Обява

Свий
Няма добавени обяви.

повдигане на Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • повдигане на Freelander

    Здравеите отново.....въпросът ми сега е, как бих могъл най-лесно и с не кой знае колко парички, да си повдигна СУВ-чето ? Предполагам тук можете да ми дадете съвет за това и дали има смисъл от повдигане. Така като го гледам с предното и задното му окачване, ми се струва, че ще е трудна задача ???

  • #2
    До: повдигане на Freelander

    Не е сложно като изпълнение.Но е рисково.Фрийлендъра е с независимо окачване и на двата моста и може да имаш проблем с каретата после.Аз лично съм слагал пружини от ВАЗ 2104 отзад(режат се 2 витки,че са много дълги),а за отпред се правят или подложки,или удължители на стеблата на амортисьорите(тогава задължително колани).Приблизително 2" се получава.Не прекалявай с по-големите гуми,че отдолу е горе-долу Голф и с това купе...А и липсата на бавни-ще стане тромав.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: повдигане на Freelander

      Хмммм....така като чета, май по-добре да не пипам нищо по окачването, а най-много да сменя гумите, но какви??? Vladi333 беше питал, но така и не разбрах с колко могат да с еувеличат. Сеганите с ами 195/80/15 . Смятам да слагам стоманени 16 цолови джанти(все още не знам какви) и доколкото виждам калниците едва ли ще ми позволят много своеволи. 205/75/16 как ви се струва...или може още ??? За тромавото не го мисля, с нов съединител съм вече ))))

      Коментар


      • #4
        До: повдигане на Freelander

        Гуми се избират според нуждите. Като сложиш гуми с по-голям диаметър, ще повишиш натоварването на трансмисията и двигателя. Ако имаш файда от това - добре, но ако не ти е нужно - недей.

        Коментар


        • #5
          До: повдигане на Freelander

          Ами аз съм с такива.
          А като питах да сложа други ми казаха " По добре не слагай по-големи"
          И аз така. По здравословно било за семейния бюджет.
          Прикачени файлове
          [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

          Коментар


          • #6
            До: повдигане на Freelander

            Хммм...да и аз това виждам от тук, от там във форума, но ми с еиска поне с 4-5 см. да увелича височината, но пък не знам както казвате какво може да стане с трансмиситя??? Ако може някои който е сменял да каже, какво се е случило след няколко хиляди километра, ще съм много благодарен ?
            Реших да слагам малатеста кобра, и искам да има оптимална полза от тях, тъи като ми се е случвало да поударя, за сега леко каросерията отдоло ?

            Коментар


            • #7
              До: повдигане на Freelander

              4-5 см. не е малко.

              Freelander-a е количка, която е най-добре да се кара в заводска комплектация, като окачване, гуми и т.н. Не, че няма и готови китове за повдигане, но за тази кола, и за основното й приложение е безсмислено. Мое мнение.

              В момента, в който са ти необходими вече Кобри, или подобен тип гуми си за друг 4х4.

              Коментар


              • #8
                До: повдигане на Freelander

                +100
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  До: повдигане на Freelander

                  Ако само заради това, че си я закачил отдолу искаш да я повдигнеш, по-добре поработи върху техниката си на каране. Аз с голф 3 карах по пътища, по които местните караха или обречени жигулки или камиони. И само одрасквах нещо, но и през ум не ми минаваше да повдигам голфа, защото не мога да го използвам като джип. А и ако само за няколко хиляди километра искаш да ползваш фрийлендъра, тогава го повдигай както ти хрумне - все ще издържи толкова. Но ако искаш да караш по-висока кола и то наистина да я караш, то това няма да стане с фрийлендъра, според мен, а както чета и постовете на знаещите - и според тях.

                  Коментар


                  • #10
                    До: повдигане на Freelander

                    Точно така.Всичко е възможно,зависи на каква цена...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      До: повдигане на Freelander

                      А изобщо съветват ели ме да слагам гуми КОБРА ??? И ако да, то какав размер 205/75/15 или 235/75/15 ? При вторите колата се повдига с 4 см., а при първите пада с 4мм.? Целта на гумите е за лов ??? КАлни и заснежени, баири, дерета, склонове???

                      Коментар


                      • #12
                        До: повдигане на Freelander

                        За лов тая кола по принцип НЕ СТАВА. Няма бавни, мотора е слаб и двойното не е истинско двойно с твърда връзка а е само виско... Става единственно за пикници.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          До: повдигане на Freelander

                          Първоначално публикуван от Sunshines Преглед на мнение
                          Здравеите отново.....въпросът ми сега е, как бих могъл най-лесно и с не кой знае колко парички, да си повдигна СУВ-чето ? Предполагам тук можете да ми дадете съвет за това и дали има смисъл от повдигане. Така като го гледам с предното и задното му окачване, ми се струва, че ще е трудна задача ???
                          Колега не пипай колата, ще се счупи. Карай си я така или послушай Яро и се ориентирай към джип.
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #14
                            До: повдигане на Freelander

                            ПРедполагам си прав ! И все пак не разбирам, защо фрилендъра е по-податлив на 4упене, примерно от гранд витара или Kia Sportage....примерно ???
                            За джип, ще си взема един ден и смятам да е wrangler

                            Коментар


                            • #15
                              До: повдигане на Freelander

                              Първоначално публикуван от Sunshines Преглед на мнение
                              ПРедполагам си прав ! И все пак не разбирам, защо фрилендъра е по-податлив на 4упене, примерно от гранд витара или Kia Sportage....примерно ???
                              За джип, ще си взема един ден и смятам да е wrangler
                              Глей ся,пич.Имал съм Фрийлендър(мисля,че съм ти писал навремето на ЛС),след това си купих КИА Спортидж(имам я още),след това КИА Соренто ЕХ(продадена),след това Голф2-Синхро(откраднаха го).Сега карам една дълга Витара(на колега от форума е-продава се),из гората по разхотките карам една къса(подготвена)и ти казвам,че Фрийлендъра е най-слаб,като чупливост,от всички изброени.Това не означава,че не го харесвам-напротив.Но той,отдолу,си е Голф.Със същата здравина и размер са по-голяма част от чарколяците по окачване и трансмисия.А купето е по-голямо и по-тежко.За асфалтя-няма проблем,но вкараш ли го в гората...Ако си го прежалил-давай!Сеир да има.По мое мнение,може да го прекараш на доста трудни и тежки места.Въпросът е колко пъти и на каква цена съответно.
                              П.С.От по-гореизброените возила,смятам,че КИА-та е най-здрава.А аз успях да я потроша дотолкова,че да си я правя наново и по друг начин.Но тя има база от която да се почне нещо.А фрийлендъра-няма.Той си една по-висока кола 4х4.Има разни благинки-ТС и система за спускане,АBS.Но няма "бавни",защото не е проектирана за безпътици.Съвет:карай си го по пътищата.По черните-с по-голямо внимание.Сложиш ли Кобри-готви се за ремонти.Те подлъгват да се набухаш някъде...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X