Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полиуретанови тампони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Полиуретанови тампони

    553 лв. 1500 км. състезателно каране и още около 4000 км. ежедневно + разходки и не са мръднали !

    Коментар


    • #17
      До: Полиуретанови тампони

      Първоначално публикуван от Stanislav4o Преглед на мнение
      Някой може ли да каже колко издържат полиуретановите тампони за по лек и тежък офроуд,и ме интересуват цени на комплекта за Нисан Патрол (GR Y60)?
      Моите са още живи след над 12,000 км, в т.ч. и много офроуд.
      Единствената жертва, констатирана досега, беше една от втулките на предната напречна щанга. За нея обаче май определен принос имаха и недобре затегнати болтове на носач.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        До: Полиуретанови тампони

        Някой ще ми каже ли колко струва такъв кит за Диско1 и откъде да го купя.

        Коментар


        • #19
          До: Полиуретанови тампони

          От Paddockspares,около 150лв + доставка(най-много 50лв.)
          M.P.

          Коментар


          • #20
            До: Полиуретанови тампони

            Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
            Аз имам малко развитие, та да споделя все пак, значи тези тампончета се оказа, че се правят от найлон, не от полиуретан.
            Както и да е намерих фирма, която внася такива материали и продава и на дребно. От тях си купих Nylatron GS, който мисля да свърши перфектна работа.
            Продават и полиуретанови заготовки, ето сайта им -
            http://www.oblicos.com/
            Не видях никакви тампони на този сайт.

            Коментар


            • #21
              До: Полиуретанови тампони

              имах някаква "състезателна" джипка нисан патрул. той бе от всякъде с полиуретанови втулки и тампони. много по чувствително и прецизно е управлението и "стоенето" в пътя за разлика от гумените оригинали.
              единствено на задния носач от ляво се налагаше смяна на около 1000 (хиляда)км. другите държаха по два сезона.
              въведеното производство на заменки с нещо тип-бг съм пробвал на Г-класата с нейните втулки и тампони за носачите на преден и заден мост. единствено тези които се слагат на носача към рамата трябва да се сменят след около 80-100км каране (имам предвид моето каране на състезание). но пък струват 5 лв за клиента.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #22
                До: Полиуретанови тампони

                Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                ...Продават и полиуретанови заготовки, ето сайта им -
                http://www.oblicos.com/
                Аз този сайт не мога да го отворя, но искам да питам: може ли от такива "заготовки" да се врътне тампон на струг? В смисъл възможно ли е да се сглоби читав тампон в гаражни условия?



                Мерси.

                Коментар


                • #23
                  До: Полиуретанови тампони

                  Аз също си правих танпони /фтулки/ в гаражни условия.Купих си материал /46 лв. за КГ./ после при стругара и готово.А материал има различен по сила и диаметър.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Полиуретанови тампони

                    Колега Бианки, би ли сложил малко снимки или сподели малко повече подробности за самоделката, това мен лично ми предстои и живо ме интересува...

                    Много поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Полиуретанови тампони

                      Снимки за сажаление нямам,но фтулките са подобни на сниманите по горе.С какво друго мога да бьда полезен?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Полиуретанови тампони

                        Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                        А? Не, реклама определено не правя, просто търся някой, който да ми изработи такива тампони. Тази фирма я изрових от гугъла, дори не знам дали ще се навият да ги изработят, ако знаете други кажете ги.
                        Ако е проблем, че съм оставил линк към фирмата да го махна?
                        А що искаш да е полиуретан ? Еластомерите биват термореактивни /каучук/ и термоактивни / примерно полиуретанът/.
                        Вторите имат така наречената остатъчна деформация,тоест са "твърди течности" .И пак тоест променят се под натиск с времето,текат .
                        Дано да си ме разбрал.Делят се на твърдости ,колкото по твърд,толкова по малко е остатъчната деформация, но пък няма да ти демпферира добре.Аз бих избрал каучука и бих си карал като пич
                        Освен това каучука се формува по просто,за Еластолана на Еластогран ти трябва шприц и въобще сватба е.А "булката" не си заслужава според мен.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Полиуретанови тампони

                          Някой карал ли е с полиуретанови тампони, повече от споменатите по горе 12000 к.м.Каучуковите на моето Г ги смених на деветнадесетата му година и не бяха мръднали.Защо ги смених и аз не знам.И другият ми въпрос е:Има ли каучукови тампони за носачи с изместен център?Абе с две думи, чудя се ако лифтовам Тойотата кви тампони да сложа.
                          Пътят е целта.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Полиуретанови тампони

                            Първоначално публикуван от xatrak Преглед на мнение
                            Някой карал ли е с полиуретанови тампони, повече от споменатите по горе 12000 к.м.Каучуковите на моето Г ги смених на деветнадесетата му година и не бяха мръднали.Защо ги смених и аз не знам.И другият ми въпрос е:Има ли каучукови тампони за носачи с изместен център?Абе с две думи, чудя се ако лифтовам Тойотата кви тампони да сложа.
                            -------------------------------------------------------------------------------------

                            Ами...сещал ли си се за оригинални!
                            Да живей куманизъма!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Полиуретанови тампони

                              Първоначално публикуван от newage Преглед на мнение
                              Не видях никакви тампони на този сайт.
                              Има една фирма в Благоевград - Блик99.
                              Произвежда детайли от полиуретан с търодаст от 25-95 ShoreA, но цените им за един два детайла са сериозни - сигурно заради цената на инструмента.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X