Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За фланци ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За фланци ...

    Здравеите, карам Диско 1 и поради липсата на джанти с -ет реших да търся фланци. Цени от около 300-800,намерих и тези www.etebg.com произвехдат стоманени,цените поносими.Някой ползвал ли е стоманени фланци,и +3,4кг натоварват ли излишно мостовете ?
    _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
    Disco 200 TDI

  • #2
    До: За фланци ...

    Какви гуми смяташ да слагаш? За гуми до 33'' , модуларите от Падок са напълно достатъчни, въпреки, че са изнесени само с по 2.5см спрямо оригиналните джанти. Това за 16-ките, 15-ките са с по-голям офсет.

    Коментар


    • #3
      До: За фланци ...

      Вече се предлагат и 10х15, 10х16 с оффсет - 32 от Black modular.
      Има ги при Девон 4х4 http://www.devon4x4.com/products_a/c...er-wheels.html

      Коментар


      • #4
        До: За фланци ...

        До сега карах на щатните джанти 245\70\16 ,но опираха на носачите,в момента съм с щатни от Дифендър с 215\70\16 и изглежда много зле .Идеята е не по големи от 235\85\16 или 7,50\16 ,а дали и те няма да опират. 10\16 ще иска по широка гума ,а динамиката съвсем ще си замине.Може ли на щатните джанти с 3см фланци да сложа 32/толкова ги сметнах/ без да упират?
        _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
        Disco 200 TDI

        Коментар


        • #5
          До: За фланци ...

          Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
          Здравеите, карам Диско 1 и поради липсата на джанти с -ет реших да търся фланци. Цени от около 300-800,намерих и тези www.etebg.com произвехдат стоманени,цените поносими.Някой ползвал ли е стоманени фланци,и +3,4кг натоварват ли излишно мостовете ?
          ако търсиш джанти.0898-670722

          Коментар


          • #6
            До: За фланци ...

            Еми то за да не опира се въртят ограничителите болтове и спира.То иначе каквато и гума да сложиш ще опира ако са навити прекалено много.
            M.P.

            Коментар


            • #7
              До: За фланци ...

              Аз съм тъпо парче за това те моля да ми обясниш без да изхвъля джантата навън как да се справя ,или ъгъл 30 гр за завой ми стигат?
              _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
              Disco 200 TDI

              Коментар


              • #8
                До: За фланци ...

                Идеята ми е че щом с толкова малки гумета опират значи са прекалено навити.Хората слагат къде къде по-големи гуми и си карат със серийни джанти без фланци.Мисля че до 32" става и със серийни джанти с леко ограничаване на завоя.
                При мен с 8" модулари които са с около 3см по изнесени от стандартните с 265/75R16 опира за разлика от стандартни джанти с 235/70/16

                Моя съвет е да си купиш модулари от Англия които в момента заради курса на паунда са много евтини + като продадеш старите връщаш една голяма част от парите.Пък и са много по-красиви от стандартните.

                Успех!
                Последно редактирано от Chico; 03-04-09, 14:57.
                M.P.

                Коментар


                • #9
                  До: За фланци ...

                  На 10*16 колко тясна гума мога да сложа?
                  _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                  Disco 200 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    До: За фланци ...

                    Мисля че поне трябва да е 255 ширината ,ама в раздел гуми имаше някаква тема относно ширините на гумите и джантите
                    M.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: За фланци ...

                      Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
                      На 10*16 колко тясна гума мога да сложа?
                      Минималният размер е 290, 300 мм. Като инчове можеш да си го сметнеш. Производителите на гуми в спецификацията с размери винаги дават допустимата граница на ширината на джантите.
                      Например гума с размер 35 х 12,50х15 с допустима граница на ширината на джантите между 8" и 10". Препоръчителен 10".
                      Или 255/85/16 , допустима граница 6,5" до 8" - препоръчително на 7".
                      Винаги трябва да се спазва , не само ширината на гумата е от значение. Много важни са и диаметъра на гумата,и цолажа на джантите от който зависи размера на борда.
                      От тези съотношения, зависи как ще се държи гумата, как ще работи. Много хора ги слагат съвсем фриволно и после гумата била боклук , износвала се бързо, и не работила добре в калта. Е няма да работи, ако не се спазват прпоръките. Иначе хората нямаше да ги пишат.
                      Последно редактирано от Виктор Мечкаров; 04-04-09, 19:50.

                      Коментар


                      • #12
                        До: За фланци ...

                        Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
                        Здравеите, карам Диско 1 и поради липсата на джанти с -ет реших да търся фланци. Цени от около 300-800,намерих и тези www.etebg.com произвехдат стоманени,цените поносими.Някой ползвал ли е стоманени фланци,и +3,4кг натоварват ли излишно мостовете ?
                        Здрасти аз преди няколко седмици купих фланци за Тойотата от вромос.Алуминиеви са заводски алумуниеви 37 мм.Цената е 200 лв така че е по ниска от тези 300-800 които си посочил
                        Toyota 4runner
                        3000cc V6

                        Коментар


                        • #13
                          До: За фланци ...

                          За Ланд Ровър цените са други
                          _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                          Disco 200 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            До: За фланци ...

                            Обърни джантите на обратно

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: За фланци ...

                              Колега имали някакви последствия с обръщането на джантите по окачването и какво мога да очаква, ако го направя. Пробвах само на крик изглежда добре, но ме притеснява да не натоваря болтовете или да огъна джантите.
                              Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X