Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Фиат Дукато

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на Фиат Дукато

    Здравейте колеги,как може да повдигна Фиат Дукато.Става въпрос за малко повдигане-5-6 см.Целта е да стане малко по-проходим респективно по-висок по меки пътища.Знам ,че ще кажете : вземи си джипка ама не ми върши работа.От Пазарджик съм ако знаете някой ,който се занимава с това дайте координати.Мерси Иван

  • #2
    От: Повдигане на Фиат Дукато

    Значи отпред подложки (алуминиеви) между купето и лагера на макферсона 1.5 см макс 2см! Отзад ще си щпренгваш ресьора. И по високи гуми 1.5см.
    До 3 см станаха! По високо незнам!

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане на Фиат Дукато

      Колега Коя Година е Дукатото

      Аз правих няколко упражнения с въздушни възглавници от зад но си е пълен ташак нищо нестава!!!
      След това му взех ресиор с по малък под него и той слегна за 1 година!
      И се ядосах взех същите ресиори от едно дукато срезах и ушите и ги подложих тях сега демек съм с два дълги и няма проблем.
      Но уви предницата ми остана ниска и вече 1 година се каня да я задигна но все неми оставя време.
      А предницата мисля да намеря стари тампони на амортесиорите и тях някакси да вкарам между купето и работещия си тампон!
      Ако искашмога да ти щракна снимки утре

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане на Фиат Дукато

        Искам снимки,как да не искам.Мислих и аз по въпроса с въздушни възглавници ,но цената е доста висока и ако не свършат работа -язък.Не искам да го вдигам с много,смятам да го правя на кампер и искам да е малко по-висок като ходим по балканите да не задира по коловозите.То ще е хубаво да има и нещо под картера.Сега е 15 цола ако мина на 16 и от там ще се повдигне малко.А кой може да направи подложки?Те специални ли са или се сваля макферсона и по него всеки стугар ще ги врътне?Не ги разбирам тези работи и затова пита-всеки сувет е от полза.
        Пропуснах годината 2001

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане на Фиат Дукато

          Писах още вчера,но незнайно защо още е минало през цензурите.Буса е 2001 год. Мислех да слагам въз.възглавници, но са доста пари и ако не стане -язък за набутването.Ще го преправям на кампер(някой ден) и искам да го повдигна да не заравя по коловозите около язовирите.Не си правя илюзии ,че ще стане 4х4 ,просто малко повдигане.тези втулки отпред специални ли са или всеки стругар може да ги направи.Предполагам,че трябва да се свали макферсона за модел.

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане на Фиат Дукато

            Голяма заблуда е да смяташ, че увеличаването на размера на джантата помага за повдигането на МПС. Има достатъчно 15 цолови гуми с по-големи размери. Просто ги разгледай.
            Къде по-точно ти опира буса в коловозите? Обикновено опира ходовата част. А този проблем не се оправя с повдигане на купето. Ако коловозите стигат до купето, по-скоро не трябва да влизаш там с бус 4х2.
            Проучи колко големи гуми можеш да монтираш. Най добре питай някой гумаджия. Оригиналният размер на Дукато е 205/70/15 което е 67 см диаметър. Ако успееш да сложиш 215/80/15 (72.5 см диаметър), ще е добре.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане на Фиат Дукато

              Нищо не смятам.Питам защото не разбирам,аз ако разбирах нямаше да питам.Ето това предложение със смяна на гумата с по-голяма ще го проверя.Ще проверя и идеята с подложки на макферсона,а също и с доп.лист на ресьора отзад.

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане на Фиат Дукато

                Моя Транзит фабрично е с 225 70 15с
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X