Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

    Да споделя и аз моя опит. Предварително се извинявам, че не мога да кача снимки от ремонта понеже се прецака картата на фотоапарата и всичко замина. Първа стъпка Събиране на необходимите материали за целта а именно: задни пружини, задни амортисьори, подложки за отпред и решение за предните амортисьори. За задни пружини ползвам задни такива от BMW E39 Седан. Същия размер са като на Витарата и дебелина. Като твърдост не мога да преценя но са с около 10 см. по високи. Намотките са на приблизителни същото разстояние една от друга. За задни амортисьори взех двойно действащи маслени мисля, че са от Рено Меган 2000 година. Амовете вземах след, като измерих разстоянието след монтажа на пружините и взех амове като измереното от мен разстояние да отговаря на амортисьорите когато те са в средно положение. Остана да направя фланец за А рамото или люлка както там се казва но за сега сглобих така. По този начин получих 8 см. повдигане отзад като меря от земята до веждата на задния калник точно в центъра на главината. Отпред монтирах 4 см. подложки изработени от много здрава пластмаса предполагам е тефлон но не съм сигурен и още една гумена подложка за пружината. Оригиналната подложка оставих най- отгоре после пластмасовата втулка и след това допълнителната гумена подложка. Слагането на предните пружини е доста трудоемко. За целта се наложи да откача амортисьори, стабилизираща щанга, маркучи на спирачки, полуоски абе всичко което е свързано с носача. Трудничко но след като разкачих всичко успях без проблем да навра пружините и сглобих всичко обратно. За удължаване на Амортисьорите не използвах общо известната подложка с трите дупки която се монтира над тампона отгоре а направих на стругар удължение за стъблото на амортисьора. То беше направено от един познат и представлява точно копие на горната част на стъблото обаче е с дупка вътре в него и се навива на стеблото на амортисьора. Намазах резбата с локтайт и завих. Удължението ми е 5 см. надявам се да е достатъчно. След сглобяване и измерване получих около 9 см. лифт отпред, като отново меря веждата на калника при центъра на главината. На вид Витарата вече прилича на високо проходима техника.
    Тестове: Отидох на един доста стръмен склон и качих Витарата с предна лява гума на горе. Учуден от това, че джипа не спира въпреки, че наклона е ужасно сериозен и съм кантарил десетки пъти Паджерото т
    Последно редактирано от cvetoslav; 10-10-12, 15:27. Причина: Синтактични грешки
    [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
    [/FONT]

  • #2
    Честито! Сега имаш ли с какво да я снимаш, да видим как е станала? С какви гуми си?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

      Ще снимам но утре, че сега е на реглаж а аз съм на работа, но ще пусна в най скоро време. Гумите за сега стандартни 215/70/16 зимни BFGoodrich
      [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
      [/FONT]

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

        Решението за горния край на амортисьора не е добро. Знам, че се кефиш как си го измислил, но го преправи, че ще се отчупи. Витарската предница е система "Макферсън" и амортисьора задава ъгъла на колелата. Поради което горния край е доста натоварен в радиално направление. При по-сериозно натоварване и ще стане беля.

        Послушай, и сложи поне втулки през които да минават по-дълги болтове. Между втулките може да се заварят шини които да ги държат, и така става вече доста здраво.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

          Абсолютно съгласен с Колето! Предния аморт, с такова " удължаване" на стеблото не е разумно. При мен в началото бяха 3 шпилки (не една) и много бързо се стигна до "разчекване" на предницата, та го направих като хората. Чети в темите за лифт на Витара и ги следвай точно , колега - няма да сгрешиш - изпитани са в "боя" нещата.
          Давай снимки и мноого безаварийни с Витарата!

          И темата мисля, че е за подфорум " Сузуки"
          Последно редактирано от Борислав Бонев; 10-10-12, 19:16. Причина: допълнение
          Б. Бонев
          0осем88две6шест71три

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

            Аз няма да ти честитя преди да видя снимки Но ще ми е интересно да видя как изглежда.Поздрави
            Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
            КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

              [QUOTE=Кольо;1965377]Решението за горния край на амортисьора не е добро. Знам, че се кефиш как си го измислил, но го преправи, че ще се отчупи. Витарската предница е система "Макферсън" и амортисьора задава ъгъла на колелата. Поради което горния край е доста натоварен в радиално направление. При по-сериозно натоварване и ще стане беля.

              Послушай, и сложи поне втулки през коиминават по-дълги болтове. Между втулките може да се заварят шини които да ги държат, и така става вече доста здрав
              Благодаря за съвета. Сега намерих тези удължители и за това така знаете мъжко сърце не трае но може и да го преправя. Един приятел кара така вече над една година а той е страшен изрод дано не ми се счупи за сега.
              [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
              [/FONT]

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                Ако не издевателсваш , ще изкара. Проблем става при рязък, силен удар (дупка, бабуна и т.н.) и маалко по-висока скорост. Ако бавничко минаваш препятсвията ще ти държи известно време.
                Ииии - дай малко снимчици
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                  Снимки
                  Прикачени файлове
                  [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
                  [/FONT]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0361.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5416088Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0364.jpg
Прегледи:1
Размер:116.0 КБ
ID:5416090Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0365.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5416091Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0367.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5416093Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0368.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5416094Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0369.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5416096
                    Прикачени файлове
                    [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                      Мен ме притесняват гумените подложки на предните пружини, можеш ли да им щракнеш една снимка ? Тези пружини са много натоварени и ако не лягат стабилно ще размажат подложките и може да се изместят .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                        Добре изглежда! Честито! Да си я караш с кеф! Тревълинг е прав за гумените подложки, но наистина не се вижда добре от тези снимки.

                        Замисли се за ръчни хъбове - рано или късно ще стигнеш до тях.
                        Б. Бонев
                        0осем88две6шест71три

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                          Добре вдигнала се е, ама защо пак откриваме топлата вода.Знаеш ли колко проба-грешка е имало докато се намери оптималният вариянт за сиромашки лифт.Ако наистина ще я караш по горите /заради което е и смисъла на лифта/скоро ще заревеш.Ако е само за гъзария....ми ок е станала
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                            Гумените подложки ги име над всяка пружина фабрично и не виждам какво може да и стане. Колега защо мислиш, че ще зарева. Споделяйте но неща от сорта че стават пружини само от варбург и амортисьори от волга или какво беше там мисля, че са безпочвени. Относно предните амортисьори съм съгласен и ще се коригира.
                            [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
                            [/FONT]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                              Първоначално публикуван от cvetoslav Преглед на мнение
                              Гумените подложки ги име над всяка пружина фабрично и не виждам какво може да и стане. Колега защо мислиш, че ще зарева. Споделяйте но неща от сорта че стават пружини само от варбург и амортисьори от волга или какво беше там мисля, че са безпочвени. Относно предните амортисьори съм съгласен и ще се коригира.
                              Привет, за предните амове става въпрос но,щом ще ги коригираш ок.Минал съм по тоя път само че за задни,огънаха се в гората и едвам се прибрах.Моите от зад които паснаха на дължината бяха от БМВ.
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X