Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифтоване (повдигане на автомобила)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифтоване (повдигане на автомобила)

    Първоначално публикуван от fulda
    Абе от немския нищо не вдявам , но като гледам окачването хич не е оригинално
    Може и лек бодилифт да има ...
    Но за красотата спор няма - хубавица си е
    на сайта на тая фирма има 6-7 Тойоти - коя с ОМЕ окачване, коя с 315/75R16 гуми... Тази май беше с 35" гуми... Определено са тунинговани за офроуд...

    чудя се ако вдигна моята с 2-3" дали ще навреди много на стабилността...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Много - едва ли. Обаче дали пък ще е толкова файдата, колкото разправията ...
    Тия как се лифтоват - рама - кабина, или рама - мостове?

    Коментар


    • #3
      Повдигането с 2"-3" (5см - 7.6 см) е общо взето максималния "лифт" който може да се прави без кардинални преустройства. Но въпреки това ще се появят доста „ефекти”, които не са за пренебрегване. Първо трябва да се реши дали повдигането ще е от окачването или от купето. Ако е купето, което е и най-лесно, се подлагат тампони, които обаче допълнително натоварват конструкцията и е възможно да се появят пукнатини (ако не се вземат мерки за усилване). Лоста скорости, раздатъчна кутия и т.н. стават по-къси и трябва да се удължават и .т.н.

      Въпросът е какво се цели с повдигането? Дали възможност за по-големи гуми, защото другото е за газене в дълбока вода – нещо не толкова популярно в България.

      Естествено "лифта" променя и центъра на тежестта, оттук и устойчивост на преобръщане и т.н. Или трябва да се вземат допълнителни мерки и да се примирите с последиците. Момента на преобръщане общо взето се определя като се начертае мислена линия от центъра на тежестта към външния ръб на гумата на автомобила. Когато излезе извън очертанията, автомобила се преобръща.

      Всяка промяна в конструкцията трябва да има някаква конкретна причина и цел. Ще е по-добре да се конкретизира целта за да може да се огледат всички плюсове и минуси...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Като се сложат значително по-големи гуми, трябва да се правят изменения и по трансмисията... Иначе много се губи въртящия момент /все едно 2-ра скорост става 3-та и т.н./
        и спирачките... - не могат да компенсират по-малкото обороти на колелото за единица път и съответно колата спира по-трудно...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          ) Не бе, инерчния момент може да тормози спирачките. Ама не съм чувал да правят проблеми.
          Ако ти е само за гумите, може би по-добре да разгледаш кво може да се отреже от калниците. И центъра на тежестта няма да се вдигне. Щото да спуснеш мостовете надолу от рамата е най-лесно, ама като се увеличат ъглите, и на карданите почва да им е зле. Работят си, ама ресурса им намалява. Макар че би трябвало да имат запас.
          Обаче трябва да видиш и дали няма да закача някъде в крайните положения на волана. Тогава най-добре да сложиш джанти с по-голямо отрицателно ЕТ. И разширители на арките от транспортна лента, че да не залива много стъклото в локвите.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Стефан
            ) Не бе, инерчния момент може да тормози спирачките. Ама не съм чувал да правят проблеми.
            Ако ти е само за гумите, може би по-добре да разгледаш кво може да се отреже от калниците. И центъра на тежестта няма да се вдигне. Щото да спуснеш мостовете надолу от рамата е най-лесно, ама като се увеличат ъглите, и на карданите почва да им е зле. Работят си, ама ресурса им намалява. Макар че би трябвало да имат запас.
            Обаче трябва да видиш и дали няма да закача някъде в крайните положения на волана. Тогава най-добре да сложиш джанти с по-голямо отрицателно ЕТ. И разширители на арките от транспортна лента, че да не залива много стъклото в локвите.
            калниците на Лендкрузера са бая широки... Сегашните ми гуми са Д=812мм /=32"/ и пак има много място докато опре някъде...
            Обаче спрямо стандартните гуми се усеща, върви малко по-тегаво... В рамките на допустимото е, но ако се сложат 33 или 35" гуми със сигурност ще се претоварва трансмисията вече... Можеби ако беше 4.2Д или поне 3.0ТД /125кс/ щеше да е по-различно...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Ех ... Ако имах пари - 1Kz на Тойота - веднага. Че е и милионник...
              Най-лесно е да се тунинговаш за светофарните гонки Слагаш нископрофилни аспиринчета, 25" примерно, и на светофара всичките голфаджийчета и ръждясали баварци се самоубиват колективно и веднага))

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Ех ... Ако имах пари - 1Kz на Тойота - веднага. Че е и милионник...
                Най-лесно е да се тунинговаш за светофарните гонки Слагаш нископрофилни аспиринчета, 25" примерно, и на светофара всичките голфаджийчета и ръждясали баварци се самоубиват колективно и веднага))
                ами аз впреди два дни си продадох старите гуми и сега имам 4 свободни хромирани джанти... само им слагам едни 225/45R16 и гледай сеир!
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от LJ73
                  ами аз впреди два дни си продадох старите гуми и
                  Новият щастлив собственик вече ги търкаля с радост правеийки стени от сняг със своят Патрул, още веднъж благодаря LJ73.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    между другото и сега изпреварвам 90% от колите и то не само на светофарите /не говоря за дните със снеговалеж.../
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      сега имам 4 свободни хромирани джанти


                      За Патрул стават ли?

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        сега имам 4 свободни хромирани джанти


                        За Патрул стават ли?
                        стават за много машини:
                        Патрул, Терано, Лендкрузер, Фоъррънър, Хайлукс, Исузу Трупър и др.
                        с 6 дупки са, 7х16", но са съвсем нови - на 1000км... има ги на снимка в моята галерия
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Ясно. А колко са широки?

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Стефан
                            Ясно. А колко са широки?
                            7x16" - 7" широчина 16" диаметър ЕТ-то в момента не го знам колко е ... мога да проверя... имай предвид, че съм ги купувал по 162лв и по принцип не мисля да ги продавам...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              тунинг окачване

                              да се върнем на темата - кой в София се занимава с тунинг окачване за Тойота?
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X