Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на HR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на HR-V

    Привет колеги,
    поразгледах форума, но никъде не открих подобна тема.. може би защото само аз нещо не съм добре..
    таа в общи линии, бх искал да си повдигна малко моето HR-V.. не много, някъде до към 10 см. както всички знаем тази кола си е доста висока, но не и доста-тъчно за мен.
    Причините са няколко:
    първо, като цяло съм много доволен от колата, но возията ми е малко твърда, таа си мислех че ако се повдигне малко повече, може и да се пооправи това..
    после, долу в средата минава една тръба, която е така извита че идва малко ниско, и няколко пъти я закачих при лекия ми офроуд който правих.
    също така мисля че амортисьорите са ми за смяна и без това.. таа ако ще ги сменям направо да си взема някакви други..
    и не на последно място, съм голям фен на визуалния тунинг на повдигнатите джипове, според мен изглеждат много добре..
    като пак казвам че идеята ми е да я повдигна малко.. нещо подобно като на тази снимка (или една идея по високо).. само че и отпред също. (това на снимката не е моята кола..)
    моля за вашите коментари, дали това ще е възможно, и как да го осъществя. (по скоро какво ще ми трябва, щот няма да го правя аз самия, а ще го оставя някъде да го правят)
    Ако имате представа и горе долу колко финанси трябва да заделя ще е супер?

    Ест. си давам сметка, че това ще влоши стабилността на колата, но все пак мисля че си заслужава.

    може би трябва да наблегна на това че моето HR-V е фабрично само с предно задвижване, съответно няма кардан и т.н. надявам се в този случай да е по лесно "повдигането" .. или..

    ако имате опит с това, или някакво мнение, ще се радвам да дадете съвет.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda-hr-v-photo-2-large.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:6019236

  • #2
    От: Повдигане на HR-V

    Здравей колега, тази интервенция я правих преди година на автомобила на жена ми. Отпред сложих 4см метални фланци това е максимума който можеш да направиш в противен случай каретата отпред излизат. Отзад 4см подложки и витарови задни амортисиори стават без проблем. Цялата тази операция ми стъпи около 100лв материали и части ,амортисиорите са втора употреба, по големи гуми 205/75/R15 . Визията стана страхотна. Стабилността е почти същата. За съжаление не ми хареса включването на задния мост когато тя сама си реши. И след няколко такива неприятни изненади се разделихме с автомобила. Така че може да го срещнеш някъде в София. Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане на HR-V

      Всичко може.И 1 метър може да се вдигне.Стига да искаш...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане на HR-V

        Сам си си отговорил още на първия ред. След това пак са ти отговорили .. във втори пост (човека вече я е продал)... Иначе както Соти казва .. става иначе, ама с цената на какво ?

        Не си слагай таралеж .. не само в гащите .. ами направо си го навираш там дет слънце не грее ...(обикновенно)
        Карай си колата и не си прави експерименти, освен ако не си я прежалил и си нямаш друга работа.

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане на HR-V

          Ако си я прежалил ще помагаме, имам едни задни амортисьори свалени от витара Boge , повдигах я и и сложих по-дълги. Окачването, като на ЦРВ ли е ?
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане на HR-V

            Не виждам особено смисъл да се повдига подобна ... лека кола. 10 см са много, дали пък не си с фейслифта ?!? че той е по-нисък от предния модел до 2002, та ако е така може да се видят съответно разликите и да си стане 200мм вместо 170мм. Ама за такъв тип автомобил е безсмислено да се опитваш да го правиш на нещо повече от това което е.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане на HR-V

              Привет колеги,
              благодаря ви за отговорите.. почти ме отказахте.. ама .. аз съм си упорит.. и още малко ще понастоявам..
              само да уточна, моята е 2002 новия фейслифт, и фабрично е само с предно.. т.е. отзад няма диф. няма и карддан. така че евентуално няма да имам проблема на колегата stoil_69.
              slick - не съм я прежалил, напротив, много ме кефи, и за това искам да я направя да вози малко по-комфортно и меко, и в същото време да нямам проблем като ходя по черните пътища.
              traveling, не знам дали окачването е същото като на CRV., ще те имам в предвид с твойте амортисьори.. стига да стават?? ако някой може да каже ще е добре..
              mohera.. да след фейслифта е .. и бих искал да я повдигна малко..
              сякаш 30-40 мм отпред и 50-60 отзад звучи по разумно.. от колкото моите 10 см.. а и сякаш ще е по лесно реализуемо?

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане на HR-V

                10 см за Витара е много, а на това едва ли ще се отрази добре. При ЦРВ-то четирите амортисьора са в пружините и тампоните над тях изглеждат еднакви, ще правя подложки на един приятел за неговото, на пръв поглед ще се вдигне лесно (ЦРВ-то). Ако можеш направи снимки на горните тампони на предните и задните амове .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигане на HR-V

                  Първоначално публикуван от Hukumo Преглед на мнение
                  Привет колеги,
                  благодаря ви за отговорите.. почти ме отказахте.. ама .. аз съм си упорит.. и още малко ще понастоявам..
                  само да уточна, моята е 2002 новия фейслифт, и фабрично е само с предно.. т.е. отзад няма диф. няма и карддан. така че евентуално няма да имам проблема на колегата stoil_69.
                  slick - не съм я прежалил, напротив, много ме кефи, и за това искам да я направя да вози малко по-комфортно и меко, и в същото време да нямам проблем като ходя по черните пътища. ...
                  Я прочети пак какво е писал човекът!

                  Първоначално публикуван от stoil_69 Преглед на мнение
                  ... Отпред сложих 4см метални фланци това е максимума който можеш да направиш в противен случай каретата отпред излизат. ...
                  Като не си я прежалил колата, не я вкарвай по черните пътища! А, ако 17 см просвет не ти стига за там, където искаш да ходиш - купи си истински джип, а не лека кола с предно предаване.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X