартните" колани от какво се правят?
    Nissan Patrol Y61

  • #2
    От колан за теглене, от най-дебелите.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от quadra
      От колан за теглене, от най-дебелите.
      А с какво се "защипват"
      Nissan Patrol Y61

      Коментар


      • #4
        https://htftp.offroad-bulgaria.com/R...6/152_5259.JPG

        Коментар


        • #5
          Зашиват се. Там където шият платнища за ТИР-ове шият такива дебели неща.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            С такива колани ми бяха и Голфовете. Носих на обущар и ги зашиваше с найлонови конци. Никога не се късаше по шевовете.
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              До: Ограничителни колани

              Ще ми се да възобновим малко темата за колани. В Тетевен видях, как подскачат някои от колите. Струва ми се, че за дадени препяствия са задължителни, защото пружините имат интересен ефект. Та да споделите своите наблюдения. При рали, траял и хард разходки. Необходими ли са? Кога? Къде? При какъв лифт и захващане?
              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

              Коментар


              • #8
                До: Ограничителни колани

                По скоро се използват да ограничат моста при скок,тогава най вече се получава нежелания ефект,биле се късали амортесиори,да, при скоци се чупят много неща,аз съм чупел преден диф,виждал съм пружина да изскача на независимо окачване и на триалче,но то си е до водача,но почти всички подготвени джипове за скоростен офф роуд го имат,освен триалните машини,които ползват ходовете си до последния милиметър
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #9
                  До: Ограничителни колани

                  И на траяла в Тетевен се бяха вързали някои, щото като отскокне и ...
                  Ама то този траял си е и скоростен.
                  Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X