Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

    Здравейте колеги.Днес един наш съмишленик ме попита какъв според мен трябва да е демпферния амортесьор,и ........аз не можах да му дам 100процентов отговор.Дали да е газов или маслен двойно действаш.По принцип на човека му е изтървал амортесьора и той няма пари за оригинален или спортен такъв.Идеята му да намери подходящ по размери от някакъв автомобил и да го ТеНеТеМоса.Това всъщност си е негова работа,и ефектът не знам точно какъв ще е ,но ми стана интересно какъв тип са демпферните амортесьори и подходящ от лека кола би ли могъл поне на 80 процента да върши същата работа.Предварително ви благодаря.Поздрави.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

    То има ли изобщо газови демпфери?
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

      От кола ако не е денферен амортисьор няма да стане ! защото обикновенните ( за гумите ) като ги сложиш легнали неработят !
      Под спортен незнам какво разбираш,но TJM,OME и повечето подобни неса спортни а експедиционни окачвания ! те са много добър вариянт , даже перфектен и в повечето случей са по евтини от оригиналният денфер ! цена варира около 200-240 !
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • #4
        До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

        Не правете експерименти,слагайте оригиналния,другите варианти са излишни гимнастики

        Коментар


        • #5
          До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

          1.Демпфера си е демпфер - работи и в двете посоки с еднакво усилие не правете грешка да монтирате нормален амортесиор.
          2.Да има газови демпфери например TJMа който съм сложил на Патриота. Не съм се замислял каква им е конструкцията на за разлика от газовия амортесиор не се саморазгъват.
          3.Желателно е демпфера да е съобразен с теглото на колата и силата и чувствителността на хидравличната (механична) кормилна уредба. Например демпфер от бус Мерцедес не работи добре на УАЗ (слаб е) въпреки, че размерите му позволяват да се монтира прекрасно.

          Коментар


          • #6
            До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

            Широчината на гумите е определяща за твърдоста на демпфера.

            Коментар


            • #7
              До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

              Какъв е модела на джипа?
              Защото аз си сложих TJM и мога да му подаря моя оригиналния.
              От toyota LJ 70

              Коментар


              • #8
                До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

                Първоначално публикуван от <bedniagizmi> Преглед на мнение
                Какъв е модела на джипа?
                Защото аз си сложих TJM и мога да му подаря моя оригиналния.
                От toyota LJ 70
                Ами Патролджия е...като мен.Аз лично/макар и за сега моя да си е наред/мисля да го сменя с такъв на ТЖМ или ОМЕ,но не знам кога ще е това/в близко бъдеще надявам се/.Незнам дали от Тойотата ще стане/въпрос на замервания/,но ако не става вече му предложих ако може да изчака да му подаря моя.Ще го накарам да премери и ще пусна размерите.Поздрави.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

                  Не знам как е захваща на патрула.Но на моята TOYOTA е с два накрайника.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

                    Първоначално публикуван от <bedniagizmi> Преглед на мнение
                    Не знам как е захваща на патрула.Но на моята TOYOTA е с два накрайника.
                    На Патрола е ухо-ухо.Ето така изглежда.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      На Патрола е ухо-ухо.Ето така изглежда.
                      Явно има разлика между Патрулите ...

                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

                        Я виж ти кои си е сменил скоро демпфера и може да ти помогне.
                        Това е шегичка сори не мога дати помогна имах желание.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какъв трябва да е демпферния амортесьор.

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Явно има разлика между Патрулите ...

                          Ха сега де....значи на моя човек трябва да го видим какво е захващането.......а уж са еднави модели...може би в годините има някакви изменения
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X