Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьорите съскат - нормално ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьорите съскат - нормално ли е?

    Защо чисто новите ми амортисьори, при плавно преминаване на големи неравности (примерно легнал полицай), издават съскащ звук? Т.е. мисля си че са амортисьорите, защото звукът идва при раздвижване на окачването и приблизително оттам. Не се сещам кой друг детайл ще го издава, а и само амортисьорите са нови.

    Не се смейте, никоя друга кола не ми е съскала. Може този модел да са така (самия звук не ми пречи), може да е въпрос на разработване, а може и да са менте и да ми се задава беля. Не знам.

    Да тропа, трака, дрънка или скърца - заповядайте, вземете си още. Но този звук е равен и чист, почти като да е нарочно. Амортисьорите са маслени (т.е. без газ под налягане и не се разпъват сами в свободно състояние).

  • #2
    От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

    Поне на няколко коли са съскали. Нищо нередно, така са направени. Кое точно им съска не знам, но си е заложено в конструкцията.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

      Ясене, не беше ли карал Фабия, или само фаровете си и псувал?

      Съска си откак е кола. Даже по-скоро "въздиша". Нормално е. Предполагам имат накакъв маншон някъде, или нещо от сорта, и съскането е от вентилационната му дупка.

      ...или пък вътре са си шумни, знам ли ги. Съскат ми само предните, макферсоните.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

        И на мен на 124 ми съскат, ама идея си нямам с какви амортисьори съм. А - и на Вектрата ми съскаха, та явно е нормално.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ясене, не беше ли карал Фабия, или само фаровете си и псувал?
          Карал съм Фабия и не съм чул такова нещо.

          Не ще да е въздух от маншон през дупка - звукът е по-силен, нещо хидравлично ще да е вътре. Ама щом не се брои повреда - да си съскат, преставам да ги мисля.

          Коментар


          • #6
            От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

            Ами, ако са "маслени", не би ли трябвало при рязко действие, да се чува как преминава течността ? Понеже и на други коли съм слушал, че съскат, но пък си е нормално
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #7
              От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

              Те всъщност всичките са маслени. Само дето едните са под налягане. Това сигурно е и обяснението де - имаме си кавитация, където маслото минава през тясна дупка. При високо налягане кавитацията става по-трудно.

              Коментар


              • #8
                От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

                Ако го чуваш че съска значи работи
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • #9
                  От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

                  И моите на Ровъра "съскат" ,маслени са
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

                    Съвсем нормално. Ако застанеш до легнал полицай за 5 мин. и слушаш преминаващите, ще чуеш съвсем ясно съскането-ако са им изправни амовете, разбира се.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

                      Така е, нормално е, и аз наскоро се заслушах след смяна именно с маслени.
                      Може да не си чувал, защото не си сменявал преди...(както и аз не бях сменявал до скоро)
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

                        Като спре да "съска" се притеснявай. Съскащите работят правилно.
                        Уморените коне не ги убиват , нали ??

                        Коментар


                        • #13
                          От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

                          И жена ми съска вече над 11 години но всичко си и работи съвсем нормално. За момента смяна не се налага.
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

                            Жената ако само съска е добре. Аз съм попадал и на други варианти.

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Може да не си чувал, защото не си сменявал преди...(както и аз не бях сменявал до скоро)
                            Само с "газови" съм сменял досега.

                            Прочее, каква е практическата разлика между "маслени" и "газови"? Маслените съскат, друго? Различно ли живеят, различно ли возят, имам предвид при равни други условия? Или няма такова нещо като "равни други условия" ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Амортисьорите съскат - нормално ли е?

                              Газовите се държат по стабилно в завой и при по-голям товар колата се люлее по-малко. Например на къса витара, ако сложиш отзад газови започва да друса много, а на дълга си се държи нормално, при натоварена дълга с маслени има едно неприятно люлеене .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X