Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнението ви за амортисьори KONI?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнението ви за амортисьори KONI?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    По-скоро не караш достатъчно бързо ...
    Мии, възможно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Мнението ви за амортисьори KONI?

      С регулируеми Конита съм карал състезателната Лада на рали-крос /дупки, скокове и т.н./. Държеше се отлично.
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #18
        От: Мнението ви за амортисьори KONI?

        Ако минеш на ваиант двойни начина на монтаж никак не е прост макар и така да изглежда.Много са важни размерите и мястото на монтиране на стоиките иначе или няма да работят амовете или ще изпуснат веднага. Купих регулируеми конита 330лв парчето след месец не ставаха за нищо.Сложих Монро Адвенчер малко резервирано (рижото Коле ме посъветва) и съм много доволен вече една година от тях .За Паджеро цената беше около 100лв на бройка ,а за Патрол 60лв на парче което е повече от задоволително.Също много добри отзиви има и от Кайаба.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от ЦОНКО; 17-09-10, 10:51.
        [FONT=Comic Sans MS]
        [/FONT]

        Коментар


        • #19
          От: Мнението ви за амортисьори KONI?

          Аз май отивам на вариант да вдигна горния захват с инч и половина или два, има място, а това вече ще ми даде доста по-голям избор на марки и модели амортисьори, както ширпотребски, така и рейсингови. Амовете, влизащи на стандартното място, предвид и увеличения ход, са крайно малко варианти, един от които отново TrailMaster.

          В момента съм точно с Monroe. Твърди са. Поне на мен са ми твърди. А оригиналните, предполагаемо каяба маслени, пък са меки. Отделно май при крайно разгънато положение опира на тях, а не на външния тампон. Каталог с размери засега не намирам. Виж примерно на Rancho, Procomp, IronMan, TrailMaster, по каталозите си има и размери.

          ...още ровичкам.
          Последно редактирано от sparkybg; 17-09-10, 10:51.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Мнението ви за амортисьори KONI?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ... Твърди са. Поне на мен са ми твърди. А оригиналните, предполагаемо каяба маслени, пък са меки.
            ...
            В същност, ти какво искаш да направиш с окачването?!? Като говориш за Fox оставам с впечатлението, че искаш да правиш окачване за бързо каране по черно. В следващия момент гледам, че търсиш и комфорт. Трудна работа ...

            Както показва опитът, като втвърдиш окачването, за да може да деяни на бързото каране, започва да друса на по-ниска скорост. В по-тежки случаи до 40-50-60 км/ч колата по-трудно се вкарва в пътя и камъните от бъбреците излизат без проблем ...

            П.П. Kayaba Gas-A-Just са си газови.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Мнението ви за амортисьори KONI?

              ...още ровичкам.
              Експериментирай за да разбереш какво искаш или отиди при някой, който е правил тези неща за съвет .
              Последно редактирано от Yaro; 17-09-10, 12:29.
              [FONT=Comic Sans MS]
              [/FONT]

              Коментар


              • #22
                От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                В същност, ти какво искаш да направиш с окачването?!? Като говориш за Fox оставам с впечатлението, че искаш да правиш окачване за бързо каране по черно. В следващия момент гледам, че търсиш и комфорт. Трудна работа ...

                Както показва опитът, като втвърдиш окачването, за да може да деяни на бързото каране, започва да друса на по-ниска скорост. В по-тежки случаи до 40-50-60 км/ч колата по-трудно се вкарва в пътя и камъните от бъбреците излизат без проблем ...
                Возията и поведението, както беше с TrailMaster-а в началото, с една идея по-твърдо. Дори в момента на студено се държат що-годе прилично. Омекват на топло. А студен ТраилМастер срещу студено Монро, разликата не е в проценти, а в пъти, като твърдост. Просто искам нещо по средата, при това да изкара прилично количество километри.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                  Първоначално публикуван от ЦОНКО Преглед на мнение

                  Експериментирай за да разбереш какво искаш или отиди при някой, който е правил тези неща за съвет .
                  Точно това смятам да направя.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                    Каквито и да сложиш в определена ситуация няма да ти харесват.
                    На Rancho има и регулируеми, но друг въпрос е предлагат ли се за Терано и доколко са надеждни.
                    Противно на повечето хора аз съм доволен от Iron Man, който имам на Патрола и е монтиран август 2004-та.
                    Вярно, ръждяса на втората зима, но просто го почистих и боядисах/оказа се, че корозията е само повърхностна - отдолу метала е като нов/ преди две години.
                    По-важният елемент - поведение на и извън пътя е много добро.
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Возията и поведението, както беше с TrailMaster-а в началото, с една идея по-твърдо. Дори в момента на студено се държат що-годе прилично. Омекват на топло. А студен ТраилМастер срещу студено Монро, разликата не е в проценти, а в пъти, като твърдост. Просто искам нещо по средата, при това да изкара прилично количество километри.
                      Пробвай с ОМЕ тогава. А какво значи прилично количество километри? Повечето (примерно Австралийски) производители дават живот на амортисьорите 30-50К километра.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Пробвай с ОМЕ тогава. А какво значи прилично количество километри? Повечето (примерно Австралийски) производители дават живот на амортисьорите 30-50К километра.
                        Еми, TrailMaster-а изкараха под 30. Вероятно около 25. Интересното е че задните са си в перфектна форма. Там нямам никакви оплаквания от тях. Миналата година на събора бяха направо перфектни. На дупчестия път към мястото на събора, можех да карам с колкото си поискам. Не помръдваше грам, без да друса като с монрото.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          В същност, ти какво искаш да направиш с окачването?!? Като говориш за Fox оставам с впечатлението, че искаш да правиш окачване за бързо каране по черно. В следващия момент гледам, че търсиш и комфорт. Трудна работа ...
                          Че е трудна работа спор няма, ама кое е смешното. На близнаците Черокито вози комфортно. И с 40 и със, 140. Ай смей се сега.
                          И какъв е проблема да си кара всекидневната кола с амортисьори за 20 000. Ти ли ще му ги плащаш. О да, не трябва да си купува скъпи амортисьори щото келепир няма. Трябва да си купи евтини пръчки от пишман търговец който ще му обясни че твърдите са за бързо каране а меките за бавно.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Както показва опитът, като втвърдиш окачването, за да може да деяни на бързото каране, започва да друса на по-ниска скорост. В по-тежки случаи до 40-50-60 км/ч колата по-трудно се вкарва в пътя и камъните от бъбреците излизат без проблем ...
                          Бахти опита. Кое втвърдяваш бе Чавдаре. Преди един амортисьор да е с правилна твърдост спрямо терена, той трябва да е с правилна твърдост спрямо автомобила.
                          Не може каруцата пред коня. Не може амортисьора да е с правилна твърдост спрямо терена, и в същото време да е с неправилна твърдост спрямо автомобила, и да кажеш че е правилния амортисьор. Просто няма как да е вярно. Разбира се така се продават по-лесно. Особено ако е придружено от глупости от сорта -"Тя твърдоста е много субективно нещо и с думи не може да се обясни".
                          Обратното по е възможно. В смисъл може към колата да е добре а спрямо терена да е мек или твърд.
                          Твърдоста която прави един амортисьор правилен или неправилен спрямо автомобила, (като организация на окачването, под и надресьорна масa) е твърдоста при разгъване.
                          Твърдоста която прави един амортисьор правилен или неправилен спрямо терена е твърдоста при сгъване. И освен че има връзка с другата твърдост(при разгъване), има връзка и с ходовете.

                          Та коя твърдост втвърдяваш, че ти излизат камъните от бъбреците.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Че е трудна работа спор няма, ама кое е смешното. На близнаците Черокито вози комфортно. И с 40 и със, 140. Ай смей се сега.
                            И какъв е проблема да си кара всекидневната кола с амортисьори за 20 000. Ти ли ще му ги плащаш. О да, не трябва да си купува скъпи амортисьори щото келепир няма. Трябва да си купи евтини пръчки от пишман търговец който ще му обясни че твърдите са за бързо каране а меките за бавно. ...
                            На Близнаците черокито, както и разни трофи тръкове може и да возят комфортно, само дето не са с 2-инчови амове с 5-инчов ход, още по-малко с двойни стандартни амортисьори, ами са с окачване, което никой няма да си сложи на всекидневната кола не толкова заради цената, а най-вече заради това, че чисто физически няма как да го побере на стандарните места.
                            А келепирът, както без съмнение ти е добре известно, е най-голям, когато купиш евтина пръчка и я продадеш скъпо като торта с черешка ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                              Пак увъртания.
                              Твърдостта на един амортисьор няма нищо общо с големината, здравината и цената.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнението ви за амортисьори KONI?

                                Пратих писмо на на FOX, и ги питах. Пратих им твърдостта на щатните, макар и само при една скорост на сгъване и разгъване, обясних и какво не ми харесва при останалите 2 марки, които пробвах, дадох им тегло, дължина на долния носач, дължина до захвата на амортисьора, тегло отпред/отзад, "spring rate" на торсионите. Питах ги и с каква твърдост са щатните им. Казаха че щетните са 50/70, и препоръчаха да поръчам 40/80 и да си играя от там нататък, ако се стигне до игра въобще. Валвинга на FOX-овете е в някакви условни единици, и по-скоро номера, макар из интернет да има разни спекулации че тия цифри отговаряли на някакво усилие. А на всичкото отгоре, изглежда никой в България няма истински дино стенд за амортисьори, свалящ характериситиките на амортисьора, или поне не мога да намеря такъв.

                                Сега за цената - на мен ми е достатъчно да изкарат примерно 40000км, и вече цената става еднаква с другите. Например ОМЕ от Gladiator са по 140 евра парчето, а да не беше и повече. Ако пак се скапят за 20-25000км, пак ще трябва да мисля кво после.

                                Просто искам да опитам бе хора. Дори и да се вътря с някой лев, поне ще съм пипнал и опитал. А защо FOX-ове - просто защото няма други, дето правят 5 инчови, разглобяеми, с външен резервоар.

                                ...и всъщност крайното решение още не съм го взел, но FOX-овете си остават като вариант, при това на предно място в списъка.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X