Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уретанови буфери

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уретанови буфери

    Някой може ли да каже нещо повече за тези буфери.
    цената ми е ясна,както и монтажа,
    интересуваме дали няма да се пребия някъде с колата и дали возията ще се промени към добро или лошо.
    като информация в сайта им пишат добри неща.
    Малко инфо от сайта им.
    "TTC пружинен буфер е продукт който се счита като автомобилен аксесоар за повишаване на комфорта при неравни пътища, повишена стабилност при завои и предпазване на амортисьора от удари. Нашият продукт се инсталира на пружината на автомобила и поема вибрациите от неравен път, улични бабуни и дупки, както и повишава комфорат при дълъг път."


    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

  • #2
    От: Уретанови буфери

    Близо до частната автогара , арменския магазин за авточасти продават такива гумени. По спомен 18лв комплект.
    Вършат някаква работа.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: Уретанови буфери

      Говориш за тези гумички, които се монтират между витките на пружината, нали?
      С каква цел и на каква кола ще ги слагаш?
      Скорпион-а от Ямбол също предлага такива.
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #4
        От: Уретанови буфери

        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
        Говориш за тези гумички, които се монтират между витките на пружината, нали?
        С каква цел и на каква кола ще ги слагаш?
        Скорпион-а от Ямбол също предлага такива.
        За Дъстъра си мислех.
        целта не я знам още, защото не знам какъв е ефекта и дали ще има такъв.
        Попадна ми тази информация и ми стана интересно и търся някакво мнение
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Уретанови буфери

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Близо до частната автогара , арменския магазин за авточасти продават такива гумени. По спомен 18лв комплект.
          Вършат някаква работа.
          Каква точно работа вършат. Същия ли е ефекта,който указват и производител/дистрибутор или е само рекламен трик да се продадат поредните китайски джуджавки
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Уретанови буфери

            Взимай и не питай! После ще разказваш, дали има смисъл.
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #7
              От: Уретанови буфери

              Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
              Някой може ли да каже нещо повече за тези буфери.
              цената ми е ясна,както и монтажа,
              интересуваме дали няма да се пребия някъде с колата и дали возията ще се промени към добро или лошо.
              като информация в сайта им пишат добри неща.
              Малко инфо от сайта им.
              "TTC пружинен буфер е продукт който се счита като автомобилен аксесоар за повишаване на комфорта при неравни пътища, повишена стабилност при завои и предпазване на амортисьора от удари. Нашият продукт се инсталира на пружината на автомобила и поема вибрациите от неравен път, улични бабуни и дупки, както и повишава комфорат при дълъг път."


              И колата започва да вози като каруца.При неравности точно пружината обира удара когато сложиш между витките тампоните блокираш работата на пружината.

              Коментар


              • #8
                От: Уретанови буфери

                Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                И колата започва да вози като каруца.При неравности точно пружината обира удара когато сложиш между витките тампоните блокираш работата на пружината.
                Въпроса беше дали някой е пробвал,а не предположения. С нашите неравности(дупки,ями и т.н) по нашите пътища,каквото и да караш все едно си в каруца или много бързо започва да вози като каруца
                Но не блокираш цялата пружина,а само малка част от нея.
                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                Dacia Duster 4WD

                Коментар


                • #9
                  От: Уретанови буфери

                  Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
                  Въпроса беше дали някой е пробвал,а не предположения. ...
                  Вземи пробвай, пък напиши!

                  Лично на мен ми се губи смисъла да се блокира работата на пружината. А пък за предпазване на амортисьорите от удари при пълно свиване на окачването, производителите на автомобили обикновено предвиждат в конструкцията бъмп стопове (може да се нарекат и "буфери").
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уретанови буфери

                    Ограничават хода на пружината. Понеже след като от автомобил се качих на джип и се озовах в лунапарк от черните пътища до дома, реших да укротя гъза на фронтерата.
                    Просто става малко по твърда задницата. Определено при хода надолу предпазват и амовете от рязко свиване.
                    Ако решиш да купуваш първо прегледай дали е здраво бомбето където ляга пружината(въпреки че нова кола), че при голяма дупка да не се озове всичко вътре в купето.
                    Върви при арменците ако искаш да пробваш, не се набутвай с уретани някакви си.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уретанови буфери

                      Това някога слагаха на полумъртви жигули, от които се иска да товарят поне колкото Газка. Добър начин е да счупиш пружина. Тя вече не работи с цялата си дължина пълноценно. Една част поема много повече деформация, друга част почти бездейства.
                      Интензивно гънещата се част, се уморява значително по-бързо и в крайна сметка е въпрос на време да се строши.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уретанови буфери

                        Ще загубиш всякакъв комфорт от гледна точка на твърдостта на окачването , пружините се трошат бързо защото тези тампони не могат да се закрепят неподвижно и се местят по витките а от там се усуква и пружината + неравномерното разпределение на натоварването = главоболие !
                        Цената на 1бр от гумените тампони беше 2 лв. и са редовно употребявани при таксита (с метан) и руските зверове
                        Uaz 469 2.4 D MB
                        KTM 600 ROTAX
                        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уретанови буфери

                          Да се намеся и аз от край време не правя вложки за пружини,защото това е отживелица от соца поне от тогава са и матриците де.
                          Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                          На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                          Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уретанови буфери

                            Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
                            За Дъстъра си мислех.
                            целта не я знам още, защото не знам какъв е ефекта и дали ще има такъв.
                            Попадна ми тази информация и ми стана интересно и търся някакво мнение
                            От друга страна Скорпиона може да ти направи едни 5 см. подложки за Дъстера и нещата да си дойдат на място .
                            пп. и едни гумички 215 75 15
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уретанови буфери

                              Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                              От друга страна Скорпиона може да ти направи едни 5 см. подложки за Дъстера и нещата да си дойдат на място .
                              пп. и едни гумички 215 75 15
                              Това е другия вариант,който и е по добрия,но дали е по удачен.
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X